Autor Wątek: Starty rakiet radzieckich i amerykańskich - w piosence...  (Przeczytany 2899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hermes

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 203
Starty rakiet radzieckich i amerykańskich - w piosence...
« dnia: Listopad 07, 2010, 19:24 »
   Niedawny przypadek – kolejnego odwołania startu wahadłowca z misji STS-133 (oby to było ostatni raz !!) skłonił mnie do przypomnienia, jak starty amerykańskich i radzieckich rakiet widziano nie tylko w mediach, ale i w... piosence (a raczej parodii piosenki).
  Oficjalnie – nie tylko w ZSRR i Polsce – podawano do publicznej wiadomości, że w ZSRR wszystko startuje bez żadnych awarii, a w USA tylko „co któraś” rakieta odrywa się z wyrzutni.  Znanym przykładem tego są te dwa zdjęcia – to start rakiety Vanguard z pierwszym amerykańskim sztucznym satelitą Ziemi.  :D



  50 lat temu pewien amerykański (lub angielski) wykonawca, podczas koncertu sparodiował starty rakiet rosyjskich i amerykańskich. Rakieta radziecka wystartowała za pierwszym razem, a amerykańska ?? :P
   Dopiero za drugim. I  jakie napięcie było słychać w głosie odliczjącego tradycyjne: 10, 9, 8, ... 2, 1, 0...

  Hermes
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 22:23 wysłana przez Hermes »

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Starty rakiet radzieckich i amerykańskich - w piosence...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 00:12 »
Warto posłuchać tego utworu, nagranego (z Polskiego Radia) przeze mnie 45 lat temu i przegranego niedawno z taśmy magnetofonowej na komputer:


  (To nagranie będzie dostępne przez kilka dni).

Dobre ;) Przypomniało mi trochę, to co pokazał Williams w ostatnim 'Mam Talent' - imitację startu rakiety, też się zlałem ;)


Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Starty rakiet radzieckich i amerykańskich - w piosence...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 00:12 »