Autor Wątek: Stratolaunch System  (Przeczytany 66586 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 18, 2011, 13:57 »
Hmm, czyli porównywalne z A380. Szczerze mówiąc to mniej niż sądziłem :)

Offline jaro738

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • You're GO for TLI
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:37 »
ale na pewno szerokość pasa będzie musiała być większa

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 01, 2012, 23:18 »
Na Onet.pl ukazał się artykuł o Paulu Allenie: http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/allen-wyszedl-z-cienia-gatesa-multimiliarder-szyku,1,4985164,kiosk-wiadomosc.html. Tylko skąd ten Księżyc w tytule - nie wiem.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2012, 12:00 »
Na Onet.pl ukazał się artykuł o Paulu Allenie: http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/allen-wyszedl-z-cienia-gatesa-multimiliarder-szyku,1,4985164,kiosk-wiadomosc.html. Tylko skąd ten Księżyc w tytule - nie wiem.

Co więcej - w tytule jest 'księżyc'. Czyżby leciał np na Trytona? ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2012, 12:00 »

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:32 »
Ten pomysł jest dziwaczny i nie widzę, jakby miał on w ogóle wypalić. Pomińmy już to, że w razie czego robi się z tego bombowiec z jedną, za to całkiem huczną bombką. Jak toto ma konkurować z innymi propozycjami? I czy naprawdę potrzeba nam jeszcze jednego systemu wynoszenia ładunków w kosmos?
Ja bym skupił się na samych ładunkach, a jeszcze bardziej na miejscach docelowych. Z tym jest cienko.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:41 »
Tymczasem Stratolaunch ogłosił, iż w ośrodku Mojave Air&Space Port (prowadzą tam swoje prace różne firmy przemysłu kosmicznego, jak Scaled Composites, XCOR cczy Masten też chyba) rozpocznie się niebawem budowa infrastruktury firmy.

"The aircraft hangar, a 92,640 square foot building, will serve as the aircraft assembly and test facility and will encompass 20,250 square foot of office space. The hangar facility has a projected completion of mid 2013. Gary Wentz, CEO and President of Stratolaunch Systems was quoted: “Today marks the start of an exciting journey for us. Over the next year, we will have a visible presence in the Antelope Valley with two new facilities and a pair of 747-400 aircraft which will undergo salvage to supply parts and subsystems for integration into our carrier aircraft. We look forward to many years of great work in Mojave.”"

Uda im się czy nie uda - nie ulega wątpliwości jednak, że będzie ciekawie oglądać te prace nad 747 :) O ile nie będą skąpić ze zdjęciami.

Source.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 21, 2012, 17:12 »
Od tego czasu SL zdążył zakupić i ściągnąć na Mojave dwa używane Boeingi 747-400: http://stratolaunch.com/news.html. Oto drugi z nich przed hangarem Scaled Composites na Mojave:


Offline Trafiony

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 360
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 21, 2012, 18:10 »
Jak rozumie z tych dwóch zrobią jednego dwukadłubowego. Ciekawa kombinacja, nie wiem czy im się uda. A łatwo na pewno nie będzie.
Ja uważam że lepiej by zrobili próbując start z góry kadłuba. Sam start wydaje się sporo trudniejszy, to prawda, ale odpada za to kilka innych problemów. Ale zobaczymy, będę obserwował ich wysiłki z dużym zainteresowaniem.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 21, 2012, 18:33 »
Z tego co wyczytałem na stronie SL, to z tych dwóch samolotów mają wziąć przede wszystkim silniki, ale także awionikę, kokpit i podwozie. Kadłub jak rozumiem, Rutan będzie robił od podstaw. Co do położenia rakiety na kadłubie, to integrację ma robić Dynetics. Jako laik zakładam, że ta firma, która wykonywała wiele podobnych prac, także dla wojska - wie co robi.

Offline jaro738

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • You're GO for TLI
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 21, 2012, 21:09 »
Rejestracje tych samolotów może znacie? albo przynajmniej poprzedniego włąściciela tego pierwszego, bo ten widać że ex United Airlines

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 21, 2012, 22:53 »
Rejestracje tych samolotów może znacie? albo przynajmniej poprzedniego włąściciela tego pierwszego, bo ten widać że ex United Airlines

Obydwa są z United Airlines: N196UA i N198UA. Zbudowane były zdaje się w 1997 roku - ale to ostatnie piszę z pamięci. A czy coś z tego wynika?

Offline jaro738

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • You're GO for TLI
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 22, 2012, 00:51 »

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 27, 2012, 21:22 »
Jak podaje Parabolic Arc, SL buduje hangar do budowy swego samolotu. Według zdjęć sprzed kilku dni budowa już jest nawet dość zaawansowana:





Źródło: http://www.parabolicarc.com/2012/04/27/exclusive-photos-stratolaunch-hangar-under-construction/.

velo

  • Gość
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 27, 2012, 22:40 »
Warto będzie śledzić temat

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 29, 2012, 17:50 »
Widać, że dolary z kranu lecą, niewątpliwie to dobry znak ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Stratolaunch System
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 29, 2012, 17:50 »