Autor Wątek: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012  (Przeczytany 27305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23206
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 13, 2012, 16:28 »
Resztki obiektu A, czyli prawdopodobnie pierwszego stopnia, zmieściły się w wyznaczonym w NOTAM obszarze, aczkolwiek na jego północnym skraju. Czyli awaria mogła być spowodowana na przykłąd nieudanym rozdzieleniem stopni.

Bardzo ciekawe informacje. Czy wynika z nich, że Korea Północna może mieć duże problemy z separacją członów rakiety? Poprzednim razem też do separacji członów nie doszło, wskutek czego satelizacja na wspomnianej GSO...

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 13, 2012, 16:32 »
Resztki obiektu A, czyli prawdopodobnie pierwszego stopnia, zmieściły się w wyznaczonym w NOTAM obszarze, aczkolwiek na jego północnym skraju. Czyli awaria mogła być spowodowana na przykład nieudanym rozdzieleniem stopni.

Bardzo ciekawe informacje. Czy wynika z nich, że Korea Północna może mieć duże problemy z separacją członów rakiety? Poprzednim razem też do separacji członów nie doszło, wskutek czego satelizacja na wspomnianej GSO...

Tylko że wówczas była to separacja 2/3, a teraz 1/2 - czyli regres. Ale to nic dziwnego, dziś jest 13 kwietnia, a zatem: 'Okay, Pyonyang, we've had a problem here...
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23206
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 13, 2012, 16:40 »
Mapa lotu rakiety z forum naszegospejsflajta z zaznaczonymi regionami 'ciekawostek' związanych z rakietą Unha-3.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23206
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 14, 2012, 10:30 »
Czy są jakieś nowe wieści odnośnie startu rakiety Unha-3? Zakładam, że teraz coraz więcej spekulacji się pojawi a coraz mniej oficjalnych wiadomości.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 14, 2012, 10:30 »

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 14, 2012, 12:19 »
Resztki obiektu A, czyli prawdopodobnie pierwszego stopnia, zmieściły się w wyznaczonym w NOTAM obszarze, aczkolwiek na jego północnym skraju. Czyli awaria mogła być spowodowana na przykłąd nieudanym rozdzieleniem stopni.

Bardzo ciekawe informacje. Czy wynika z nich, że Korea Północna może mieć duże problemy z separacją członów rakiety? Poprzednim razem też do separacji członów nie doszło, wskutek czego satelizacja na wspomnianej GSO...

Mówi się, mimo wszystko start ten przyniósł też trochę korzyści Korei Północnej (oczywiście przy założeniu, że osoby pracujący przy programie nie trafiły do obozów). Pierwszy stopień zadziałał prawdopodobnie poprawnie, a stało się tak dopiero po raz drugi w historii. Zebrano też jakieś dane (chyba!) oraz dokonano startu z nowego miejsca - więc test systemów namierzania oraz odbioru telemetrii. Mówi się, że nowe miejsce startu będzie areną testów zmodyfikowanego ICBM. Amerykanie za pomocą satelitów znaleźli taki obiekt, będący jednak prawdopodobnie makietą. Najsłabszy argument moim zdaniem mówi o szybszej nauce poprzez doświadczanie błędów niż sukcesów. Ale to nie te realia :P Zresztą Rosjanie są tutaj dobry odnośnikiem (próby osiągnięcia Marsa).

[offtop]

W każdym razie Koreańczycy z Północy chcą przed 2015 rokiem ściągnąć Księżyc na Ziemię, więc plany ambitne jak najbardziej są! :)


Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 14, 2012, 12:25 »
W każdym razie Koreańczycy z Północy chcą przed 2015 rokiem ściągnąć Księżyc na Ziemię, więc plany ambitne jak najbardziej są! :)

Ale gwoli rzetelności należałoby dopowiedzieć, że filmik pochodzi z początku 2009 roku, a więc nawet jeszcze sprzed próby startu Unha-2.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 14, 2012, 12:29 »
W każdym razie Koreańczycy z Północy chcą przed 2015 rokiem ściągnąć Księżyc na Ziemię, więc plany ambitne jak najbardziej są! :)

Ale gwoli rzetelności należałoby dopowiedzieć, że filmik pochodzi z początku 2009 roku, a więc nawet jeszcze sprzed próby startu Unha-2.

Pisałem, że to [offtop] ;) Przypuszczam, że to film zrobiony przez Koreańczyków z Południa (coś na wzór parodii Szymona Majewskiego) i w rzeczywistości podane słowa nie padają od osób wypowiadających się.. Ja tam zwróciłem tylko uwagę na samą świetną ideę użycia pięciu rakiet i zbadania na Ziemi oddziaływań grawitacyjnych Księżyca ;D

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 15, 2012, 19:58 »
Co prawda to się bardziej do "Załogowych" nadaje (a jeszcze bardziej do "Coś śmiesznego"), ale jednak zamieszczę to tutaj. To zdjęcie z defilady "północnokoreańskich astronautów". Nawet NASA nie może się pochlubić taką ich ilością! :)

Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 15, 2012, 20:02 »
Haha! :D No ładne dresy noszą :P.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 15, 2012, 23:18 »
Co prawda to się bardziej do "Załogowych" nadaje (a jeszcze bardziej do "Coś śmiesznego"), ale jednak zamieszczę to tutaj. To zdjęcie z defilady "północnokoreańskich astronautów". Nawet NASA nie może się pochlubić taką ich ilością! :)



Nie no, nie wierzę (prawie, bo jednak zdjęcie jest...).
Czemu (no czemu???) zatem nie lecą?
The Dark Side of the Moon

Offline KP

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 760
  • Ale to wszystko ciekawe
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 16, 2012, 16:57 »

Nie no, nie wierzę (prawie, bo jednak zdjęcie jest...).
Czemu (no czemu???) zatem nie lecą?

A toż dlatego, że jest ich jeszcze  za mało, aby wchodząc drugi na pierwszego, trzeciego na drugiego , czwarty na trzeciego i tak dalej -  zobaczyć co jest tam wysoko i czy warto tam lecieć.  8)

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 20, 2012, 18:41 »
Okazuje się, że trwają przygotowania do "powtórki z rozrywki"! Rakieta jest w hangarze od ~23 marca, co oznacza, że przybyła jednocześnie z tą, która poleciała 13 kwietnia. Do startu może dojść teoretycznie jeszcze w kwietniu, ale sądzę, że raczej w maju.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23206
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 20, 2012, 18:57 »
Bardzo ciekawa informacja! Czyżby czekał nas start Kwangmyongsong-4?

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 20, 2012, 19:38 »
Nie dość, że mają mnóstwo astronautów to jeszcze pełno rakiet :p.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 20, 2012, 19:44 »
Nie dość, że mają mnóstwo astronautów to jeszcze pełno rakiet :p.

Trafna uwaga! :)
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Kwangmyongsong-3 - start 12-16 kwietnia 2012
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 20, 2012, 19:44 »