Autor Wątek: Kobiety w kosmosie  (Przeczytany 2252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ekolog

  • Gość
Kobiety w kosmosie
« dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:13 »
Właśnie dużo się mówi o tej Pani gdyż skończyła z powodzeniem kolejną misję.
Pozdrawiam
p.s.
Moja rówieśniczka :)

ekolog

  • Gość
Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2017, 14:53 »
Niezwykła poniekąd praca jaką trzeba wykonać żeby coś smacznie zjeść w kosmosie

Samantha Cristoforetti (urodzona w 1977 roku) wykonała tę pracę przed kamerą znakomicie (zarazem zabawnie) :)



Jest to włoska astronautka, inżynier a zarazem pilotka wojskowa w randze kapitana.
Ustanowiła kobiecy rekord najdłuższego pojedynczego pobytu w kosmosie (199 dni i 16 godzin)
oraz rekord najdłuższego pojedynczego pobytu w kosmosie astronauty z Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Była też pierwszą osobą, która zaparzyła kawę w kosmosie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 14:57 wysłana przez ekolog »

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:02 »
Ustanowiła kobiecy rekord najdłuższego pojedynczego pobytu w kosmosie (199 dni i 16 godzin)
Już mamy nowy rekord w tym względzie.

ekolog

  • Gość
Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:25 »
Dziękuję za to uzupełnienie.
Domyślałem się tego ale uznałem, że nie podam fałszywej informacji bo bycie rekordzistą w jakimś momencie jest historycznie cenną i poprawną informacją.

Rozwijając wątek jej wykształcenia warto dodać, że W 2001 roku ukończyła studia z Technische Universität w Monachium w Niemczech, z tytułem magistra inżyniera mechaniki z specjalizacją w dziedzinie napędów lotniczych i konstrukcji lekkich. W ramach studiów spędziła cztery miesiące w Ecole Nationale Supérieure de l'Aéronautique et de l'Espace w Tuluzie we Francji, pracując nad projektem eksperymentalnym w dziedzinie aerodynamiki. Napisała pracę magisterską o rakietach na paliwo stałe podczas 10-miesięcznego pobytu badawczego w Mendeleew University of Chemical Technologies w Moskwie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 15:34 wysłana przez ekolog »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:25 »

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:29 »
A tak przy okazji, bo jako "świeży" forumowicz możesz nie wiedzieć, że nie ma potrzeby domyślania się nalotów astronautów - wystarczy sprawdzić na żółtych stronach: http://lk.astronautilus.pl/.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 15:34 wysłana przez JSz »

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:41 »
Technische Universität [...] Ecole Nationale Supérieure de l'Aéronautique et de l'Espace [...] Mendeleew University of Chemical Technologies


Skoro można po niemiecku i francusku, to dlaczego nie po rosyjsku? A jeśli już nie można, to chociaż w polskiej transkrypcji, skoro ta angielska też jest z błędem. Winno być Российский химико-технологический университет имени Д.И. Менделеева/Dmitry Mendeleev University of Chemical Technology of Russia/Rosyjski Uniwersytet Chemiczno-Technologiczny im. D. Mendelejewa.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline breworka

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 4
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2018, 17:23 »
Śmiać mi się chce z jej tekstu:) - Nie mogę się doczekać, aż spotkam przyjaciół i rodzinę - stwierdziła Whitson w innym wywiadzie - Lecz najbardziej tęskniłam za tym, czego mi najbardziej brakowało - za warzywami, które mogłabym jeść na surowo - przyznała.

Offline mss

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 9496
  • he/him
    • Astronauci i ich loty...
Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2024, 19:26 »
"Why is it that nobody understands me, yet everybody likes me?"
- Albert Einstein

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Kobiety w kosmosie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2024, 19:26 »