Autor Wątek: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo  (Przeczytany 90235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 25, 2013, 13:13 »
No tak, KickStarter jest przecież po to, żeby zebrać na kosmiczne górnictwo.

Więc oświeć mnie po co jest - przecież weszli w ten "biznes" tacy łebscy bogacze - co nie sfinansują arkydów, kasy im szkoda?
             ... bogacze sa od tego aby zbierac dodatkowa kase a nie zeby ja rozdawac;-) Nie wiesz tego?;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                                                              Adam Przybyla

dokładnie tak Adam i dlatego w tę bajkę (o Arkydach mniejsza o górnictwo) nie wierzę.

LooZ^

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 25, 2013, 21:27 »
I właśnie dlatego większość miliarderów z listy TOP25 rocznie rozdaje miliardy na cele charytatywne, włącznie z tymi którzy rozdali ponad 50% swoich majątków... Może tak rozmawiajmy o technologii, a nie o tym co się wam wydaje?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 25, 2013, 21:51 »
I właśnie dlatego większość miliarderów z listy TOP25 rocznie rozdaje miliardy na cele charytatywne, włącznie z tymi którzy rozdali ponad 50% swoich majątków... Może tak rozmawiajmy o technologii, a nie o tym co się wam wydaje?

Looz, mi się wydaje, że niektórzy miliarderzy chcą się pochwalić na imprezie koktailowej tym, że wspierają także technologie - "dla dobra ludzkości". Mogą spać spokojnie. :)

[niewinny żart mode off]

Na poważnie - prócz jednej technologii, reszta Arkyda wydaje się być osiągalna. Na ile to będzie oferowane rządom/agencjom w ramach programów SSA - ciężko mi to ocenić. Pewnie jeśli już - to dla NASA, ale chyba nie ma tam programu w stylu COTS dla poszukiwania NEO...

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 25, 2013, 23:17 »
Pewnie jeśli już - to dla NASA, ale chyba nie ma tam programu w stylu COTS dla poszukiwania NEO...

I nie wiadomo jak takie coś miałoby to wyglądać... PR monitoruje SSA nie jako po drodze, więc może świadczyć relatywnie tanio, a nawet po kosztach.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 25, 2013, 23:17 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 25, 2013, 23:23 »
Pewnie jeśli już - to dla NASA, ale chyba nie ma tam programu w stylu COTS dla poszukiwania NEO...

I nie wiadomo jak takie coś miałoby to wyglądać... PR monitoruje SSA nie jako po drodze, więc może świadczyć relatywnie tanio, a nawet po kosztach.

Tyle, że komu? Europa ma własny program SSA i raczej nie będą wydawać pieniędzy na coś "poza-europejskiego". Poza tym SSA wydaje się być "rynkiem" insytucjonalnym - czyli głownie udzielają się tam jednostki badawczo-rozwojowe, mające obserwatoria, lasery itp. - coś co wykorzystują do innych badań naukowych. Tak mnie się przynajmniej wydaje, po kilku warsztatach SSA. :)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 26, 2013, 07:26 »
I właśnie dlatego większość miliarderów z listy TOP25 rocznie rozdaje miliardy na cele charytatywne, włącznie z tymi którzy rozdali ponad 50% swoich majątków... Może tak rozmawiajmy o technologii, a nie o tym co się wam wydaje?
             ... widzisz, zanim zaczniesz cytowac nam tabloidy, poszukaj jednak dokladniejszych informacji, bardzo czesto zarabianie wiaze sie z rozdawaniem/udostepnianiem czegos za darmo. To prawdziwa sztuka;-) BTW, mysle, ze powiniens ogladnac pewien film instruktazony:

:))))))))) Z powazaniem
                                                Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 09:54 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

velo

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 26, 2013, 23:37 »
Planetary Resources nawiązało współpracę z firmą 3DSystems

elementy do Arkydów będą drukowane przez ww firmę
http://www.planetaryresources.com/2013/06/3d-systems-and-planetary-resources-announce-investment-and-collaboration/

btw - na kickstarterze przekroczyli 1.2 miliona USD. Zostało 4 dni do końca, ja lada chwila zamówię sobie "selfie in space"

velo

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 27, 2013, 00:12 »
Jeszcze jeden news

Na reddit ekipa z PR zrobiła akcje AMA - Ask me anything
http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1h47je/we_are_engineers_from_planetary_resources_we_quit/

z ciekawych wiesci, w misji CRS-4 Dragona w kwietniu przyszłego roku poleci na ISS niejaki sprzęt A3 - będący prototypem Arkyda
Będzie testowany w module Kibo

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 27, 2013, 10:17 »
z ciekawych wiesci, w misji CRS-4 Dragona w kwietniu przyszłego roku poleci na ISS niejaki sprzęt A3 - będący prototypem Arkyda
Będzie testowany w module Kibo

W czy na zewnątrz modułu Kibo?

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 27, 2013, 11:04 »
z ciekawych wiesci, w misji CRS-4 Dragona w kwietniu przyszłego roku poleci na ISS niejaki sprzęt A3 - będący prototypem Arkyda
Będzie testowany w module Kibo

W czy na zewnątrz modułu Kibo?

Wewnątrz Kibo znajduje się ten komercyjny regał, do którego można podpiąć jakiś sprzęt - możliwe, że tam podepną ten demonstrator (chociaż oczywiście najlepiej by było gdyby się okazało, że sprzęt będzie poprzez śluzę przeniesiony na zewnętrzną platformę Exposed Facility).

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 27, 2013, 11:26 »
Wewnątrz Kibo to dość dziwne - czy Arkyd potrzebuje badań w mikrograwitacji? Nie ma w nim chyba elementów ruchomych, a reszta jest do przetestowania na Ziemi. Dlatego obstawiałbym na zewnątrz.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 27, 2013, 13:13 »
A Kibo nie ma na zewnątrz racków na eksperymenty? Obstawiałbym, że prototyp wyląduje tam.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 28, 2013, 00:10 »
A Kibo nie ma na zewnątrz racków na eksperymenty? Obstawiałbym, że prototyp wyląduje tam.

No mas zna myśli ten "ogródek" (EF), tak? To tam pewnie jest miejsce...


Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 29, 2013, 21:44 »
Cytuj
Jeżeli uda się zebrać ponad 2 miliony USD, teleskopy zostaną wyposażone w aparaturę umożliwiającą wyszukiwanie egzoplanet.
Po diabła? Da się za pomocą spektrografów egzoplanety (inaczej ta aparatura to marnowanie miejsca)?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 29, 2013, 23:11 »
Cytuj
Jeżeli uda się zebrać ponad 2 miliony USD, teleskopy zostaną wyposażone w aparaturę umożliwiającą wyszukiwanie egzoplanet.
Po diabła? Da się za pomocą spektrografów egzoplanety (inaczej ta aparatura to marnowanie miejsca)?

Częściowo zgadzam się z tym twierdzeniem, a częściowo nie. Otusz.

Teleskop taki jak Kepler wymaga dokładnej orientacji - bardzo dokładnej. Plus pewnie dochodzi kwestia szumów, kalibracji itp itp.

W przypadku planetoidy, która się szybko rusza tak wcale być nie musi - na zdjęciu złapie się podłużny ślad, sugerujący, że coś może się poruszać względnie blisko Ziemi. Zatem wyposażenie w sprzęt do planetoid, to możliwe że chodzi np o bardziej precyzyjny i rozbudowany AOCS. Spektrografy wcale tutaj nie muszą mieć nic wspólnego...

To tak na bazie doświadczeń z "historycznego" już programu Fast Moving Objects... 

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 29, 2013, 23:11 »