Autor Wątek: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo  (Przeczytany 90232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #285 dnia: Kwiecień 15, 2015, 21:53 »
Zarówno PR jak i inne media rozpisują się o wyniesieniu Arkyda Dragonem. Nic nie piszą o jego stanie - ma być wyrzucony z Kibo, ale czy wcześniej odbędą się jakieś testy - nie doczytałem.

Np. http://www.planetaryresources.com/2015/04/arkyd-3-reflight-a3r-launches-from-cape-canaveral-on-spacex-crs-6/

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwiec 04, 2015, 20:55 »
Nowy filmik:


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2015, 23:16 wysłana przez kanarkusmaximus »

Krzys

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 26, 2015, 10:56 »
Chyba trochę zapomnieliśmy o Planetary Resources i ich cubesacie Arkyd 3. 16 lipca mały satelita został "wypuszczony" z ISS i zaczął swoją 90-dniową misję.

Tutaj ciekawa animacja, jak to wyglądało:




Więcej info - http://www.planetaryresources.com/2015/07/planetary-resources-first-spacecraft-deployed/

velo

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 26, 2015, 22:22 »
Idą powoli do przodu :)

Następny demonstrator Arkyd 6 też ma lecieć jeszcze w tym roku i będzie testował technologie obserwacji różnych minerałów i składu powierzchni - wpierw oczywiście na Ziemi ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 26, 2015, 22:22 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 26, 2015, 22:56 »
Czy Arkyd 6 (wysoki numer!) ma też polecieć z ISS?

velo

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 26, 2015, 23:19 »
Coś mi świta że tak.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 26, 2015, 23:30 »
Coś mi świta że tak.

Powolutku można to nazwać "znakiem obecnych czasów" - orbitacja CubeSatów z ISS. 

LooZ^

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 11, 2015, 16:32 »
Wczoraj Google ogłosiło, że jest teraz firmą Alphabet.

Czemu piszę o tym w tym wątku?

Wiecie jakie cele ma firma Alphabet (http://abc.xyz)? M.in. zmienianie świata.



Calico - badania nad nieśmiertelnością;
Fiber - ultraszybki internet domowy;
Nest - inteligentny dom;
X Lab - tutaj pracują nad autonomicznymi autami, szkłami kontaktowymi mierzącymi poziom cukru, nanobotami leczącymi wszystkie choroby, itd - można założyć, że będzie to ewoluować do nowych firm;

No i teraz. Wiecie kto jest głównym inwestorem Planetary Resources? Właśnie ci Panowie.... I nie mają nic pod literką P ;)

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 23, 2015, 08:53 »
Widzę że kosmiczne kopalnie to mało teraz... badania nad nieśmiertelnością....hmmm. a próby radiowej komunikacji z Bogiem i aniołami nie mają na oku - religia to jakby nie patrzeć przez tysiąclecia najlepszy biznes plan.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 23, 2015, 09:37 »
Hmm, a może warto zrobić podsumowanie tego co Planetary Resources już teraz ma, co będzie mieć w najbliższej przyszłości oraz to co jest ich celem nadrzędnym?

Firma z pewnością ma plany na kilka dekad, więc warto im od czasu do czasu robić "podsumowanie" - tak jak mniej więcej Virgin Galactic. :) (Oczywiście, życzę im lepszych osiągnięć niż VG!)

LooZ^

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 24, 2015, 14:22 »
byko - nieśmiertelność jest chyba łatwiejsza od zadzwonienia do Boga, z bardzo prostego powodu...

kanarkus - ciekawe czy nie daloby sie ogarnac wywiadu z nimi dla polskiej spolecznosci kosmicznej ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 24, 2015, 15:10 »
Z tego co wiem, to jak na razie Planetarnyj Risorsis się koncentruje na USA.

ALE! Z pewnością będą na IAC 2015, gdzie i nasza ekipa będzie. Może ich złapiemy na wywiad? :)

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 25, 2015, 08:33 »
byko - nieśmiertelność jest chyba łatwiejsza od zadzwonienia do Boga, z bardzo prostego powodu...

kanarkus - ciekawe czy nie daloby sie ogarnac wywiadu z nimi dla polskiej spolecznosci kosmicznej ;)

Żeby nie było że tylko kpię sobie PR: to wspomnę że poważnie o nieśmiertelności pisał Lem (tyle że były to wątki raczej oboczne) wskazując jedyne możliwe fizycznie (co nie znaczy w tym stuleciu czy następnym) sposoby ("Dialogi", "Wizja Lokalna") z tym że sprowadzały się one do konieczności uśmiercenia unieśmiertelnianego;) i jeżeli na tym bazują to kto wie, chociaż prawdopodobieństwo że wcześniej zbankrutują jest bardzie prawdopodobne o jakieś milion razy.
unieśmiertelnienie organizmu żywego to mżonka.
A wracają c do tematu - poszukam podsumowania dla PR, ale że na giełdzie SEC by ich raczej nie wpuścił to może być trudne o ile możliwe.

LooZ^

  • Gość
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 25, 2015, 11:32 »
byko - mam wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Nieśmiertelnością, lekami nowego typu, genetyką, etc, zajmuje się firma wywodząca się z Google - Alphabet, a nie Planetary Resources. Ja zasugerowałem, że skoro głównym inwestorem PR jest założyciel Google, a teraz szef firmy Alphabet, to może dojść do takiego "przejęcia". Nie rozumiem też tego kpiarskiego tonu. Ta firma to poważne pieniądze, poważni inwestorzy, poważne plany i pierwszy satelita w kosmosie.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 25, 2015, 12:06 »
Warto traktowac pewne rzeczy dosc powaznie, tak jak pisalem jakis czas temu, Ziemia zasysa cos kolo 40tys ton pylow rocznie, 100 ton zlomu rocznie spada na Ziemie z tego co sami tam "nasmiecilismy", widac, ze dosc duzo materialow jest do "gornictwa";-)
nie jest wymagane duze dv aby do czegos doleciec. A kilogram dostarczony na LEo kosztuje tyle co kilogram zlota, wiec nie widze problemu aby jakis tam model bizneosowy sie pojawil. To jednak nie jest MO;-) Pojawiaja sie tez pierwsze rozwiazania bazujace na budowie czegos w kosmosiez materialow anie dowoz gotowych komponentow, sa pomysly JAXA, MiS DoD czy samej NASA.
IMHO, to powazna sprawa. Z powazaniem
                                                                                                                                                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Planetary Resources, czyli kosmiczne górnictwo
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 25, 2015, 12:06 »