Autor Wątek: Smocza rodzina, czyli pojazdy Dragon firmy SpaceX  (Przeczytany 13752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Smocza rodzina, czyli pojazdy Dragon firmy SpaceX
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 12, 2015, 10:54 »
Elon Musk twierdzi, że Falcon Heavy jest w stanie wystrzelić Dragona na dowolną planetę w układzie słonecznym. Ba! Ładowność na planety bez atmosfery ma być podniesiona (a pamiętajmy, że normalna wynosi 2,5 tony!). Ciekawe co z takim czymś można robić:
- wyprawy załogowe na Księżyc lub wokół jego
- transport materiałów do ew. bazy na Księżycu
- ujednolicona platforma dla lądowników

Co o tym sądzicie? Wyobrażacie sobie RedDragona w roli sondy kosmicznej? Sądzę, że trzebaby najpierw przystosować jego ładownię pod łaziki i ew. jakieś laboratoria do rozkładanie jakimiś ustrojstwami robotycznymi (które byłyby integralnymi częściami platformy).

PS. Pojawiło się w mojej głowie takie małe dziwne pytanie:
- Czy Dragon mógłby eksplorować planety wykonując skoki na odpaleniach silników SuperDraco?

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Smocza rodzina, czyli pojazdy Dragon firmy SpaceX
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 12, 2015, 11:05 »
Elon Musk twierdzi, że Falcon Heavy jest w stanie wystrzelić Dragona na dowolną planetę w układzie słonecznym. Ba! Ładowność na planety bez atmosfery ma być podniesiona (a pamiętajmy, że normalna wynosi 2,5 tony!). Ciekawe co z takim czymś można robić:
- wyprawy załogowe na Księżyc lub wokół jego
- transport materiałów do ew. bazy na Księżycu
- ujednolicona platforma dla lądowników

Co o tym sądzicie? Wyobrażacie sobie RedDragona w roli sondy kosmicznej? Sądzę, że trzebaby najpierw przystosować jego ładownię pod łaziki i ew. jakieś laboratoria do rozkładanie jakimiś ustrojstwami robotycznymi (które byłyby integralnymi częściami platformy).

PS. Pojawiło się w mojej głowie takie małe dziwne pytanie:
- Czy Dragon mógłby eksplorować planety wykonując skoki na odpaleniach silników SuperDraco?

Przecież jest propozycja użycia Red Dragona jako marsjańskiego lądownika polarnego. Dziwne czemu NASA nie przyklepała tego ciekawego projektu? Ciekawe czy Dragon mógłby się przydać przy misji Mars Sample Return, jako Mars Ascent Vehicle - statek wracający z powierzchni Czerwonej Planety na jego orbitę a może i nawet na Ziemię?

Skoro Musk taki szpan robi, ciekawe czy mógłby Ciężkim Sokołem wysłać Smoka na Trytona. O Wenus oczywiście już nie wspominam ;-)
Na Księżyc jak najbardziej można by zorganizować misje załogowe, o ikle tylko astronautom nie zagrozi promieniowanie kosmiczne. Bo Dragon to puszka przecież. Chyba nie ma obecnie osłony antyradiacyjnej? Ale w misjach transportowych to taki Silver Dragon byłby się przydał  :)

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Smocza rodzina, czyli pojazdy Dragon firmy SpaceX
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 12, 2015, 12:54 »
Skoro Musk taki szpan robi, ciekawe czy mógłby Ciężkim Sokołem wysłać Smoka na Trytona. O Wenus oczywiście już nie wspominam ;-)

Poprosimy Adama Przybyłę, aby odczytał z tego swojego plakatu, czy takie lądowania na księżycach wchodzi w rachubę:)
A co Wenus, Jowisza i Saturna to jakieolwiek lądowanie jest dość ekstremalnym pomysłem (chociaż na końcówce gwarancji... czemu nie).

Na Księżyc jak najbardziej można by zorganizować misje załogowe, o ikle tylko astronautom nie zagrozi promieniowanie kosmiczne. Bo Dragon to puszka przecież. Chyba nie ma obecnie osłony antyradiacyjnej? Ale w misjach transportowych to taki Silver Dragon byłby się przydał  :)

Na pewno w SpaceX'ie coś wymyślą.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Smocza rodzina, czyli pojazdy Dragon firmy SpaceX
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 12, 2015, 12:54 »