Autor Wątek: Fotografowanie i filmowanie sztucznych satelitów-technikalia dla początkujących.  (Przeczytany 10144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline suchyy

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 874
     Dawno nie zaglądałem do tego tematu (zresztą nie tylko ja), ale to nie oznacza, że nie zajmuję się fotografowaniem sztucznych satelitów Ziemi i majstrowaniem potrzebnego do tego sprzętu. Moje wątki satelitarne zamieszczam na Astropolis, bo tamto forum łyka większe ilości "ciężkich" plików, dzięki czemu temat można bardziej rozwinąć.

     Ponieważ dwa lata temu kanarkusmaximus wyraził konkretne oczekiwania: TUTAJ, więc teraz pokażę kilka ciekawszych fotek (poza publikowanymi już na astronauta.net o USA-32), jakie udało mi się od tamtej pory zrobić (dla Tych, co jeszcze tego nie oglądali).

     Najlepsza, jak dotychczas, moja praca z przełomu roku 21/22, to utrwalenie fragmentu analemmy, czyli śladu pozostawianego na nieboskłonie przez odległe satelity geosynchroniczne (w ruchu dobowym, których inklinacja odbiega znaczniej od geostacjonarnych), na dodatek dwóch satelitów równocześnie w tym przypadku: szpiegującego: Mentor-4 (typ: Advanced-ORION) i szpiegowanego: Thuraya-2 (telefonia satelitarna) we "wspólnym Polonezie" (chyba jedyna tego typu fota w necie  ???):



Na fotce widać, jak satelity minęły górny łuk analemmy i zaczęły zmierzać w kierunku łuku dolnego (składanka z dwóch godzin sesji foto). Więcej zobaczycie i przeczytacie: TUTAJ i TUTAJ.



Flary od chińskich satelitów szpiegowskich: Yaogan 31A/B/C (latających w "trójkątach"):



Więcej: TUTAJ



Flary od satelitów IRIDIUM pierwszej generacji (pamiętacie, jakie kiedyś piękne i prognozowane flary można było focić?):



Więcej: TUTAJ.



Flara od małego CubeSata, niby nic takiego, ale przeczytajcie w linku (poniżej), o co chodzi ( :o ):



Więcej: TUTAJ.

Dla zainteresowanych lista linków do moich, wszystkich tematów satelitarnych: TUTAJ.



Polecam również tematy konstrukcyjne (typu: zrób to sam), ze szczegółowymi opisami i sporą ilością fotek (tematy nadal rozwojowe):

Mocowanie aparatu do balustrady balkonu:




Uniwersalny montaż do fotografii statywowej:




Uniwersalne zasilanie zewnętrzne do kamery (Li-ion 2S):


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2022, 20:34 wysłana przez suchyy »
Pozdrowienia z Lublina: Jurek (suchyy).

Polskie Forum Astronautyczne