Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1376136 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1200 dnia: Maj 22, 2013, 00:21 »
wiesci ze space expo day

Garrett Reisman, SpaceX: "Texas and Florida two most likely location for new SpaceX launch site"

"Reisman: concerned if comm'l crew goes back to traditional contracting, lose key strengths of program; our biggest concern."

"Reisman: all SpaceX CCiCap milestones to date completed on schedule and successfully. Pad abort test on track for December."

"Reisman: we believe we can do first Dragon flight test with crew on board in mid-2015; part of optioncal CCiCap milestons."

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1201 dnia: Maj 22, 2013, 17:41 »
Pierwszy załogowy lot Dragona w połowie 2015 r. ? To by było rewelacyjnie  :)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8598
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1202 dnia: Maj 22, 2013, 18:58 »
Pierwszy załogowy lot Dragona w połowie 2015 r. ? To by było rewelacyjnie  :)

He he Na pewno będą jakieś obsuwy  ;D Najważniejsze, żeby wypadł on pomyślnie ....

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1203 dnia: Maj 23, 2013, 13:46 »
Nie będzie (przynajmniej w tym terminie), bo pieniędzy nie dadzą. Kongres USA nie chce zbyt szybkiego rozwoju prywatnych lotów załogowych w kosmos, bo rozwaliłoby im to SLS.
Tak, wiem, że Orion ma być BEO, a nie LEO (zatem jeszcze długo różne Muski nie będą konkurencją czy obiektywnym zagrożeniem dla Senate Launch System), ale czy ktoś z kongresu odróżnia to? Nie. Wznowiona gadanina o różnych Falconach XXXX superultrahiperheavy z pewnością nie pomaga.

Jedyne wyjście dla Muska to zabulić za to z własnej kieszeni. Pomijając to, że nie ma on nieskończonej forsy, taki krok przysporzyłby mu jeszcze większej wrogości w pewnych kręgach, na których kompletne ignorowanie nie może sobie pozwolić. I tak źle, i tak niedobrze...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1203 dnia: Maj 23, 2013, 13:46 »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1204 dnia: Maj 23, 2013, 13:51 »
Mijemy nadzieje, ze chinczycy pobudza dzialania w kierunku BEO, wtedy dla Muska zostanie LEO;-) Aktualnie nie ma potrzeby niczego zmianiac, ale po starcie Ch-3 czy SH-10 zobaczmy ... Przy ogolnopanstwowych lamentach moze zmieni sie nastawienie;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                                                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1205 dnia: Maj 25, 2013, 22:55 »
http://www.brownsvilleherald.com/news/local/article_4cec8772-c4e2-11e2-9933-0019bb30f31a.html

politycy w teksasie uśmiechają się do spacex
przegłosowali mała zmiana w prawie na korzyść potencjalnego kosmodromu dla SpaceX - w tej chwili na czas startu będzie zamykana plaża Boca Chica Beach

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1206 dnia: Maj 30, 2013, 21:13 »
Wieść niesie, że jutro będzie jakiś GŁOŚNY test silnikowy :)

A na marginesie - z innej działaności Elona
Musk rozkręca nowy rodzaj stacji energetycznych do samochodów elektrycznych
http://www.teslamotors.com/supercharger
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 21:29 wysłana przez velo »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23221
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1207 dnia: Maj 30, 2013, 23:12 »
Chodzi tu o test silnika, nie o całej rakiety? :)

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1208 dnia: Maj 31, 2013, 02:36 »
Elon Musk dreams big - What’s next from Elon Musk? Warp drives, and colonizing Mars

http://venturebeat.com/2013/05/29/elon-musk-dreams-big/

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1209 dnia: Maj 31, 2013, 08:11 »
A na marginesie - z innej działaności Elona
Musk rozkręca nowy rodzaj stacji energetycznych do samochodów elektrycznych
http://www.teslamotors.com/supercharger
Nie tylko o nowych stacjach energetycznych myśli ale także o upowszechnieniu samochodów elektrycznych poprzez znaczne obniżenie ich cen. Co zresztą bardzo dobrym pomysłem mi się wydaje:
http://kopalniawiedzy.pl/Tesla-samochod-elektryczny-Elon-Musk,18157

Elon Musk dreams big - What’s next from Elon Musk? Warp drives, and colonizing Mars
http://venturebeat.com/2013/05/29/elon-musk-dreams-big/
No widzę, że Musk nadal twardo się trzyma tej wizji kolonizacji Marsa  :D

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1210 dnia: Czerwiec 01, 2013, 02:30 »
Wieść z twittera: @Hewitt PD

SpaceX has just notified us that there will be, baring any unforeseen problems, a 9 engine test at around 8pm this evening.

Czyli jak dobrze liczę koło 3 nad ranem dziś :)

Edit: Jednak był abort, będą próbowali dzisiaj w nocy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 15:35 wysłana przez velo »

Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1211 dnia: Czerwiec 01, 2013, 15:48 »
Świat potrzebuje świetnego i taniego samochodu elektrycznego. Nie mam zamiaru sprzedawać firmy, niezależnie od tego, co będzie mi oferowane, dopóki nie wykonam tego zadania - stwierdził Musk.

Musk znów mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. W świecie gdzie rządzi ropa naftowa największymi krajami oraz gdzie są same układy i układziki gość wypowiada powyższe zdanie. Oby to choćby w małym stopniu uniezależniło nas od ropy. Bardzo ambitny plan i dodam ekologiczny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 16:27 wysłana przez eRKa »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8598
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1212 dnia: Czerwiec 01, 2013, 20:19 »
Świat potrzebuje świetnego i taniego samochodu elektrycznego. Nie mam zamiaru sprzedawać firmy, niezależnie od tego, co będzie mi oferowane, dopóki nie wykonam tego zadania - stwierdził Musk.

Życzę powodzenia Muskowi, gdyż inicjatywa cenna. Jedyny problem to skąd będzie pochodził ten ,,ekologiczny" prąd?  :P

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1213 dnia: Czerwiec 01, 2013, 20:36 »
Jedyny problem to skąd będzie pochodził ten ,,ekologiczny" prąd?  :P

Niestety, nie ma ekologicznej energii. Ale przynajmniej tyle, że w dużych miastach może być trochę czyściej.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23221
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1214 dnia: Czerwiec 01, 2013, 20:40 »
Jedyny problem to skąd będzie pochodził ten ,,ekologiczny" prąd?  :P

Niestety, nie ma ekologicznej energii. Ale przynajmniej tyle, że w dużych miastach może być trochę czyściej.

Warto tu jednak zauważyć, że jedno wielkie źródło energii elektrycznej (nawet elektrownie węglowe) łatwiej kontrolować pod względem norm czystości niż dziesiątki tysięcy samochodów i wyłapać wśród nich tę "smrodzącą" ciężarówkę, która każdego dnia emituje spaliny w kierunku placu zabaw koło szkoły czy szpitala...

Pytanie - ostatnie posty dotyczą Tesli - oddzielny wątek?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1214 dnia: Czerwiec 01, 2013, 20:40 »