Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1377134 razy)

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1275 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:30 »
Fotki Lany pochodzą z opuszczonych lub sporadycznie używanych instalacji testowych. Energomasz na linii produkcyjnej utrzymuje czystość i porządek, bo po prostu inaczej się nie da - tak jak nie da się operować w brudnej sali operacyjnej.

Skoro piszesz, że w rosyjskich fabrykach rakiet panuje czystość, to nie mam podstaw by Ci nie wierzyć. Pewno masz wiarygodne informacje, nie wyłącznie przeświadczenie, że "inaczej się nie da". Zauważę tylko, że na podstawie samych fotografii takich wniosków wyciągać nie można: wiadomo, że na oficjalnych stronach zawsze będą pokazywane najładniejsze widoczki, ale z drugiej strony nie można generalizować, że zdjęcia p. Sator oddają powszechną sytuację.

Odnośnie operacji chirurgicznych w brudnej sali - niektóre polskie szpitale mogą obalić Twoją teorię, to już sam widziałem.

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1276 dnia: Sierpień 05, 2013, 00:04 »
Drugie z tych zdjęć, to z Merlinami, sprawia wrażenie jakby było zrobione w muzeum - wyfroterowane podłogi, barierki, stojak z tabliczką z opisem eksponatu, no i ta flaga państwowa... Niesamowite wrażenie! Czy tak wyglądają wszystkie amerykańskie fabryki?
Wystrojem i czystością bardzo przypomina fabrykę Tesli:

Dokument o tej fabryce:
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1277 dnia: Sierpień 05, 2013, 00:27 »
Skoro piszesz, że w rosyjskich fabrykach rakiet panuje czystość, to nie mam podstaw by Ci nie wierzyć. Pewno masz wiarygodne informacje, nie wyłącznie przeświadczenie, że "inaczej się nie da".

Informacje ci podałem, w postaci zdjęć. Sugestia, że do fotek wybrano kilka umytych miejsc, podczas gdy reszta fabryki może zarastać syfem - jest niepoważna. Rakieta jest złożonym urządzeniem o niskich marginesach bezpieczeństwa, a to wymusza wysokie standardy produkcji i integracji. Standardy te, szczególnie dla górnych stopni, nie różnią się specjalnie od wymogów stawianych konstrukcji satelitów.

Cytuj
Zauważę tylko, że na podstawie samych fotografii takich wniosków wyciągać nie można: wiadomo, że na oficjalnych stronach zawsze będą pokazywane najładniejsze widoczki, ale z drugiej strony nie można generalizować, że zdjęcia p. Sator oddają powszechną sytuację.

Przede wszystkim zdjęcia Sator nie pokazują tego, o czym tutaj dyskutujemy.

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6541
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1278 dnia: Sierpień 05, 2013, 00:31 »
Skoro piszesz, że w rosyjskich fabrykach rakiet panuje czystość, to nie mam podstaw by Ci nie wierzyć. Pewno masz wiarygodne informacje, nie wyłącznie przeświadczenie, że "inaczej się nie da".

Informacje ci podałem, w postaci zdjęć. Sugestia, że do fotek wybrano kilka umytych miejsc, podczas gdy reszta fabryki może zarastać syfem - jest niepoważna. Rakieta jest złożonym urządzeniem o niskich marginesach bezpieczeństwa, a to wymusza wysokie standardy produkcji i integracji. Standardy te, szczególnie dla górnych stopni, nie różnią się specjalnie od wymogów stawianych konstrukcji satelitów.

Cytuj
Zauważę tylko, że na podstawie samych fotografii takich wniosków wyciągać nie można: wiadomo, że na oficjalnych stronach zawsze będą pokazywane najładniejsze widoczki, ale z drugiej strony nie można generalizować, że zdjęcia p. Sator oddają powszechną sytuację.

Przede wszystkim zdjęcia Sator nie pokazują tego, o czym tutaj dyskutujemy.
             ... wydaje sie, ze Sator pokazala chyba piwnice i zewnetrze budynkow, tam nie musi byc czysto;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1278 dnia: Sierpień 05, 2013, 00:31 »

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1279 dnia: Sierpień 07, 2013, 23:52 »
Informacje ci podałem, w postaci zdjęć. Sugestia, że do fotek wybrano kilka umytych miejsc, podczas gdy reszta fabryki może zarastać syfem - jest niepoważna. Rakieta jest złożonym urządzeniem o niskich marginesach bezpieczeństwa, a to wymusza wysokie standardy produkcji i integracji. Standardy te, szczególnie dla górnych stopni, nie różnią się specjalnie od wymogów stawianych konstrukcji satelitów.

Przecież ja się z Tobą nie spieram. Tyle że stwierdziłem, że oficjalne zdjęcia z fabryki zawsze są robione w miejscach, w których życzy sobie właściciel, czy jest nim państwo rosyjskie czy Elon Musk. Jak jest we wszystkich zakamarkach tych fabryk nie wiemy i nie dowiemy się, więc nie ma o czym dyskutować. W swoim poście zaś zapytałem, czy wszystkie fabryki w USA wyglądają tak jak SpaceX na zdjęciu pokazanym przez Matiasa, gdyż na mnie zrobiło ono wrażenie ekspozycji muzealnej. Domyślam się, że tak, ale w pewnych gałęziach produkcji i w kluczowych miejscach.

Offline Trafiony

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 360
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1280 dnia: Sierpień 08, 2013, 00:01 »
Dyskusja jest trochę bezcelowa. Widziałem FSM Tychy jeszcze za komuny. Wyglądało to niemal tak samo czysto i elegancko. I to nie było na pokaz, to był oczywisty standard. Pracę magisterską tam pisałem z organizacji produkcji, pałętałem się po tych halach przez kilka miesięcy.

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1281 dnia: Sierpień 09, 2013, 19:34 »
Space X ma nowy kontrakt.

SpaceX awarded first European government contract via SARah missions

http://www.nasaspaceflight.com/2013/08/spacex-awarded-european-government-contract-sarah-missions/

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1282 dnia: Sierpień 09, 2013, 22:34 »
I to nie byle jaki, bo z Europy!

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1283 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:16 »
Space X ma nowy kontrakt.

SpaceX awarded first European government contract via SARah missions

http://www.nasaspaceflight.com/2013/08/spacex-awarded-european-government-contract-sarah-missions/

Dobra, to szybkie pytanie kto dostał prztyczka w nochala w związku z przejęciem tego kontraktu? :) ULA?

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1284 dnia: Sierpień 12, 2013, 23:16 »
Przy okazji wcześniejszych fotek z wyjątkowo czystych zakładów SpaceX, mamy kolejną ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1285 dnia: Sierpień 12, 2013, 23:38 »
Space X ma nowy kontrakt.

SpaceX awarded first European government contract via SARah missions

http://www.nasaspaceflight.com/2013/08/spacex-awarded-european-government-contract-sarah-missions/

Dobra, to szybkie pytanie kto dostał prztyczka w nochala w związku z przejęciem tego kontraktu? :) ULA?

Raczej ArianeSpace.

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1286 dnia: Sierpień 14, 2013, 11:45 »
Kolejny test. Grasshopper poleciał w bok na 100m a następnie wrócił:
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1287 dnia: Sierpień 14, 2013, 22:30 »
Piękny test! :) Wiem, że to pogląd czysto amatorski i nie mający związku z technicznymi aspektami takiego działania, ale te testy i ich zróżnicowanie po prostu działają bardzo dobrze na popularność SpaceX :)

Warto dodać, że Pasikonik wzniósł się na 250 metrów w tym teście.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1288 dnia: Sierpień 15, 2013, 01:52 »
Świetny lot! :)

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1289 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:34 »
Wiadomo jaki udźwig ma mieć gotowy, całkowicie odzyskiwalny Falcon 9?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2013, 22:36 wysłana przez magiczny »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1289 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:34 »