Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1347677 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1264
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #870 dnia: Czerwiec 28, 2012, 19:59 »
W dziale- Technologie jest wątek pt. "Napędy i silniki", lecz są tam głównie nowinki ze świata technologii napędu rakietowego. Można by jednak w przystępny i zrozumiały nawet dla laika sposób można wyłożyć podstawy budowy i działania klasycznego silnika rakietowego, podać główne schematy działania na konkretnych przykładach, itp. Mamy tu profesjonalistów, więc co stoi na przeszkodzie?

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #871 dnia: Czerwiec 29, 2012, 00:01 »
Można by jednak w przystępny i zrozumiały nawet dla laika sposób można wyłożyć podstawy budowy i działania klasycznego silnika rakietowego, podać główne schematy działania na konkretnych przykładach, itp. Mamy tu profesjonalistów, więc co stoi na przeszkodzie?

Brak takiej potrzeby. Zainteresowani znajdą odpowiednie materiały, np. w Wikipedii.

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #872 dnia: Czerwiec 29, 2012, 01:08 »
No przecież, bo "zainteresowani" bez problemu rozumieją techniczny angielski. A jak nie rozumieją w odpowiednim stopniu to najwyraźniej nie są wystarczająco "zainteresowani".

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1264
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #873 dnia: Czerwiec 29, 2012, 06:19 »
LooZ, sam widzisz, jak jest. Nawet nie warto komentować.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #873 dnia: Czerwiec 29, 2012, 06:19 »

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #874 dnia: Czerwiec 29, 2012, 09:11 »
No przecież, bo "zainteresowani" bez problemu rozumieją techniczny angielski. A jak nie rozumieją w odpowiednim stopniu to najwyraźniej nie są wystarczająco "zainteresowani".

To sarkazm? Jeżeli masz problem z angielskim, to skorzystaj z polskiej Wikipedii albo przetłumacz sobie google translatorem.

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1264
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #875 dnia: Czerwiec 29, 2012, 16:04 »
Cyniczna wypowiedź.
Nie tego się spodziewałem, dlatego uznaję, że najrozsądniej będzie opuścić szanowne grono.

Online ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #876 dnia: Czerwiec 29, 2012, 16:28 »
Cyniczna wypowiedź.
Nie tego się spodziewałem, dlatego uznaję, że najrozsądniej będzie opuścić szanowne grono.

juram poczekaj. Tu masz tekst po polsku:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_rakietowy
Wystarczyło, że w Google napisałem hasło ,,silnik rakietowy" i samo wyskoczyło  ;D Na przyszłość życzę więcej zrozumienia dla kolegów i koleżanek z Forum i trochę więcej inwencji w poszukiwaniu info w sieci  :)

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #877 dnia: Czerwiec 29, 2012, 20:19 »
Cyniczna wypowiedź.
Nie tego się spodziewałem, dlatego uznaję, że najrozsądniej będzie opuścić szanowne grono.

Dostałeś linka do źródła wiedzy. Czego więcej się spodziewałeś?

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #878 dnia: Czerwiec 30, 2012, 02:39 »
W tej branży czasem nie ma krótkich odpowiedzi - i wtedy trzeba się przekopać przez szereg ksiażek i publikacji

Zatem... do lektury!

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1264
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #879 dnia: Czerwiec 30, 2012, 09:10 »
Nie potrzebne mi linki do czegokolwiek, bo wiedzę o silnikach rakietowych zdobywałem kilka dekad temu z dobrych, rosyjskojęzycznych źródeł. Ze swej strony oczekiwałem, że Wy jako elita forum odniesiecie się życzliwie do mojej sugestii, bo być może znalazło by się wielu użytkowników, dla których ta dziedzina wymaga przystępnego wyjaśnienia nawet podstawowych kwestii.
Zapewne jednak, poziom forum jest najważniejszy, dlatego rezygnuję, ponieważ Wasz upór jest ewidentny.

Ps. Borys, po Tobie niczego się nie spodziewałem.

Offline Trafiony

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 360
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwiec 30, 2012, 09:19 »
Nie potrzebne mi linki do czegokolwiek, bo wiedzę o silnikach rakietowych zdobywałem kilka dekad temu z dobrych, rosyjskojęzycznych źródeł.

Czyli sam masz tą wiedzę, tylko chciałeś aby ktoś napisał ten tekst o podstawach budowy i działania silników rakietowych. A może sam byś to napisał? Myślę że nikt nie będzie miał pretensji, a wręcz przeciwnie. Czasem tutaj niektórzy na zasadzie dobrowolności piszą takie teksty encyklopedyczne i inni chętnie z nich korzystają. I doceniają wysiłek autora.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2012, 09:24 wysłana przez Trafiony »

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwiec 30, 2012, 10:36 »
Ze swej strony oczekiwałem, że Wy jako elita forum odniesiecie się życzliwie do mojej sugestii, bo być może znalazło by się wielu użytkowników, dla których ta dziedzina wymaga przystępnego wyjaśnienia nawet podstawowych kwestii.
Nie widzę tu problemu. Przecież sam możesz założyć odpowiedni wątek dotyczący podstaw budowy i działania silników rakietowych, na przykład w dziale technologie i osoby tym zainteresowane będą zamieszczać tam informacje. Ale przecież z drugiej strony nie można do tego nikogo tutaj przymuszać  ;) W końcu nie piszemy tutaj za wynagrodzenia  :)

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #882 dnia: Czerwiec 30, 2012, 12:16 »
Nie potrzebne mi linki do czegokolwiek, bo wiedzę o silnikach rakietowych zdobywałem kilka dekad temu z dobrych, rosyjskojęzycznych źródeł. Ze swej strony oczekiwałem, że Wy jako elita forum odniesiecie się życzliwie do mojej sugestii, bo być może znalazło by się wielu użytkowników, dla których ta dziedzina wymaga przystępnego wyjaśnienia nawet podstawowych kwestii.
Zapewne jednak, poziom forum jest najważniejszy, dlatego rezygnuję, ponieważ Wasz upór jest ewidentny.

Ps. Borys, po Tobie niczego się nie spodziewałem.

To dobrze, bo nie mam zwyczaju ulegać fochom. Uważasz, że takiego wątka brakuje, to go załóż, a nie oczekuj, że ktoś odwali za ciebie robotę i poda ci wynik na tacy.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #883 dnia: Czerwiec 30, 2012, 14:21 »
Brak takiej potrzeby. Zainteresowani znajdą odpowiednie materiały, np. w Wikipedii.

No przecież, bo "zainteresowani" bez problemu rozumieją techniczny angielski. A jak nie rozumieją w odpowiednim stopniu to najwyraźniej nie są wystarczająco "zainteresowani".

Jeżeli masz problem z angielskim, to skorzystaj z polskiej Wikipedii albo przetłumacz sobie google translatorem.


Porównując to źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Rocket_engine do tego http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_rakietowy wcale nie dziwię się, że istnieje oczekiwanie na dobry polski tekst o silnikach rakietowych.
Pytanie, czy istnieją chętni do jego napisania (choćby na bazie polskiego i angielskiego artykułu na Wikipedii), bowiem jest to zadanie pracochłonne i niełatwe.



The Dark Side of the Moon

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #884 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:16 »
Podobno w najbliższych dniach/tygodniach ma odbyć się pierwszy lot Grasshopper'a:

http://spaceflightnow.com/news/n1207/10grasshopper/


Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #884 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:16 »