Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1377089 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1665 dnia: Kwiecień 30, 2014, 19:56 »
Czyli tak naprawdę niewiele więcej wiemy o tym, jak wodowanie przebiegło. Tyle że wzrosło nieco przeświadczenie, że raczej pomyślnie.
            ... podobno utrzymal sie 8 sekund nad powierzchnia i potem wodowal. Z powazaniem
                                                                                                                                                 Adam Przybyla

Te słynne już 8 s wzięło się z jednego ćwierknięcia Muska: "Flight computers continued transmitting for 8 seconds after reaching the water. Stopped when booster went horizontal." Czyli że telemetria działała jeszcze 8 s po wpadnięciu do wody, ale nie ma nic o zatrzymaniu się stopnia, jego pozycji itp.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1666 dnia: Kwiecień 30, 2014, 20:08 »
no obraz jest tragiczny:) widać ze mieli problemy z połączeniem, ale z drugiej strony mieli ważniejsze rzeczy do roboty.

W sumie nagranie z kamery to jest raczej ważne z punktu medialnego tylko. Dla nich kluczowa jest telemetria. Pozostaje trzymać kciuki za jak najszybszym lądowaniem na lądzie bo wtedy będzie wszystko widać idealnie;)

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1667 dnia: Kwiecień 30, 2014, 20:54 »
Cóż, wygląda jak nagrywane pralką franią. Ale po tych dwóch czy trzech klatkach troszkę lepszej "jakości" można zauważyć, że chociaż próba lądowania była, a nie tylko zwykłe "chlup" :D

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6541
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 01, 2014, 12:59 »
Czyli tak naprawdę niewiele więcej wiemy o tym, jak wodowanie przebiegło. Tyle że wzrosło nieco przeświadczenie, że raczej pomyślnie.
            ... podobno utrzymal sie 8 sekund nad powierzchnia i potem wodowal. Z powazaniem
                                                                                                                                                 Adam Przybyla

Te słynne już 8 s wzięło się z jednego ćwierknięcia Muska: "Flight computers continued transmitting for 8 seconds after reaching the water. Stopped when booster went horizontal." Czyli że telemetria działała jeszcze 8 s po wpadnięciu do wody, ale nie ma nic o zatrzymaniu się stopnia, jego pozycji itp.
             .... aa, wielkie dzieki za poprawke. Z powazaniem
                                                                                                  Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 01, 2014, 12:59 »

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 01, 2014, 14:15 »
No i pierwsza wygrana SpaceX w sądzie - zakazano zakupu silników RD-180.

http://florydziak.blogspot.com/2014/05/pierwsze-orzeczenie-sadu-w-sprawie.html

Zapraszam na mój blog :)

Online Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 01, 2014, 18:43 »
No i pierwsza wygrana SpaceX w sądzie - zakazano zakupu silników RD-180.

http://florydziak.blogspot.com/2014/05/pierwsze-orzeczenie-sadu-w-sprawie.html

Sugestia, że potencjalny stopień stałopaliwowy dla Antaresa jest zaadaptowanym szatlowym SRB, jest nieprawdziwa. Ten stopień byłby trzy razy za duży dla Antaresa.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 02, 2014, 09:36 »
No i pierwsza wygrana SpaceX w sądzie - zakazano zakupu silników RD-180.

http://florydziak.blogspot.com/2014/05/pierwsze-orzeczenie-sadu-w-sprawie.html

To jeszcze nie prawomocny wyrok. Nie wiem jak przebiegają sprawy sądowe w Stanach, ale do uprawomocnienia przy odwołaniach jest jeszcze co najmniej kilka miesięcy, o ile nie lat. Do tego czasu Atlasy V będą mogły spokojnie latać.

Gdyby wyrok został podtrzymany, byłaby to tragedia przede wszystkim dla Lockheeda Martina (Boeing ma Delty). Natomiast nie dla Boeinga i SNC, które od początku mówiły, że ich załogowce będą mogły startować też na Falconie 9.

Inna rzecz, że wówczas SpaceX dostałby wszystko: CCP, CRS, jak i EELV. Powstałby więc nowy monopol, a wtedy zapomnijmy o obniżaniu kosztów.

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 02, 2014, 10:01 »
To jeszcze nie prawomocny wyrok. Nie wiem jak przebiegają sprawy sądowe w Stanach, ale do uprawomocnienia przy odwołaniach jest jeszcze co najmniej kilka miesięcy, o ile nie lat. Do tego czasu Atlasy V będą mogły spokojnie latać.

Gdyby wyrok został podtrzymany, byłaby to tragedia przede wszystkim dla Lockheeda Martina (Boeing ma Delty). Natomiast nie dla Boeinga i SNC, które od początku mówiły, że ich załogowce będą mogły startować też na Falconie 9.

Inna rzecz, że wówczas SpaceX dostałby wszystko: CCP, CRS, jak i EELV. Powstałby więc nowy monopol, a wtedy zapomnijmy o obniżaniu kosztów.
Latać mogą ale z tego co ja rozumiem nie mogą już kupować nowych silników
.Co do monopolu SpaceX to patrząc na efekty "konkurencji" w ramach ULA które czynią te rakiety szalenie drogimi to nie miałbym nic przeciwko temu.Ppza tym SpaceX i tak bedzie cięło koszta bo konkuruje na rynku komercyjnym z Rosjanami,Europą i Chinami.
P.S.Grasshoper znów poleciał,tym razem na rekordowe 1000m.Niech ktoś wrzuci film z jutuba bo ja nie mogę.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 10:05 wysłana przez alnitak »

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1673 dnia: Maj 02, 2014, 10:18 »
Filmik z rekordowego wznoszenia się Falcona9R:



« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 21:32 wysłana przez russex »
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1674 dnia: Maj 02, 2014, 10:28 »
Co do monopolu SpaceX to patrząc na efekty "konkurencji" w ramach ULA które czynią te rakiety szalenie drogimi to nie miałbym nic przeciwko temu.Ppza tym SpaceX i tak bedzie cięło koszta bo konkuruje na rynku komercyjnym z Rosjanami,Europą i Chinami.

No właśnie rzecz w tym, że ULA nie ma konkurencji w EELV. Natomiast jeśli SpaceX otrzyma EELV na wyłączność, to podobnie jak teraz ULA nie będzie miał potrzeby już z nikim konkurować.

Niezależnie od tego na ile lubimy obecnego Muska, to brak konkurencji swoje zrobi - na to w tak wielkim biznesie nie ma mocnych.

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1675 dnia: Maj 02, 2014, 10:35 »
Nie sądzę aby rakiety Muska zbliżyły sie chociaż cenowo do rakiet ULA nawet jakby mieli monopol,zresztą nie będą mieli monopolu bo jest Delta IV a i może ATK/Orbital coś wysmażą w przyszłości.

Offline mikii77

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • LOXem, naftą i SOLIDem
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1676 dnia: Maj 03, 2014, 09:32 »
Osłonka już gotowa :)

Start potwierdzony na 10.5
Go Elon, Go!!!

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1677 dnia: Maj 04, 2014, 10:49 »
Z ciekawości zajrzałem na strony Forbesa, jak stoją notowania Elona Muska. Oczywiście stoją dobrze, a nawet bardzo dobrze! Historycznie jego majątek był oceniany na:

data            mld USD
-----------------------
marzec 2012       2,0
wrzesień 2012     2,4
marzec 2013       2,7
wrzesień 2013     6,7
marzec 2014       8,4
dziś              8,5


Z tą kwotą zajmuje 157 miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Zatem w ciągu ostatniego roku majątek Muska - oczywiście nie w sensie gotówki - potroił się. Akcje Tesli wzrosły o 625%, Solar City o 340%, natomiast największym jego biznesem pozostaje SpaceX o wartości rynkowej ponad 4 mld USD.

Źródło: http://www.forbes.com/profile/elon-musk/

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1678 dnia: Maj 04, 2014, 11:24 »
Nowy Bill Gates rośnie :)
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1679 dnia: Maj 04, 2014, 11:44 »
Oczywiście życzę Muskowi dalszego sukcesu, ale... dobra konkurencja by mu się przydała. Lub trzy... Konkurencja to to, co popycha rozwój do przodu. :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1679 dnia: Maj 04, 2014, 11:44 »