Tak by było gdyby zastosować łącznik podobny do Syldy, z tym, że co wtedy? Będzie się wysyłać 6 takich łączników dla 7 satelitów?
Patrz wcześniejsze posty. Jeżeli cena nowej rakiety zostanie utrzymana w cenie dzisiejszych dużych rakiet (Atlasa, Delty, Ariane...), to rakieta zarobi na siebie - nawet, jeżeli będzie latała w dużej części pusta. Dodatkowy udźwig zostanie zresztą szybko zagospodarowany poprzez zwiększenie zapasów paliwa na manewry satelity (np. żywotność satelitów KH jest ograniczona zasobami paliwa, które stanowią ok. 40% masy całości), dodatkowymi bateriami słonecznymi czy też prostą redundancją struktur, wydłużającą żywotność satelity.
Pytanie brzmi, ile będzie kosztowała rakieta o udźwigu, powiedzmy, 120 ton. Planowana cena Falcona 9H o udźwigu 30 ton wynosi 90M$, czyli 3k$/kg. Koszt wyniesienia kilograma czterokrotnie większą rakietą powinien spaść do 0.65-0.75 ceny pierwotnej [
LEO on the Cheap, str. 9, fig. 1], czyli do ~2k$/kg. Czyli można oczekiwać, że wystrzelenie rakiety o udźwigu 120 ton będzie kosztowało z grubsza 250M$. To jest dzisiejszy przedział cenowy Delty 4H i Ariane 5.