Autor Wątek: Projekt edukacyjny The Remote Mars Yard (ReMY)  (Przeczytany 2630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lubański Robert

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 186
 • Mars Society Polska
Projekt edukacyjny The Remote Mars Yard (ReMY)
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 14:18 »

Mateusz Józefowicz Prezes MSP w poniższym liście zwraca się do wszystkich sympatyków astronautyki o wsparcie najnowszego edukacyjnego projektu.
 
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
 
Serdecznie zachęcamy do wparcia i/lub dalszego proponowania naszego najnowszego, międzynarodowego projektu edukacyjnego związanego z astronautyką. Wraz z Kazimierzem Błaszczakiem, naszym przedstawicielem w USA, opublikowaliśmy projekt ReMY w serwisie www.kickstarter.com. Za jego pośrednictwem zbieramy społeczne fundusze w USA i na świecie na stworzenie unikalnego, powszechnie dostępnego symulatora misji marsjańskiej. ReMY, czyli Remote Mars Yard będzie kawałkiem powierzchni Marsa umieszczonym w piwnicy naszego biura w Toruniu, w domu Tony Halika. Na sztucznym marsjańskim gruncie nasz najnowszy zrobotyzowany łazik, M4K, będzie czekał na użytkowników, którzy zalogują się do niego przez Internet, z dowolnego miejsca na Ziemi i rozpoczną eksplorację poukrywanych przez nas próbek i innych interesujących obiektów. Analizator robota będzie wyświetlał wyczerpujące informacje o dokonanych odkryciach. Projekt jest tworzony przez konstruktorów łazików marsjańskich Magma, Magma2 i Copernicus, odnoszących sukcesy w konkursie University Rover Challenge w Utah (wygrana w 2011). ReMY to idealne narzędzie edukacji dla grup szkolnych (z Polski, USA i innych krajów, w tym łączonych), studentów, a także wyjątkowa rozrywka. Dokładny opis, wizualizacje oraz sposób udzielenia wsparcia, za pośrednictwem wygodnych płatności online (Amazon) znajdują się pod adresem:
 
http://www.kickstarter.com/projects/kazimierzblaszczak/remy-the-remote-mars-yard
 
Zasada Kickstartera “Wszystko albo nic”: Projekt uzyska finansowanie tylko, jeśli do dnia 17 czerwca zadeklarowane zostanie 20 000 USD lub więcej. W przypadku problemów z rejestracją karty płatniczej w serwisie Amazon, rozwiązanie znaleźć można tutaj: https://www.jungledisk.com/secure/signup/mturk.aspx . Amazon pracuje nad szybkim rozwiązaniem tego problemu dla użytkowników spoza USA.
 
Prosimy o promowanie tej informacji wśród znajomych, którym leży na sercu rozwój technologii kosmicznych i edukacja technologiczna. Jesteśmy także otwarci na propozycje wspólnych akcji edukacyjnych z wykorzystaniem symulatora ReMY. Zachęcamy do publikowania powyższej informacji. Serdecznie dziękujemy!
 
 
Zespół Remy
Kazimierz Błaszczak
Rafał Zieliński
Sebastian Meszyński
Mateusz Józefowicz

Offline kanarkusmaximus

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 22999
 • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
  • Kosmonauta.net
Odp: Projekt edukacyjny The Remote Mars Yard (ReMY)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2012, 11:57 »
Naprawdę ciekawy projekt! Mam nadzieję, że się uda! Z tego co widzę, to zespół MSP - poprzez rezydenta w USA - rozwiązał komplikacje natury prawnej związane z finansowaniem i raportowaniem projektów w Polsce.

Offline Matias

 • Moderator Globalny
 • *****
 • Wiadomości: 8007
Odp: Projekt edukacyjny The Remote Mars Yard (ReMY)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2012, 16:37 »
Może dałoby radę od nas z forum coś zorganizować? ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Projekt edukacyjny The Remote Mars Yard (ReMY)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2012, 16:37 »