Autor Wątek: Czwarty start Falcona 9v1.1 z próbą odzyskania I stopnia  (Przeczytany 42130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Czwarty start Falcona 9v1.1 z próbą odzyskania I stopnia
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 17, 2015, 21:21 »
Aha! Florydziak ma dobre źródła informacji!
Cytuj

SpaceX hosting media telecon Monday at 3pm EDT to discuss preliminary CRS-7 failure investigation results.

3 pm EDT to 21:00 CEST. :) Będziemy mogli to spokojnie zobaczyć! :)

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 733
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Czwarty start Falcona 9v1.1 z próbą odzyskania I stopnia
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 21, 2015, 00:36 »
.http://www.npr.org/sections/thetwo-way/2015/07/20/424739330/failed-strut-caused-spacex-rocket-to-explode-elon-musk-says

Czyli jakoby nawalił 'strut' podtrzymujący zbiornik z helem w drugim stopniu, nawalił pod wpływem przeciążeń.
Ta cześć jest robiona przez kogoś spoza SpaceX, pewnie teraz zmienia podwykonawcę.

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: Czwarty start Falcona 9v1.1 z próbą odzyskania I stopnia
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 21, 2015, 09:52 »
Rozpórka im się wygięła, przy siłach pięciokrotnie niższych niż te, dla których była zaprojektowana.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Czwarty start Falcona 9v1.1 z próbą odzyskania I stopnia
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 16, 2016, 21:39 »
Odgrzebuję ten wątek, gdyż wciąż nie ma raportu NASA. A ten będzie nie wcześniej jak latem 2017...

Cytuj
NASA’s final report on the SpaceX CRS-7 mishap is still in work. While the report is important in providing NASA historical data of the mishap, the accident involved a version of the Falcon 9 rocket that is no longer in use. Furthermore, while the public summary itself may only be a few pages, the complete report is expected to exceed several hundred pages of highly detailed and technical information restricted by U.S. International Traffic in Arms Regulations and company-sensitive proprietary information. As a result, NASA anticipates its internal report and public summary will be finalized in the summer 2017

http://www.parabolicarc.com/2016/12/13/year-wait-nasa-report-falcon-9-failure-2015/#more-60174

Dwa lata na określenie przyczyn tamtej katastrofy wg NASA! Dobrze, że zgodzili się na kolejne starty w międzyczasie...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Czwarty start Falcona 9v1.1 z próbą odzyskania I stopnia
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 16, 2016, 21:39 »