Autor Wątek: Dragon C2+  (Przeczytany 200741 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #690 dnia: Maj 26, 2012, 17:43 »
Na Naszej chyba leci jakaś konferencja live z załogą.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #691 dnia: Maj 26, 2012, 18:02 »
Póki co SSRMS pozostaje przyczepiony do Dragona, więc na razie nie będzie inspekcji trunka przez Dextre. Może do jutra przemieszczą ramię.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #692 dnia: Maj 26, 2012, 19:26 »
Póki co SSRMS pozostaje przyczepiony do Dragona, więc na razie nie będzie inspekcji trunka przez Dextre. Może do jutra przemieszczą ramię.

Planowo jutro miało to mieć miejsce. Prawie jak Focused Inspection za czasów misji promów kosmicznych :)


Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #693 dnia: Maj 26, 2012, 19:51 »

Planowo jutro miało to mieć miejsce. Prawie jak Focused Inspection za czasów misji promów kosmicznych :)

FI dla promów to jak oglądanie brzuszka, a tutaj będzie ordynarne zaglądanie pod kieckę ;).

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #693 dnia: Maj 26, 2012, 19:51 »

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #694 dnia: Maj 26, 2012, 20:03 »

FI dla promów to jak oglądanie brzuszka, a tutaj będzie ordynarne zaglądanie pod kieckę ;).

To znaczy, że Dragon jest smoczycą? :)
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #695 dnia: Maj 26, 2012, 20:05 »

To znaczy, że Dragon jest smoczycą? :)

Skoro wahadłowce to one, to w sumie czemu nie, taka tradycja ;).

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #696 dnia: Maj 26, 2012, 20:10 »
Ludzie, wy nie wiecie co wy mówicie! Jeszcze Dragon okaże się równie problematyczny i humorzasty! Polubi to i domagać się będzie nieplanowanych przeglądów! ;D

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #697 dnia: Maj 26, 2012, 20:12 »
Ludzie, wy nie wiecie co wy mówicie! Jeszcze Dragon okaże się równie problematyczny i humorzasty! Polubi to i domagać się będzie nieplanowanych przeglądów! ;D

A tam przeglądów... O ile pamiętam, smoki-samce domagały się dziewic... :)
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #698 dnia: Maj 26, 2012, 20:17 »
A tam przeglądów... O ile pamiętam, smoki-samce domagały się dziewic... :)

O ile ten smok nie jest z innej bajki, to biorąc pod uwagę wiek astronautek LOC raczej nam nie grozi? ;)

Offline kuba_mar

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #699 dnia: Maj 26, 2012, 20:18 »
Czyli jest duza szansa na obserwacje z Polski,ISS ladnie bedzie wtedy świecic.Szkoda ze jeszcze zaden spotter nie uchwycił Dragona podczas pogoni za stacją.

Sam próbowałem dostrzec Dragona w nocy z czwartku na piątek (a właściwie było już nad ranem). Przypuszczałem jednak, że się to nie uda przede wszystkim dlatego, że przelot odbywał się już przy dość jasnym niebie, ale co szkodziło mi to sprawdzić. Niestety rzeczywiście udało mi się ustrzelić tylko samą stację. Zawsze to jednak jakaś satysfakcja, że tam gdzieś niedaleko był Dragon.


Czytałem, że ludzie ze Stanów próbowali dojrzeć Dragona (mieli w końcu sporo przelotów teraz), ale nie natrafiłem na potwierdzenie obserwacji - być może za słabo świeci, ale w końcu to statek, który powinien być dostrzegalny jak Progress. Możliwe, że komuś się udało, ale jeszcze informacja nie wypłynęła mocno :)

Oj Matias, przecież na SW już dawno są zdjęcia:
KLIK1
KLIK2
KLIK3
KLIK4

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #700 dnia: Maj 26, 2012, 20:40 »
Czyli jest duza szansa na obserwacje z Polski,ISS ladnie bedzie wtedy świecic.Szkoda ze jeszcze zaden spotter nie uchwycił Dragona podczas pogoni za stacją.

Sam próbowałem dostrzec Dragona w nocy z czwartku na piątek (a właściwie było już nad ranem). Przypuszczałem jednak, że się to nie uda przede wszystkim dlatego, że przelot odbywał się już przy dość jasnym niebie, ale co szkodziło mi to sprawdzić. Niestety rzeczywiście udało mi się ustrzelić tylko samą stację. Zawsze to jednak jakaś satysfakcja, że tam gdzieś niedaleko był Dragon.


Czytałem, że ludzie ze Stanów próbowali dojrzeć Dragona (mieli w końcu sporo przelotów teraz), ale nie natrafiłem na potwierdzenie obserwacji - być może za słabo świeci, ale w końcu to statek, który powinien być dostrzegalny jak Progress. Możliwe, że komuś się udało, ale jeszcze informacja nie wypłynęła mocno :)

Oj Matias, przecież na SW już dawno są zdjęcia:
KLIK1
KLIK2
KLIK3
KLIK4
Thierry Legault to nie jest ale dobre i to :D Dzięki.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #701 dnia: Maj 26, 2012, 22:34 »
Czytałem, że ludzie ze Stanów próbowali dojrzeć Dragona (mieli w końcu sporo przelotów teraz), ale nie natrafiłem na potwierdzenie obserwacji - być może za słabo świeci, ale w końcu to statek, który powinien być dostrzegalny jak Progress. Możliwe, że komuś się udało, ale jeszcze informacja nie wypłynęła mocno :)

Oj Matias, przecież na SW już dawno są zdjęcia:
KLIK1
KLIK2
KLIK3
KLIK4

Dobrze, że udało się wyciągnąć skądś te informacje - dzięki! ;)

A tam przeglądów... O ile pamiętam, smoki-samce domagały się dziewic... :)

O ile ten smok nie jest z innej bajki, to biorąc pod uwagę wiek astronautek LOC raczej nam nie grozi? ;)

Haha ;D Dla niewtajemniczonych LOC = "strata załogi" w nomenklaturze lotów załogowych.

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #702 dnia: Maj 26, 2012, 22:55 »
Zdjęcia to w zawrotnym tempie wypływają ::)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #703 dnia: Maj 27, 2012, 01:35 »
W środku nie ma, istotnie, zbyt dużo tych ładunków :)

Offline ansmann

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #704 dnia: Maj 27, 2012, 17:01 »
Podczas poprzedniej misji trunk pozostał połączony z drugim stopniem Falcona. Ciekawi mnie, w którym momencie nastąpi separacja kapsuły i przedziału nieciśnieniowego? Z artykułu zamieszczonego na spaceflightnow.com wynika, że trunk zostanie odrzucony przed wejściem Dragona w atmosferę (na chwilę przed deorbit burnem?). Moduł zdąży wejść w atmosferę, zanim kapsuła wyląduje na Ziemi.
Cytuj
The 12-foot-diameter trunk section will be jettisoned before the spacecraft plunges back into the atmosphere for re-entry. The trunk will burn up while the Dragon capsule makes a parachuted landing in the Pacific Ocean.

Drugie pytanie dotyczy tego, czy w tej misji, a także kolejnych trunk będzie wykorzystywany do deorbitacji śmieci, tak jak ma to miejsce w Progressach/ATV/HTV? O ile załadowanie tych ostatnich nie stanowi problemu, to z "wrzuceniem" śmieci do trunka nie będzie już tak łatwo.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #704 dnia: Maj 27, 2012, 17:01 »