Ankieta

Kiedy pierwszy start orbitalny Starship?

Do końca stycznia 2020
2 (8.3%)
Do końca 2020
7 (29.2%)
Do końca 2021
7 (29.2%)
Do końca 2022
1 (4.2%)
2023-2024
5 (20.8%)
2025-2030
2 (8.3%)
po 2030
0 (0%)

Głosów w sumie: 24

Głosowanie skończone: Sierpień 06, 2019, 10:15

Autor Wątek: BFR / ITS / MCT / Starship  (Przeczytany 1159402 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

LooZ^

  • Gość
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 11, 2015, 01:37 »
W czym? Kontener zakosisz z portu i ich tam upchasz jak nielegalnych imigrantów z Afryki? ;) No i gdzie ich zapakujesz na tej orbicie? Bo rozważamy tutaj sytuacje w której MCT to jedynie "drugi człon" BFR. Więc nadal brakuje tego czegoś co zawiozłoby ich na Marsa, a przecież SpaceX "oferuje" nam system, całość, a nie "macie tutaj lądownik, tutaj macie rakietę, a na drogę to sobie coś tam zbudujcie". MCT to jest dla mnie właśnie to brakujące ogniwo.

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 11, 2015, 01:48 »
W czym? Kontener zakosisz z portu i ich tam upchasz jak nielegalnych imigrantów z Afryki? ;)
Statkiem, który powstanie specjalnie do transportu całej 100 ludzi z powierzchni Ziemi do MCT zaparkowanego na LEO.

"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline 0x3ffe

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 308
  • Rzeczpospolita Marsjańska
    • Moja gra mobilna - testujcie
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:00 »
To jak chcesz wysłać na orbitę coś co pomieści 100 osób? ;) Tyle pytań! Dobrze, że Musk to jednak mózg i wierzę, że nas czymś zaskoczy.

To akurat wydaje sie proste, sredniej klasy samolot pasazerski transportuje 100 osób przy masie kadłuba około 30 ton.


W czym? Kontener zakosisz z portu i ich tam upchasz jak nielegalnych imigrantów z Afryki? ;)

Tak też mnie to zastanawia to okolo pół roku w puszce jak sardynki  :-\
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2015, 02:07 wysłana przez 0x3ffe »
Moc obliczeniowa dwóch Commodore 64 wystarcza do lądowania na księżycu!

LooZ^

  • Gość
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:02 »
Ale nikt samolotem pasażerskim nie wysyła ludzi w kosmos ;)

Dla mnie to pasjonujące, że tak wiele osób o tym myśli i nie jest w stanie przekazać wiarygodnego planu. Na NSF jest to samo - więcej gadania o mocy BFR niż o tym, czym ma być MCT.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:02 »

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:07 »
Dla mnie to pasjonujące, że tak wiele osób o tym myśli i nie jest w stanie przekazać wiarygodnego planu. Na NSF jest to samo - więcej gadania o mocy BFR niż o tym, czym ma być MCT.

A my se wałkumy to na wszelkie możliwe sposoby.. do tego stopnia, że czasami interweniuje moderacja:)

Offline 0x3ffe

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 308
  • Rzeczpospolita Marsjańska
    • Moja gra mobilna - testujcie
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:10 »
Ale nikt samolotem pasażerskim nie wysyła ludzi w kosmos ;)

Dla mnie to pasjonujące, że tak wiele osób o tym myśli i nie jest w stanie przekazać wiarygodnego planu. Na NSF jest to samo - więcej gadania o mocy BFR niż o tym, czym ma być MCT.
Jasne ale chodziło mi o skale  :-\  przy ok 30 tonowym statku jestes w stanie posadzic 100 ludzi na fotelach i wzglednie wygodnie wysłać na LEO
Moc obliczeniowa dwóch Commodore 64 wystarcza do lądowania na księżycu!

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:11 »
Ale nikt samolotem pasażerskim nie wysyła ludzi w kosmos ;)
Za to są dobrym przykładem użytej masy. Dla przykładu Concorde, który woził 95-120 osób miał maksymalną masę startową 185 ton (masa własna+ludzie+ładunek+paliwo). To tak aby sobie lepiej wyobrazić ile to może być "100 osób".
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:11 »
Moderacja się również gubi w tym temacie! ;) Sam już nie wiem, czym będzie MCT - czy jest to inżynieryjny projekt, już rozpoczęty (mam nadzieję!), PR zabieg na tę dekadę (oby nie!) czy też nowa Arka Musk'ego, przez którą cała firma się posypie (co złośliwi by mogli powiedzieć).

Czy jest szansa, aby w jednym poście zebrać, to co wiadomo o MCT (w tym, czym to to nie jest! :) ) - dałbym to do pierwszego postu w tym wątku. Looz, czy jesteś chętny?

LooZ^

  • Gość
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:58 »
Tak, postaram się jutro, chociaż niestety niewiele można już rozbudować drugi post w tym temacie. Na pewno jednak można bardziej uporządkować naszą wiedzę.

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 11, 2015, 09:04 »
Teoretycznie można wysłać ludzi na orbitę Ziemi Dragonami, ale wtedy ten cały pomysł na lądowanie na Marsie traci trochę sens... Zresztą dlaczego nie miałoby to startować wszystko razem? Zdaje się że pojawiła się informacja że ten MCT to miałby tak jakby być górny stopień tej wielkiej rakiety, jak nie to mnie poprawcie...
Coś mi się wydaje że ten MCT będzie się składał z 2 członów. 1 człon wyniesie ludzi na orbitę Ziemi gdzie będzie już czekał wcześniej umieszczony na orbicie 2 człon służący do transportu na drodze Ziemia - Mars. Następnie na orbicie Marsa te 2 człony ponownie się rozlacza i człon 1 wyląduje na Marsie a człon 2 powróci na Ziemię po kolejną setkę pasażerów ☺

Offline Jake_Suly

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 11, 2015, 09:48 »
Po kolejną setkę pasażerów?w 2100 roku lub później pewnie tak, w najbliższych kilku dekadach proponuje nie przekraczać liczby 10 osób.Myślę że statek kursujący z ludźmi na Marsa z ilością przekraczającą 10 osób ma szanse bytu jedynie przy skonstruowaniu go na orbicie. ( staram się myśleć realistycznie jeśli nie proszę o poprawienie mnie)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 11, 2015, 10:55 »
Czy nie należałoby sprawy wysłania (wysyłania) ludzi w większej liczbie na Marsa, połączyć z innym zagadnieniem: co oni mieliby tam robić i jak żyć?

Jeśli nie ma to być placówka badawcza zaopatrywana regularnie z Ziemi, a jakiś zaczątek kolonii, to musi być opracowany system pozyskiwania surowców, hodowli, upraw (nie tylko recyklingu), czy nawet różnych instytucji społecznych (opieka zdrowotna, służby porządkowe, itd.). Bez tego wysyłanie tam ludzi nie bardzo ma sens.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2618
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 11, 2015, 11:27 »
Liczba 100 osób może być tylko chwytem marketingowym ;realnie będzie wysyłanie po max marę osób;) to wszystko

LooZ^

  • Gość
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 11, 2015, 12:22 »
Tak, mowa jest o tym, że pierwsze loty będą kilkuosobowe, ale statek ma "pomieścić" 100 osób, więc to nie może być nic małego.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2618
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 11, 2015, 13:10 »
Nie zostaje nam nic innego tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na odsłonę całego systemu pod koniec tego roku!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 11, 2015, 13:10 »