Autor Wątek: Mars One  (Przeczytany 117214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2013, 15:51 »
Wydaje mi się, że może mieć częściowe znaczenie, gdy ma się na myśli np hydrazynę (patrz ostatnie kazachskie niezadowolenie dotyczące lotów Protonów). Podobnież sprawa może się mieć w przypadku produkcji sprzętu - czy tak nie jest z którymś rosyjskim silnikiem (AJ26/NK-33?), którego zwyczajnie się od dawna nie produkuje.
   ... podsylalem ostatnio link o wznowieniu produkcji i zamowieniu 50 silnikow NK-33 na potrzeby Antaresa. Informacja jest do weryfikacji. Z powazaniem
                                                      Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Jake_Suly

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 06, 2013, 20:30 »
Mam pytanie, czy kojarzycie może czy NASA interesuje się wysłaniem jakiegoś prototypu na Marsa w celu wyprodukowania tam paliwa? Na pierwszy rzut oka jeśli by to zadziałało sporo by to zmieniło, kojarze że Zubrin zbudował takie coś i zadziałało ale niestety w rozmiarze xxl póki co.Dziwi mnie że skoro teoretycznie można wyprodukować paliwo na Marsie nikt się tego nie podjął.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2013, 20:57 »
Mam pytanie, czy kojarzycie może czy NASA interesuje się wysłaniem jakiegoś prototypu na Marsa w celu wyprodukowania tam paliwa? Na pierwszy rzut oka jeśli by to zadziałało sporo by to zmieniło, kojarze że Zubrin zbudował takie coś i zadziałało ale niestety w rozmiarze xxl póki co.Dziwi mnie że skoro teoretycznie można wyprodukować paliwo na Marsie nikt się tego nie podjął.
             ... zerknij na post "station", to sa glowne tematy jakie zajmoja teraz takze NASA, do czasu az jakas sonda chinska tam nie poleci, nie ma co liczyc na wiecej uwagi. To bardzo drogie miejsce do testow. Slyszalem o takich pomyslach, ale kiedys. teraz cisza. Z powazaniem
                                                                                                                                                                                            Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3823
Odp: Mars One
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 06, 2013, 21:05 »
Mam pytanie, czy kojarzycie może czy NASA interesuje się wysłaniem jakiegoś prototypu na Marsa w celu wyprodukowania tam paliwa? Na pierwszy rzut oka jeśli by to zadziałało sporo by to zmieniło, kojarze że Zubrin zbudował takie coś i zadziałało ale niestety w rozmiarze xxl póki co.Dziwi mnie że skoro teoretycznie można wyprodukować paliwo na Marsie nikt się tego nie podjął.

Zapraszam do mojego postu na poprzedniej stronie, bo widzę, że nadal żyjesz wizją jegomościa, a tłumaczyłem już dlaczego RZ został odstawiony na półkę. Są zdecydowanie inne priorytety niż bawienie się w metanowe paliwo lub planowanie misji, której celem było by wyłącznie przetestowanie laboratoryjnego pomysłu.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 06, 2013, 21:05 »

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Mars One
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 11, 2013, 22:18 »
Jak podaje Parabolic Arc, Mars One zawarł pierwszy kontrakt: z firmą Paragon Space Development Corp. na prace koncepcyjne nad systemem podtrzymywania życia i skafandrem kosmicznym dla misji Mars One (link).

Dla mnie informacja ta ciekawa jest właśnie z powodu Paragona, ale że nie ma on jeszcze swojego wątku więc piszę tutaj. Otóż o ile czegoś nie pokręciłem, to oprócz Mars One, Paragon związany jest też z przedsięwzięciami Inspiration Mars Foundation i Golden Spike Co.

Chciałbym zaznaczyć, że Paragon to poważna firma - była jednym z beneficjentów pierwszej rundy CCDev komercyjnego programu załogowego NASA, co moim zdaniem stanowi certyfikat wiarygodności. Ponadto Paragon pracuje przy systemie podtrzymywania życia dla Oriona, nowym skafandrze kosmicznym NASA, a także współpracuje ze SpaceX nad Dragonem (kontrola środowiska) oraz z Bigelow Aerospace. W działce podtrzymywania życia Paragon jest więc już wiodącą firmą.

Offline nasaspace2

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 48
  • W tym roku studia ; )
Odp: Mars One
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 11, 2013, 23:54 »
Mars One nie leci w kulki.
Problem z cytatami jest taki, że ludzie od razu wierzą w ich prawdziwość - Mikołaj Kopernik

velo

  • Gość
Odp: Mars One
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 11, 2013, 23:58 »
+1 dla mars one, choć nadal uważam że jest to wydmuszka reklamowa

Offline zamb

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Mars One
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 12, 2013, 01:00 »
Ciekawe jaka jest wartość kontraktu, na ile zaawansowane mają być te prace koncepcyjne.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3823
Odp: Mars One
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 12, 2013, 18:32 »
...prace koncepcyjne nad... skafandrem ? :)  a moze by tak prace zaczac nie od komina czy wrecz kafelkow w lazience a od fundamentow? :) przypomina mi to troche snucie rozwazan o kolorze krzeselek gdy stadionu nie ma jeszcze w planach....
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

LooZ^

  • Gość
Odp: Mars One
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2013, 19:54 »
A może po prostu nad innymi rzeczami trwają jeszcze negocjacje? Skąd założenie, że od tego "zaczynają pracę"?

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3823
Odp: Mars One
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2013, 20:39 »
Zadne zalozenie, podpisali kontrakt, czyli "zaczynaja prace" prawda. A co z tych "prac" koncepcyjnych wyjdzie to zobaczymy. W kazdym badz razie jesli nie Ciebie to przynajmniej mnie dziwi kolejnosc prac koncepcyjnych. Czyli opracowywanie wspomnianego skafandra, a co z systemem transportu, ktory mialby astronaute-milosnika odzianego w ten skafander tam (czyli na Marsa) dowiezc? :) zreszta... Jestem swiezo po obejrzeniu gigantycznej encyklopedii na DVD "Apollo 15 - Man must explore". Panowie z Mars One naprawde nie maja pojecia za co sie biora :) ale co tam, zmarnuje sie dla hobby troche mamony i przyjdzie szybkie otrzezwienie, a za 5 czy 10 lat znowu wysypia sie podobnego kalibru cudacy, takze nie zabraknie nam rozrywki, przynajmniej na forum. ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 20:47 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Stazx

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Arkady Darell
Odp: Mars One
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2013, 20:58 »
System podtrzymywania życia i system antyradiacyjny to IMO najtrudniejsze i najsłabiej opracowane do teraz elementy misji.

Oczywiście Mars One to faktycznie trochę porywanie się z motyką na słońce, ale moim zdaniem kolejność zabierania się do pracy słuszna.

LooZ^

  • Gość
Odp: Mars One
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2013, 21:30 »
Logika jest na ogół bardzo pomocna, również w tym przypadku.

Sytuacja może wyglądać również tak: Mars One uzbierał część środków i startuje z podpisywaniem umów i pierwszą z nich jest ta o skafandrze. Nie znaczy to, że np obecnie (w ramach tworzenia koncepcji) nie trwają prace nad innymi elementami, albo nie toczą się negocjacje na temat umów na inne fragmenty całego programu.

Nie ma żadnych informacji wykluczających taką możliwość, jest tylko wasza niechęć. Oczywiście, często uzasadniona. Zakładam jednak, że byli naukowcy NASA siedzący przy tym projekcie, nie muszą oglądać dvd z Apollo 15, żeby mieć pojęcie za co się biorą.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 12, 2013, 22:44 »
Moim zdaniem nawet jeśli Mars One porywa się z motyką na Słońce a potem np zbankrutuje, ale się im uda zrobić część "nie-komercyjnego" researchu, który inaczej by nie został wykonany to... dobrze dla nas wszystkich. :P

To chyba przypomina historię z Rocketplane Kistler, który chyba też co nieco opracował a potem jego technologie można było nabyć na drodze licytacji.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3823
Odp: Mars One
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2013, 22:50 »
Logiczne w takich w takich przypadkach jest nie zabierac sie za cos, co nie ma najmniejszych szans powodzenia, bo naprawde ciezko mi uwierzyc, by tego typu inicjatywa mialaby miec tak zaawansowany final. chyba, ze chodzi po prostu o zwykle cwaniactwo i wyciagniecie kasy od sponsorow, obiecujac im gruszki na wierzbie. Niechec do kolejnej bzdury raczej ponownie uzasadniona... Zreszta... Tego typu deja-vu jeszcze nieraz przezyjemy, spokojna glowa, to nie pierwsze tego typu radosne podskakiwanie z ideami na papierze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 22:53 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2013, 22:50 »