Autor Wątek: Polecane książki  (Przeczytany 146367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2622
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 13, 2018, 17:04 »
Poprosze o wiecej szczegolow :-) Czy opisy misji sa szczegolowe czy ogolnikowe itp :-)
skończyłem czytać całość o Elonie,  wstępnie przewertowalem o Marsie (kończę czytać  The right stuff),
Po skonsumowaniu całego Marsa podzielę się refleksją

I jak Marsie 76, przeczytałeś już książkę ,,Planeta Mars"? Jeśli tak to czy mógłbyś napisać krótką recenzję?  :)
.
Zdsm relację jak przeczytam

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2622
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 19, 2018, 22:59 »
Kolejna potencjalnie ciekawa propozycja:) zakupiona

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24662
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 21, 2018, 00:29 »
Wakacyjny przewodnik po Układzie Słonecznym
Autorzy:Jana Grcevich, Olivia Koski
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca:Bellona
Wymiary: 14x20.5
EAN: 9788311153639
Ilość stron: 336
Data wydania: 2018-05-24 Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku

Wyobraź sobie wędrówkę po czerwonych, smaganych wiatrem równinach Marsa w poszukiwaniu śladów życia. Zaplanuj zwiedzanie jednego z 64 księżyców Jowisza, skąd będziesz miał najlepszy widok na szalejące na powierzchni planety wirujące burze.

Jeśli zaś Twój budżet nie pozwala na takie szaleństwa, wyskocz na krótki urlop na Księżyc – zachwyci cię swoją majestatycznością i ciszą, jeśli tylko wybierzesz się poza sezonem.

Spakuj tylko najpotrzebniejsze rzeczy: daruj sobie dodatkową parę skarpetek, za to zabierz koniecznie rzepy, taśmę klejącą i aparat fotograficzny – kosmiczne wakacje nie mają sensu, jeśli nie będziesz mógł pochwalić się przyjaciołom księżycowymi selfies.

Wakacyjny przewodnik po Układzie Słonecznym to idealna pomoc przy planowaniu wyjazdu dla każdego ciekawego świata (i wszechświata) podróżnika, która pozwoli Ci dowiedzieć się, jak wygląda lot w kosmos, ile trwa i jakie atrakcje czekają na każdej z planet.

Dzięki pięknym ilustracjom i pozaziemskim ciekawostkom poczujesz się w kosmosie jak w domu – nawet jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku.
https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki-ksiazki-3799/wakacyjny-przewodnik-po-ukladzie-slonecznym-6378579-ksiazka.html
https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,115419,Wakacyjny-przewodnik-po-Ukladzie-Slonecznym

A Vacation Guide to the Solar System
Five places to put on your lifetime space-vacation bucket list
By Olivia Koski, Jana Grcevich on June 6, 2017

Saturn’s Hexagon


Credit: Steve Thomas

While the rings of Saturn have long been coveted as a hot holiday spot, the hexagon at the north pole is the place most serious space vacation insiders hope to visit. Each side of this swirling storm is larger than the diameter of Earth.
https://blogs.scientificamerican.com/observations/a-vacation-guide-to-the-solar-system/

Vacation Guide to the Solar System
By OLIVIA KOSKI and JANA GRCEVICH
https://www.penguinrandomhouse.com/books/541934/vacation-guide-to-the-solar-system-by-olivia-koski-and-jana-grcevich/9780143129776/
https://www.space.com/37089-vacation-guide-to-the-solar-system-book-in-pictures.html

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 01, 2018, 16:25 »


Tytuł: Cena nieważkości. Kulisy lotu polaka w kosmos
Autor: Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 360
Data premiery: 2018-08-29

Krótka opinia bez spojlerów: niezła książka, nieco pretensjonalna i czasami zbyt rwana, do szkoły najlepszego polskiego reportażu sporo brakuje, ale ogólnie wyszło dobrze. Jeśli znacie w miarę dokładnie historię podboju kosmosu to nie oczekujcie wspaniałych historii pełnych szczegółow - raczej uproszczenia dla laika, a wręcz stronienie od technikaliów (i uporczywe pisanie długich liczb słowami). Na pewno będzie ładna okładka na półce, natomiast mierząc jakość książki za pomocą ilości ponownych lektur, może wrócę do niej za kilka lat ;).

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 01, 2018, 16:25 »

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2622
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 16, 2018, 20:48 »
Robert Zubrin podczas ERC 2018 podzielił się podczas wywiadu z Radkiem Grabarek z "We need more space "  (wywiad ma się wkrótce ukazać w sieci ) o wydaniu w przyszłym roku nowej książki - z okazji 50 rocznicy lądowania na księżycu,  Radek był miły  podzielić  tą dobrą informacją :)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8608
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 17, 2018, 07:47 »
Robert Zubrin podczas ERC 2018 podzielił się podczas wywiadu z Radkiem Grabarek z "We need more space "  (wywiad ma się wkrótce ukazać w sieci ) o wydaniu w przyszłym roku nowej książki - z okazji 50 rocznicy lądowania na księżycu,  Radek był miły  podzielić  tą dobrą informacją :)

Super! Ciekawe co Bob nam napisze z okazji półwiecza człowieka na Księżycu?  :)
A tak poza nawiasem to ostatnio ukazuje się tyle książek, że mam problem, którą kupić a którą nie  ;)
Na przykład coś fajnego wyszło z Prószyńśkiego i Spółki  8)

Elizabeth Tasker
Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi

Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: The Planet Factory. Exoplanets and the Search for a Second Earth
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok i Ewa Łokas

https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,75799

A gdzie indziej i trochę NTG w tym tygodniu ma się ukazać:

 Era dinozaurów - od narodzin do upadku. Nowe odkrycia i fakty o zaginionym świecie Steve Brusatte   

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-09-17

ISBN: 978-83-240-5454-1

Liczba stron: 400

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Format: 158x225mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,119307,Era-dinozaurow-od-narodzin-do-upadku-Nowe-odkry

Poza tym chciałbym uzupełnić biblioteczkę o stare tytuły  :)


Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2622
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 17, 2018, 08:01 »
Ekoplaneto Fabrykę Planet mogę polecić

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24662
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:07 »
Robert Zubrin podczas ERC 2018 podzielił się podczas wywiadu z Radkiem Grabarek z "We need more space "  (wywiad ma się wkrótce ukazać w sieci ) o wydaniu w przyszłym roku nowej książki - z okazji 50 rocznicy lądowania na księżycu,  Radek był miły  podzielić  tą dobrą informacją :)

A nie z Radkiem Grabarkiem ?  :)
Czy jest jeszcze coś Marsie76 , czym mógłbyć się z nami jeszcze podzielić  z ERC 2018 ?

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2622
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 18, 2018, 21:39 »
Robert Zubrin podczas ERC 2018 podzielił się podczas wywiadu z Radkiem Grabarek z "We need more space "  (wywiad ma się wkrótce ukazać w sieci ) o wydaniu w przyszłym roku nowej książki - z okazji 50 rocznicy lądowania na księżycu,  Radek był miły  podzielić  tą dobrą informacją :)

A nie z Radkiem Grabarkiem ?  :)
Czy jest jeszcze coś Marsie76 , czym mógłbyć się z nami jeszcze podzielić  z ERC 2018 ?
Byłem tylko podczas 1 dnia niestety

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2622
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 18, 2018, 23:13 »
Robert Zubrin podczas ERC 2018 podzielił się podczas wywiadu z Radkiem Grabarek z "We need more space "  (wywiad ma się wkrótce ukazać w sieci ) o wydaniu w przyszłym roku nowej książki - z okazji 50 rocznicy lądowania na księżycu,  Radek był miły  podzielić  tą dobrą informacją :)

A nie z Radkiem Grabarkiem ?  :)
Czy jest jeszcze coś Marsie76 , czym mógłbyć się z nami jeszcze podzielić  z ERC 2018 ?
Byłem tylko podczas 1 dnia niestety

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 19, 2018, 11:45 »
Ekoplaneto Fabrykę Planet mogę polecić

Napisz w końcu coś o "Planeta Mars" co prawda zakup już raczej przesądzony ale chciałbym się utwierdzić w tym postanowieniu;)

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 19, 2018, 12:00 »
Ekoplaneto gdybyś przeczytał/kupił "Erę dinozaurów" proszę napisz coś tutaj bo też jestem nią bardzo zainteresowany - spis treści czy krótka notka na jej temat nie powie mi wszystkiego o zawartości a gdyby była to książka  bardziej naukowa niż popularna - coś w rodzaju "Dzieje życia na Ziemi" Dzika i podobnie zilustrowana to MUSZĘ JĄ MIEĆ;) ale w innym wypadku to niekoniecznie.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8608
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 19, 2018, 13:22 »
Ekoplaneto gdybyś przeczytał/kupił "Erę dinozaurów" proszę napisz coś tutaj bo też jestem nią bardzo zainteresowany - spis treści czy krótka notka na jej temat nie powie mi wszystkiego o zawartości a gdyby była to książka  bardziej naukowa niż popularna - coś w rodzaju "Dzieje życia na Ziemi" Dzika i podobnie zilustrowana to MUSZĘ JĄ MIEĆ;) ale w innym wypadku to niekoniecznie.

Okej  :D Jak ja przeglądnę lub przeczytam to dam znać, bo zamierzam ją kupić  8)

A na recenzję Mars76 książki ,,Planety Mars" też czeeeeekaaaaaam.

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2272
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 19, 2018, 14:34 »
Nie wiem, czy było ale wznowiono rewelacyjną książkę Toma Wolfe - "The Right Stuff", którą kiedyś wydano u nas jako "S-kadrę":

https://www.pulskosmosu.pl/2018/06/09/recenzja-najlepsi-kowboje-ktorzy-polecieli-w-kosmos-tom-wolfe/

:)
GG 8698011

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8608
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 25, 2018, 20:40 »
W sobotę zamówiłem na Allegro pradawną książkę: ,,Z tajemnic Marsa" Andrzeja Kajetana Wróblewskiego

https://allegro.pl/z-tajemnic-marsa-andrzej-wroblewski-i7188826500.html

Książka jest z 1958 roku, więc jeszcze sprzed przelotu Marinera 4. Streszczona jest tam pięknie wiedza o Marsie obserwowanym z powierzchni Ziemi. Osobom interesującym się Marsem oraz naszym rozwojem wiedzy o tej planecie gorąco polecam lekturę, tym bardziej, że książkę można kupić za przysłowiowe grosze. Szkoda, że książka o podobnym poziomie streszczająca wyniki 53 lat bezzałogowych badań Marsa nie ukazała się dotychczas w Polsce  :( W książce Wróblewskiego podane są metody naziemnych badań Marsa, problemy z nimi się wiążące. Pokazane są różnice widzialności szczegółów na tarczy planety przy małych lunetach i różnym powiększeniu oraz dużych lunetach. Pozytywnie zaskoczyły mnie stare zdjęcia i rysunki obserwatorów Marsa pokazujące ,,rozpad" i kurczenie się czapy polarnej, niejednorodną, ,,plamkowatą" strukturę ,,mórz" marsjańskich no i opis hipotezy o występowaniu roślinności na Czerwonej Planecie  8)
Wszystkim marsofilom polecam lekturę!!!!
No i dzięki lekturze książki wyjaśniło mi się, czemu mnie tak Mars interesuje i ciągnie mnie do niego. Otóż urodziłem się w roku, w którym była opozycja tej planety  ;D

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 25, 2018, 20:40 »