Autor Wątek: Polecane książki  (Przeczytany 145332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 24, 2018, 14:29 »
Kolejna perełka niestety narazie angielskojęzyczna : Kosmiczni
 baronowie- Musk ,Bezon i kolonizacja


Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 26, 2018, 01:52 »
Kolejna perełka o Elonie Musku polskojęzyczna zamówiona na allegro. Zobaczymy czy było warto?:)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 26, 2018, 01:52 »

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 04, 2018, 20:40 »
Kolejna perełka o Elonie Musku polskojęzyczna zamówiona na allegro. Zobaczymy czy było warto?:)

Czekam na Twoja recenzję, Marsie76. Bo po poprzedniej książce autorstwa Ashlee Vance, mam uraz do książek o Musku i chciałbym tym razem przeczytać coś sensownego.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 04, 2018, 22:20 »
Kolejna perełka o Elonie Musku polskojęzyczna zamówiona na allegro. Zobaczymy czy było warto?:)

Czekam na Twoja recenzję, Marsie76. Bo po poprzedniej książce autorstwa Ashlee Vance, mam uraz do książek o Musku i chciałbym tym razem przeczytać coś sensownego.
Drugą książką  w/w autora o Elonie jestem rozczarowany,  większość treści jest kserem z 1 książki,  trochę skróconej i może trochę nowości pod koniec z racji że książka ukazała się później.  Za to to książka o Marsie,  którą nabyłem ostatnio pozytywnie mnie zaskoczyła,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2018, 00:06 wysłana przez mars76 »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8602
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 04, 2018, 22:36 »
A czym marsjańska ksiazka Ciebie zaskoczyla? :-) Poprosze o jej recenzje bo zastanawiam sie nad jej zakupem.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 05, 2018, 00:07 »
A czym marsjańska ksiazka Ciebie zaskoczyla? :-) Poprosze o jej recenzje bo zastanawiam sie nad jej zakupem.
Teść,  zdjęcia

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8602
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 05, 2018, 08:04 »
Poprosze o wiecej szczegolow :-) Czy opisy misji sa szczegolowe czy ogolnikowe itp :-)

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 05, 2018, 14:00 »
Poprosze o wiecej szczegolow :-) Czy opisy misji sa szczegolowe czy ogolnikowe itp :-)
skończyłem czytać całość o Elonie,  wstępnie przewertowalem o Marsie (kończę czytać  The right stuff),
Po skonsumowaniu całego Marsa podzielę się refleksją

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8602
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 05, 2018, 14:10 »
Ok Czekam na Twoja recenzje po przeczytaniu calej ksiazki :-)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 10, 2018, 20:43 »
Na razie jeszcze nie polecam, bo nie przeczytałem. A nie przeczytałem, bo premiera dopiero 29 sierpnia:



Tytuł: Cena nieważkości. Kulisy lotu polaka w kosmos
Autor: Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 360
Data premiery: 2018-08-29

Jedna z opinii:
Cytuj
"Kiedy w Kennedy Space Center zobaczyłem kapsułę Apollo 11, nie mogłem uwierzyć, że w czymś tak z naszej perspektywy »prymitywnym« Amerykanie byli w stanie wylądować na Księżycu. Ale to, czego dowiedziałem się, czytając tę książkę i poznając opisane w niej zakulisowe historie, wprawiło mnie w jeszcze większy szok. To wspaniała opowieść nie tylko o tym, jak wyglądał kiedyś podbój kosmosu, ale także o tym, jaka była wtedy Polska. Cóż, może rzeczywiście z perspektywy kosmosu wszystko widać lepiej?"
Piotr Kraśko, dziennikarz

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie książek!

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24563
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 10, 2018, 21:57 »
Zapowiada się naprawdę interesująco.
Mam wrażenie , że ten rok jest wyjątkowo obfity w publikacje astronautyczne w języku polskim.

„Cena nieważkości, kulisy lotu Polaka w kosmos” – zapowiedź
Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

Piloci słyszą: Od dzisiaj podlegacie specjalnym rygorom, przez wiele tygodni nie będzie was w domu, z nikim, nawet z najbliższymi, nie możecie rozmawiać o tym, co tutaj będziecie robili. Mundury zmienicie na szpitalne pidżamy.
Lotnicy się znają, choćby ze słyszenia. Stacjonują w różnych jednostkach, ale kończą te same szkoły, spotykają się na szkoleniach, poligonach, obozach kondycyjnych w Mrągowie. Wieczorem w hotelu zastanawiają się o co chodzi. Każdy lata na samolotach naddźwiękowych. Pewnie przyślą nowe rosyjskie samoloty, ale jakie? Nowa broń? Ekscytujące!


(Cytat z książki).

(...)

W kraju panowała szara i ponura rzeczywistość. Kończyła się epoka Edwarda Gierka, zaczynały kłopoty z zaopatrzeniem. Cukier na kartki, puste półki sklepowe i olbrzymie kolejki, w których najbliżsi zmieniali się, kiedy brakło sił, by stać. – Dla mnie to było jak bajka. Stoję w kolejce po mleko, w sklepach nic nie ma, a mój mąż może polecieć na orbitę – mówi żona jednego z polskich kandydatów na kosmonautów, gen. Tadeusza Kuziory. Kandydaci nie mieli łatwo. Szukano bowiem najlepszego z najlepszych. Tego, który psychicznie i fizycznie wytrwa w niełatwych warunkach…

Po Tatrach dosłownie biegaliśmy. Nawet w gazetach pisali, że w górach pokazała się grupa niezrównoważonych osobników. „Tam, gdzie wykwalifikowani przewodnicy pokonują szlak w dwie godziny, oni robią to w godzinę. Szaleńcy”. Wbiegaliśmy na Kasprowy Wierch i prosiliśmy, że pobiegniemy jeszcze na Giewont –

wspomina Mirosław Hermaszewski.

(...)

Radziecki program kosmiczny Interkosmos, żelazna kurtyna, generał Hermaszewski, szaleńczy wyścig mocarstw, zwroty akcji. Rewelacyjna, wciągająca opowieść o drodze pierwszego polskiego kosmonauty, fantastycznie osadzona przez Autorów w kontekście lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku w Polsce i ZSRR. To gotowy materiał na film akcji. Przed rozpoczęciem lektury, pożegnajcie się z rodziną na kilka długich godzin, bo nie odłożycie książki do ostatniej strony,

Radek Kosarzycki, Puls Kosmosu.

https://blurppp.com/blog/dariusz-kortko-marcin-pietraszewski-cena-niewazkosci-kulisy-lotu-polaka-w-kosmos-zapowiedz/

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8602
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 13, 2018, 13:34 »
Poprosze o wiecej szczegolow :-) Czy opisy misji sa szczegolowe czy ogolnikowe itp :-)
skończyłem czytać całość o Elonie,  wstępnie przewertowalem o Marsie (kończę czytać  The right stuff),
Po skonsumowaniu całego Marsa podzielę się refleksją

I jak Marsie 76, przeczytałeś już książkę ,,Planeta Mars"? Jeśli tak to czy mógłbyś napisać krótką recenzję?  :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 13, 2018, 13:34 »