Autor Wątek: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding  (Przeczytany 16070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 17, 2012, 13:15 »
Tak jest - jest już po IAC. :)

Posłałem dziś do kontaktu w ArduSacie pytanie o szczegóły dotyczące tego satelity. Mam nadzieję, że na podstawie odpowiedzi będziemy mogli zacząć pracę.

A co do organizacji pracy - zrobimy tak:
1. Założę oddzielny dział, gdzie w większości wątków wypowiadać się będa mogły tylko osoby, które biorą udział w tym projekcie (żeby nie było zamieszania - to na podstawie naszych doświadczeń z projektu Hevelius). Oczywiście będzie tam wątek "luźnych rozmów", gdzie wszyscy forumowicze będą mogli się wypowiadać.
2. W miarę postępu prac będziemy rozpoczynać odpowiednie "zadania", czyli np pomiar promieniowania albo wykonywanie fotek czy analiza orbity. Każde z tych zadań będzie mieć swojego lidera (wybierzemy go spośród osób z zespołu) - będzie to osoba najbardziej kompetentna/na siłach w danym temacie. Oznacza to, że nie wszyscy będa musieli pracować nad wszystkim - każdy będzie mógł sobie elastycznie dobrać zakres działania. :)
3. Całość będzie ogólnodostępna, tzn "open source'owa", z dostępną dokumentacją. Czyli - jeśli ktoś będzie w przyszłości chciał skorzystać z naszych prac - będzie to dostępne.

Mam nadzieję, że wszystko ruszy z odpowiednim patatajem w ciągu 2 najbliższych tygodni, choć niewiadomą jest tutaj strona ArduSata.

Offline wini

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 17, 2012, 14:10 »
super. Dobrze byłoby też rozliczyć się w końcu finansowo, nie lubię długów i chciałbym mieć to już załatwione;)

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 17, 2012, 23:13 »
Otrzymałem ciekawe i dość nieoficjalne wieści:

1. Będą dwa CubeSaty po 1U z lepszymi kamerkami.
2. W ciągu dwóch tygodni Nanosatisfi ma zamiar ogłosić coś ważnego, potencjalnie związanego z rakietą nośną. Wtedy poznamy też więcej szczegółów. :)

Brzmi zachęcająco!

Offline Szaniu

• Weteran
  • Szepty Ziemi.
    • ExoplanetSpot
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 17, 2012, 23:22 »

Czy wiadomo dlaczego nie jeden 2U? Dla bezpieczeństwa w razie awarii jednego? Czy może mają za dużo chętnych jak na jedną kostkę?

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #78 dnia: Październik 17, 2012, 23:22 »

Offline Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 21, 2012, 07:11 »

Czy wiadomo dlaczego nie jeden 2U? Dla bezpieczeństwa w razie awarii jednego? Czy może mają za dużo chętnych jak na jedną kostkę?

Czemu bo wiecej czasu jest na eksperymenty;-) BTW, wiadomo jak chca to umiescic na orbicie, przy pomocy ISS i japoncow:
http://www.spaceref.com/news/viewpr.html?pid=39286&utm_source=t.co&utm_content=api&utm_medium=srs.gs-twitter&utm_campaign=

ArduSat Selects NanoRacks for ISS Satellite Deployment
Two Satellite Mission in 2013 will be first U.S. Commercial Satellite Deployment from the International Space Station

Houston, TX (November 20) -- NanoRacks, LLC and ArduSat have announced an agreement for NanoRacks to coordinate the deployment of the first two small satellites under the ArduSat program via the NASA and Japanese space agency ( JAXA) satellite deployment program. The agreement follows the October 4th deployment of five CubeSats from the Japanese Kibo module.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2012, 09:38 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Copernicus

• Weteran
    • Pierwszy Polski Near Space Program
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 21, 2012, 08:30 »
super. Dobrze byłoby też rozliczyć się w końcu finansowo, nie lubię długów i chciałbym mieć to już załatwione;)

Hej, dlaczego jeszcze nie doszło do rozliczenia??. Kanarkusmaximus - czy możemy załatwić tę sprawę NATYCHMIAST  :)
Nie chodzi o dług, skoro zapłaciłeś swoja kartą - chwała Ci za to, ale żeby poczuć, że my równiez jesteśmy częścią tego projektu chcemy sie rozliczyć.

Jeśli nie rozliczymy sie do końca grudnia, ja spadam z tego projektu.

Maciej

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 21, 2012, 09:11 »
Hej,

nie doszło jeszcze do rozliczenia z prostego powodu - ze strony ArduSatowców nie było konkretów a ja nie chciałem wymagać płatności od zainteresowanych osób na coś, gdzie nie ma żadnej informacji.

Dopiero dziś pojawiło się to, co nas interesuje: będą dwa CubeSaty 1U, będą dwa starty ArduSata i będzie lepsza kamerka na pokładzie obu satelitów. Co więcej, zamiast 7 dni będziemy mieli dostęp przez 11 dni do satelity! :)

Oto szczegóły:
We’ve got some big news for the November update: we’ve signed a launch contract with NanoRacks LLC for TWO LAUNCHES of ArduSats in 2013! The first launch will be in the summer, and the second will be in the fall; we’re waiting to hear back from NanoRacks on which vehicles we’ll be flying on, so the more precise dates are coming soon.

The satellites will be launched on resupply missions that are carrying cargo to the International Space Station, and will be deployed using a Japanese-made CubeSat deployer without entering the station’s interior. Although this means there are a lot less legal hoops to jump through since the satellite won’t be in the same space as astronauts, it means NanoRacks needs to coordinate with NASA and JAXA (the Japanese space agency) to manifest us on a launch. That coordination obviously takes time, which is why we won’t know which vehicle we’re flying on for a few weeks.

Two 1U Satellites

One of the major decisions we’ve made is to launch two 1U ArduSat satellites. The decision process was long because there were a lot of things to consider, budget-wise, performance-wise, and risk-wise. In the end, we went for the two 1U satellites because:

By launching two satellites, we spread the risk of the mission out and increase the chance that you all get to run your experiments, and

The extra cost of the second satellite bus hardware is offset by the reduced launch cost (we actually found it less expensive for two 1U slots than a single 2U slot).

The biggest advantage of launching the two satellites is the fact that, in case there is a problem with one, we still have enough capacity on the second for everyone to run their experiment. However, if we get both of them working, that leaves us with some space capacity. To thank you all for being with us from the very beginning, if both satellites work, you get more time and more pictures for free:

If you pledged to have your initials on the satellite, it’ll be on both
    If you pledged to take 15 pictures, you get another 5 free
    If you booked 3 days of uptime, you get another 2 days free
    If you booked a week of uptime, you get another 4 days free

In addition to the extra time, we heard the feedback from everyone who wanted to use the extra payload space for a better camera, which brings us to the next topic:

Improved Camera on the Satellite

By popular demand, we’ll be replacing the camera on the satellite. The old camera, the one that was in the original design and flew on the high-altitude balloon, was a VGA camera with a resolution of 640 x 480 pixels. In the mail today we received the new camera, with twice the resolution (1024 x 800), and we’re already working to integrate it into the satellite. If all goes as planned, we’ll have the improved camera on both of the satellites!

If you have any questions about the NanoRacks contract, the two satellites, the bonus time, or anything else, drop us a line at info@ardusat.org, or leave us a message on the Kickstarter page. And, of course, we’ll keep posting more frequent updates on our Facebook and Twitter pages.

Also, we’d still love to get more feedback on the Arduino videos, we’d appreciate if you’d take a look and let us know what you think! http://www.screencast.com/users/NanoSat_University/folders/BMP085%201

Expect the next Kickstarter update on December 15!

Offline Szaniu

• Weteran
  • Szepty Ziemi.
    • ExoplanetSpot
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 21, 2012, 19:18 »
Dopiero dziś pojawiło się to, co nas interesuje: będą dwa CubeSaty 1U, będą dwa starty ArduSata i będzie lepsza kamerka na pokładzie obu satelitów. Co więcej, zamiast 7 dni będziemy mieli dostęp przez 11 dni do satelity! :)
Same dobre wiadomości! Super! :)

Offline Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 23, 2012, 10:05 »
Za chwilę poślę ArduSatowcom z forum wiadomość z dalszymi szczegółami prac. :)

Offline Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 24, 2012, 13:23 »
kto jest na specuppl-ie? Mozemy poagadc na zywo, co sadzicie? 

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 24, 2012, 13:28 »

Z tego co wiem, to Copernicus i Velo. Ja jestem wirtualnie. :)

Offline Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 24, 2012, 14:00 »

Z tego co wiem, to Copernicus i Velo. Ja jestem wirtualnie. :)
Jak to mawiaja w moich stronach: "kogo ni ma ten pojot";-) Ale jak cos pogaday to dam ci znac co bylo;-)

Offline skrzyp

• Weteran
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 24, 2012, 14:41 »
Jak to mawiaja w moich stronach: "kogo ni ma ten pojot";-) Ale jak cos pogaday to dam ci znac co bylo;-)

Jak już to "pojodł", "pojot" zakrawa na najbardziej na południe wysuniętą dzielnicę Warszawy (dodam że leży na Śląsku) ;)
Żeby było jasne, ja sobie tylko żartuję, nie mam najmniejszego zamiaru nikogo obrażać :)

Offline Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 26, 2012, 08:39 »

Jak już to "pojodł", "pojot" zakrawa na najbardziej na południe wysuniętą dzielnicę Warszawy (dodam że leży na Śląsku) ;)
Żeby było jasne, ja sobie tylko żartuję, nie mam najmniejszego zamiaru nikogo obrażać :)
Spokojnie, nic sie nie dzialo w tej materii. Ale jesli ktos znajdzie jakies ciekawe informacje, to niech da znac.

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 26, 2012, 08:39 »