Autor Wątek: European Rover Challenge  (Przeczytany 26995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Orionid

 • Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 9757
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 17, 2019, 11:08 »
ERC 2019 – 56 zespołów
BY REDAKCJA ON 16 KWIETNIA 2019

(...) Do zawodów ERC 2019 zgłosiło się łącznie 56 zespołów z 16 państw. Zawody odbędą się w dniach 13-15 września na terenach Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. (...)

https://kosmonauta.net/2019/04/erc-2019-56-zespolow/

Offline Orionid

 • Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 9757
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 06, 2019, 21:23 »
Mars coraz bliżej Kielc
BY REDAKCJA ON 6 LIPCA 2019

(...) Oprócz międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich i Strefy Pokazów dla publiczności, w programie piątej edycji ERC znalazło się również miejsce na konferencję mentoringowo-biznesową. Z każdą edycją rośnie rozpoznawalność zawodów i świadomość tego, jaki wnoszą one wkład w kształcenie kadr i rozwój technologii dla polskiego sektora kosmicznego. Postanowiliśmy wykorzystać zwiększone zainteresowanie ERC ze strony branży kosmicznej i przygotować przestrzeń, w której świat nauki i biznesu może porozmawiać o wspólnych projektach, podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a nawet znaleźć potencjalnych pracowników czy kontrahentów – tłumaczy Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A. Bogaty program konferencji będzie realizowany w trakcie dwóch pierwszych dni trwania zawodów. Wśród prelegentów spotkać można będzie m.in. głównych inżynierów misji ExoMars z Europejskiej Agencji Kosmicznej, reprezentantów zagranicznych agencji kosmicznych czy też przedstawicieli największych firm europejskiego przemysłu kosmicznego – dodaje Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP. Szczegółowe informacje na temat obszarów tematycznych, terminów i sposobu rejestracji na wydarzenie będą dostępne od połowy lipca na stronie www.roverchallenge.eu. (...)

https://kosmonauta.net/2019/07/mars-coraz-blizej-kielc/

Offline Orionid

 • Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 9757
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 16, 2019, 06:29 »
Branżowy networking w Kielcach. Zaproszenie na konferencję ERC 2019
13 sierpnia 2019

W terminie 13-14 września na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach spotkają się przedstawiciele europejskiego świata nauki i biznesu zainteresowani wykorzystywaniem technologii kosmicznych i robotycznych. Konferencja będzie przebiegać równolegle do piątej edycji międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich European Rover Challenge. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji przez stronę internetową.

Międzynarodowa konferencja mentoringowo-biznesowa ERC 2019 skierowana jest do różnych branż i przedsiębiorstw – zarówno tych, które już uczestniczą w projektach kosmicznych, jak i tych zainteresowanych nawiązaniem współpracy z podmiotami z tego sektora. Uczestnicy będą mogli porozmawiać o wspólnych projektach, podzielić się swoimi doświadczeniami, a także znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych i pracowników. Udział w konferencji zapowiedzieli m.in. Steve Jurczyk z kierownictwa NASA, Gianfranco Visentin, kierownik działu robotyki ESA i koordynator klastra robotyki PERASPERA, czy Mariella Graziano, dyrektor ds. systemów kosmicznych i robotyki w grupie GMV. (...)

https://www.space24.pl/branzowy-networking-w-kielcach-zaproszenie-na-konferencje-erc-2019