Plany i rozwój > Agencje i organizacje kosmiczne

Rosyjski program kosmiczny

<< < (179/273) > >>

station:
Owszem, jeszcze nic nie wynika, ale sam przyznasz jednocześnie, że BO nic na orbicie nie umieścił, zatem do BEO (załogowego przede wszystkim) to już dla nich naprawdę daleka przeprawa. Chińczycy od dawna zaś mają środki aby - przy nagłej zmianie priorytetów - polecieć poza LEO, zaś BO jest daleko w lesie. Nie ukrywam - także czekam z utęsknieniem na ich pierwsze loty, ale na razie ich w tym wyścigu nie widzę....Ok, wróćmy do wątku, bo tu o Rosjanach mowa, a nie chcę już "oftopikować" ;)

Orionid:
Członek władz Roskosmosu zabity w moskiewskim areszcie
PONIEDZIAŁEK, 20 MARCA 2017, 9:20 Paweł Ziemnicki

Były dyrektor agencji Roskosmos ds. jakości Władimir Jewdokimow został aresztowany w grudniu ub. r. Oczekiwał na proces w sprawie defraudacji 200 mln rubli. Jego ciało odnaleziono z trzema ranami kłutymi.

Władimir Jewdokimow od 2015 r. był pracownikiem rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. Pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za kontrolę jakości i niezawodności rosyjskiego sprzętu. W grudniu 2016 r. został aresztowany. Prokuratora oskarżyła go o sprzeniewierzenie 200 mln rubli (równowartość ok. 3,495 mln USD). Chodziło o nielegalne przejęcie przez rzekomą grupę przestępczą, do której należał Jewdokimow, nieruchomości spółki MIG Russian Aircraft Corporation w latach 2007-2009.

Były dyrektor więziony był w areszcie na północy Moskwy. Został tam znaleziony martwy o czym władze poinformowały w sobotę 18 marca. W jego ciele zlokalizowano trzy rany kłute – dwie zadano w serce i jedną w szyję. Trwają przesłuchania jedenastu towarzyszy z którymi Jewdokimow dzielił celę oraz obsługi zakładu śledczego. Póki co nikomu nie postawiono zarzutów.

Ciało ofiary ma zostać poddane szczegółowym badaniom kryminalistycznym. Przedmiotem analizy będzie również odnaleziony w celi nóż. Na obecnym etapie dochodzenia śledczy nie wykluczają, że mogło to być samobójstwo.

Razem z Jewdokimowem w grudniu ub. r. policja aresztowała także dyrektora generalnego Centrum Naukowo-Technicznego – Aleksandera Zolina. Zarzutami objęto też dyrektora Kompanii Serwisowej Śmigłowców i wiceszefa zakładów ,,Tupolew”. W styczniu sąd przedłużył byłemu pracownikowi Roskosmosu areszt do 30 kwietnia 2017 r.

Władimir Jewdokimow nie przyznawał się do winy. Miał 56 lat.
http://www.space24.pl/564639,czlonek-wladz-roskosmosu-zabity-w-moskiewskim-areszcie

astropl:
An investigation into quality control issues in the Russian space industry has discovered that nearly every engine currently stockpiled for use in Proton rockets is defective, the RIA Novosti news agency reported March 30, citing Igor Arbuzov, head of state rocket engine manufacturer Energomash.

71 engines, mostly used to power the second and third stages of the Proton rocket, require complete overhauls to remove defects. Arbuzov did not specify what was wrong with the engines. In January, Interfax reported on an investigation into high-quality metals swapped by a plant manager for cheaper alternatives.

“Most of the work will be done in 2017, but we understand that some portion will inevitably slip into 2018,” Arbuzov said. “Our main goal is to avoid disrupting the government space program’s launch schedule, or the schedules of the Defense Ministry and commercial customers.”

Orionid:
Niemal wszystkie silniki dla rakiet Proton z defektami
BY MACIEJ MICKIEWICZ ON 2 KWIETNIA 2017

Prowadzone w Rosji śledztwo nad silnikami dla górnych stopni rakiet Proton wykazało, że niemal każdy wyprodukowany i czekający na lot silnik posiada defekty. Rakiety są już uziemione niemal 10 miesięcy.

Tę informację podał ostatnio rosyjskim mediom Igor Arbuzow, dyrektor zarządzający czołową firmą produkującą silniki rakietowe w Rosji – NPO Energomasz. 71 silników RD-0210 i RD-0212 wyprodukowanych dla NPO Energomasz przez Zakłady Mechaniczne Woroneż z przeznaczeniem do wykorzystania na drugim i trzecim stopniu rakiety Proton wymaga kompletnego remontu. (...)
http://kosmonauta.net/2017/04/niemal-wszystkie-silniki-dla-rakiet-proton-z-defektami/

NilQ:
No to nieźle się z tym MLM zabawiają ::)

http://russianspaceweb.com/iss-fgb2-mlm-2017.html
http://florydziak.com/blogger/2017/04/mlm-ma-wieksze-problemy.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej