Autor Wątek: 4. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS  (Przeczytany 495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NH2501

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Kosmonauta.net
W dniu 4 października 2014 roku odbędzie się 4. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS.

Zaproszeni na konferencję prelegenci przedstawią 14 prezentacji i referatów mających celu zaprezentować ARISS i jakie daje możliwości radioamatorskie, a także jak przygotować merytorycznie i technicznie kontakt radiowy z ISS w ramach ARISS (m. in.: szkolny kontakt, łączności APRS, HAM TV).

Zaprezentowane będą nowości radioamatorskie z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Konferencji towarzyszyć będą wystawy tematyczne związane z realizacją programu. Spotkanie będzie też okazją do podsumowania dotychczasowej działalności w ramach ARISS w Polsce oraz forum wymiany doświadczeń zdobytych podczas realizacji kontaktów ARISS.

Tym razem spotykanie odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w styczniu br. miał miejsce piętnasty kontakt ARISS z Polski.

Organizatorzy szczególnie zapraszają nauczycieli i uczniów oraz krótkofalowców, którzy dotychczas brali udział w programie ARISS w Polsce oraz tych, którzy są zainteresowani zorganizowaniem łączności w pasmach amatorskiej służby radiokomunikacyjnej z astronautą przebywającym w czasie połączenia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Organizatorami konferencji są Polski Związek Krótkofalowców, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "ZAP - Edukacja", Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW, Grupa ARISS w Polsce przy wsparciu organizacyjnym m. in. ARISS i ARISS Europa oraz Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ariss.pzk.org.pl.
--
Uszanowanie,
Hubert Bartkowiak aka NH2501

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8642
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: 4. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2016, 18:52 »
Nowy nabór szkół chętnych do projektu ARISS
08.09.2016

Polskie szkoły ponownie mogą zgłaszać się do projektu ARISS, w ramach którego będzie można nawiązać łączność radiową z astronautami lub kosmonautami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przelatującej nad okolicą.

Szkoły zainteresowane edukacyjną rozmową z astronautą przebywającym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mogą składać wnioski we wrześniu, październiku i listopadzie 2016 r. ARISS-Europa będzie w tym okresie przyjmować zgłoszenia od szkół z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.
 
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie http://www.ariss-eu.org/school-contacts (w menu po prawej, „ARISS Application Form”). Należy go wypełnić i przesłać e-mailowo zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie internetowej ARISS. Razem z wnioskiem szkoła powinna przygotować projekt edukacyjny związany z tematyką przestrzeni kosmicznej. Będzie to jedno z podstawowych kryteriów oceny wniosku.
 
Nadesłane wnioski zostaną rozpatrzone w grudniu 2016 r., a szkoły wybrane do łączności radiowej ARISS z astronautą lub kosmonautą będą miały okazję przeprowadzić ją w okresie od września 2017 r. do stycznia 2018 r.
 
W przygotowaniu wniosku może pomóc polska strona ARISS (http://ariss.pzk.org.pl/) oraz konferencja dla nauczycieli, która odbędzie się 22 października 2016 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Szczegóły na temat konferencji i formularz rejestracyjny można znaleźć na wspomnianej witrynie internetowej.
 
PAP - Nauka w Polsce
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,411074,nowy-nabor-szkol-chetnych-do-projektu-ariss.html