Autor Wątek: Marsjanin, Andy Weir  (Przeczytany 9207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LooZ^

• Gość
Odp: Marsjanin, Andy Weir
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 28, 2015, 22:16 »
Coś czuję, że Marsjanin bardzo dobrze zrobi programowi marsjańskiemu.

https://youtu.be/-fdKyszL1Zo

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-fdKyszL1Zo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-fdKyszL1Zo</a>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2015, 22:44 wysłana przez kanarkusmaximus »

Online kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 28, 2015, 22:45 »
Zadam Loozie pytanie: dlaczego tak uważasz, ze "Marsjanin" przyniesie pozytywny efekt programowi marsjańskiemu? Pewnie zgadzam się z Tobą w 100%, ale warto argumenty wymienić. :)

LooZ^

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 28, 2015, 23:09 »
- poruszenie publicznie tematu podróży marsjańskiej (i tego że amerykanie mogą przegrać);
- wielka kampania marketingowa de facto promujaca nie tylko sam film co właśnie podróż na Marsa;
- rozbudzenie w ludziach "pragnienia" podboju Marsa;
- niedługo wybory prezydenckie w USA, będzie to na pewno jeden z tematów w kontekście filmu;

Offline Matias

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 30, 2015, 13:13 »
Zastanawiam się czy impakt będzie rzeczywiście duży na szerokiej publiczności. NASA musi mieć powszechnie akceptowalny cel swojego działania, więc w zasadzie taki film (amerykański, amerykańskiej misji, na marginesie szkoda że Vogla nie gra rodowity Niemiec z akcentem), może trochę ludzi nakręcić. Może się to też przydać SpaceXowi, któremu może się udać to szybciej niż jakiejkolwiek światowej agencji.

Czytałem też książkę i myślę, że to bardzo fajna pozycja. Śmiało ją można polecić czytelnikom forum i nie tylko :)

Offline Romek63

• Weteran
  • 62-gi ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
    • Nauka - Trek.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 04, 2015, 09:58 »
Obejrzałem wczoraj Marsjanina. Piękne animacje powierzchni Marsa. Ładna muzyka i całkiem wartka akcja wbrew temu co głosiły wcześniej niektóre komentarze bo akcja przenosi się co chwilę z powierzchni Marsa do bazy NASA lub do statku lecącego na Marsa. Realnie przedstawione działanie człowieka i technologii. Ogólnie film mi się podobał choć może bez wielkiej rewelacji bo w sumie bieg zdarzeń od początku był ogólnie do przewidzenia nie uwzględniając szczegółów oczywiście.

Offline Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 04, 2015, 11:02 »
Zastanawiam się czy impakt będzie rzeczywiście duży na szerokiej publiczności. NASA musi mieć powszechnie akceptowalny cel swojego działania, więc w zasadzie taki film (amerykański, amerykańskiej misji, na marginesie szkoda że Vogla nie gra rodowity Niemiec z akcentem), może trochę ludzi nakręcić. Może się to też przydać SpaceXowi, któremu może się udać to szybciej niż jakiejkolwiek światowej agencji.

Czytałem też książkę i myślę, że to bardzo fajna pozycja. Śmiało ją można polecić czytelnikom forum i nie tylko :)
              ... obejrzalem. Ogolnie godny polecenia. Natomiast przezstrzegalbym przed optymizlem, ze film moze cos zmienic i np. NASA dostanie 4 razy wiecej kasy. Mozliwe, ze nawet tej kasy bedzie mniej. bo pewne kwestie juz zostaly zaspokojione przez ... fikcje. Troche razi brak oddanai realiow wspolczesnej sytuacji w kosmosie, sami amerykanie i jeden europejczyk w zalodze?
Swiat sie zmienia, ale sa rosjanie, chinczycy czy europejczycy, brak bylo nawet kanadyjczykow nie mowiac juz o japonczykach, to naprawde mocno nie oddaje realiow tego ci sie aktualnie dzieje w kosmosie. Dzieje sie i pewnie dzialoby sie gdyby powstal taki mars cycler jak latajacy w filmie Hermes. Z powazaniem
                                          Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 12:16 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Air Q

• Weteran
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 04, 2015, 15:30 »
Ja czuje spory niedosyt. Mocno raziły mnie takie detale, które łatwo zauważyć:
-Pathfinder zakopany od piachem w miejscu, które zupełnie nie przypomina prawdziwego miejsca lądowania. Maszt z kamerą też nie odpowiada oryginałowi
-Typowo ziemskie zachody Słońca
-Zupełnie nierealistyczne (czyt. szybkie/gwałtowne) poruszanie się w trakcie EVA (znane z Grawitacji)
-Dokowanie kontenera a'la MPLM do Mars Cyclera
-Kiedy wreszcie doczekamy się filmu w którym astronauci będą poruszać się po filmowym Marsie w warunkach 1/3 ziemskiego ciążenia?
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

LooZ^

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 04, 2015, 15:34 »
"-Kiedy wreszcie doczekamy się filmu w którym astronauci będą poruszać się po filmowym Marsie w warunkach 1/3 ziemskiego ciążenia?"

Pewnie wtedy jak zaczniemy kręcić na Marsie ;) Zdajesz sobie sprawę z ogromu trudności? ;)

Offline Air Q

• Weteran
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 04, 2015, 15:44 »
"-Kiedy wreszcie doczekamy się filmu w którym astronauci będą poruszać się po filmowym Marsie w warunkach 1/3 ziemskiego ciążenia?"

Pewnie wtedy jak zaczniemy kręcić na Marsie ;) Zdajesz sobie sprawę z ogromu trudności? ;)
Zobacz kiedyś Magnificient Dessolation: Walking on the Moon, nie jest to ideał ale wygląda lepiej niż zwykłe chodzenie. Poza tym np: taka Grawitacja ma większość ujęć w CGI co daje sporo możliwości twórcom.
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 04, 2015, 17:01 »
Wystarczy odtworzyć odpowiednie fragmenty w nieco zwolnionym tempie. Księżycowi hoaksiarze już dawno na to wpadli :D

Online kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 04, 2015, 17:15 »

Eee, wtedy będzie czas na film pt. "Ziemianin"... nakręcony oczywiście na Marsie!

Offline Rafał

• Senior
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 02, 2015, 10:54 »
Czekałem z zajrzeniem w ten wątek aż do obejrzenia filmu. Od początku było wiadomo że ta tematyka + ten reżyser = dla mnie pozycja obowiązkowa. Bez najmniejszego pojęcia o filmie (prócz tego że będzie się dział na Marsie ;) ) obejrzałem wczoraj w 3D i moim zdaniem to najlepszy film o tematyce astronautycznej. Jeżeli kogoś nie porywa akcja to chyba nie jest zbytnim fanem produkcji w tym temacie, bo Odyseja Kosmiczna czy Apollo 13 to flaki z olejem przy Marsjaninie. Trójwymiarowe krajobrazy marsjańskie są niesamowite. Tak jak ktoś wyżej napisał, pewne rzeczy zostały naciągnięte (ludzkie odchody od razu pod kartofle, bez kompostowania?), ale to są niezauważalne dla laika szczegóły. Główny przekaz, czyli rozwiązywanie problemów i "to science the shit out of this", został bardzo jasno przedstawiony i dlatego ja temu Marsjaninowi wybaczyłbym nawet astronautów w EVA bez jakichkolwiek zaczepów :)

Online kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 08, 2015, 23:06 »
Dopiero dziś dałem radę się wybrać na Marszjanina. Podobał mi się ten film, moim zdaniem naprawdę dobrze zrobiony. Z pewnością warto go w przyszłości zobaczyć po raz kolejny. :)

A technicznie co do filmu to przyczepiam się do braku zaczepów podczas spacerów w przestrzeni. :P

Ciekawa sprawa, że nie ma loga ESA, ale jest flaga niemiecka. Hmm... To mnie ciekawi.

Offline velo

• Weteran
    • Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 08, 2015, 23:30 »
Uważam, że film dobrze oddał klimat potencjalnego Apollo 13. I też podobało mi się mocne podkreślanie nauki - jako "problem solver". Ładne był widoki marsjańskie (np chmury!) - przy czym to też Ridley Scott - on potrafi malować filmy.

Z drugiej strony film, aż ciut za bardzo fabularny. Jestem nieco rozczarowany muzyką - dobrze, że nie była bombastyczna, ale wiem że Harry Gregson-Williams potrafi lepiej komponować.

Ale podkreślam, że Matt Damon zagrał bardzo dobrze!

Chyba będę musiał książkę przeczytać :)
Your mind if software. Program it. Your body is a shell. Change it. Death is a disease. Cure it. Extinction is approaching. Fight it.

Online kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 08, 2015, 23:43 »
Chmur nie było za dużo w tym przypadku? Podobnież z ciśnieniem, ekhm, "dynamicznym" wiatru?