A ja bym chciał skorzystać z okazji obecności szanownego Waldka i spytać czy Zenit-2SB = Zenit-FG?
Bo jak się okazuje nie jest to takie proste w dzisiejszym przypadku
Pod sondą znajduje się przerobiony stopień Fregata i może zapodam tutaj cytat ze słów jednego inżyniera, który nad nim pracował (tak dla podniesienia poziomu emocji hee
) : "powerplant is built on the basis of the proven Fregat, but it is upgraded a bit, so we worry of couse... "
Ach, te nazwy Zenitów, można by się na tym habilitować

W zasadzie Zenit-FG=Zenit-2SB, choć ściślej mówiąc, jest to modyfikacja 2SB41.1 (nie pytaj, czym sie różni od zwykłego Zenita, na pewno osłoną aerodynamiczną, a czy jeszcze czymś, na razie nie wiem). Natomiast zmodyfikowany Fregat jest cżęścią samej sondy i nazywa się Fłagman. Głóna zmiana daotyczy chyba dłuższego (znacznie!) okresu funkcjonowania, bo przecież on będzie wykonywał MOI.