Autor Wątek: [Kosmonauta.net] ESA zaprasza na kurs fizjologii człowieka w kosmosie  (Przeczytany 230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piękny Roman

  • Gość
ESA zaprasza na kurs fizjologii człowieka w kosmosie

[html]Europejska Agencja Komiczna (ESA) planuje organizację kursu, którego motywem przewodnim będzie ciało ludzkie w warunkach mikrograwitacji
            

Europejska Agencja Komiczna (ESA) planuje organizację kursu, którego motywem przewodnim będzie ciało ludzkie w warunkach mikrograwitacji.


Już od czasów pionierów podróży kosmicznych w latach 60., naukowcy byli zainteresowani wpływem warunków panujących poza Ziemią na człowieka. Odpowiedzi na pytania: dlaczego kosmonauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej muszą często ćwiczyć oraz co dzieje się z ciałem ludzkim w warunkach mikrograwitacji będą motywem przewodnim nowego kursu organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA).


Szkolenie skierowane do studentów kierunków medycznych i wiedzy o zdrowiu odbędzie się między 30 stycznia a 2 lutego 2017 w Centrum ESA w Redu (Belgia). Uczestnicy dowiedzą się nie tylko jakie zmiany zachodzą w fizjologii człowieka, ale również jak kosmonauci przygotowują się do lotów w kosmos (np. długotrwałe przebywanie w pozycji do góry nogami lub treningi w mrozach Antarktyki). Zajęcia i wideokonferencje będą prowadzone przez ekspertów ESA i zewnętrznych.


Podsumowaniem warsztatów będzie projekt grupowy, którego zwieńczeniem będzie prezentacja na forum wszystkich uczestników. Przykładowe tematy to: „Zdrowie kobiet w kosmosie – czy astronautki powinny być badane w inny sposób niż astronauci?” czy „Dzieci w nieważkości – jaki biologiczny wpływ na rozwój człowieka miałoby urodzenie się w warunkach niskiej grawitacji”. W ramach projektów, zaplanowana jest współpraca uczestników kursu ze studentami Space Physiology & Health MSc w King’s College London (UK).


Udział w kursie mogą wziąć osoby, które spełniają następujące kryteria:  • wiek między 18 a 32