Autor Wątek: Escape and Plasma Acceleration and Dynamics Explorers  (Przeczytany 751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

• Weteran
  • One planet Once chance
Escape and Plasma Acceleration and Dynamics Explorers
« dnia: Marzec 01, 2020, 14:40 »
Razem z sondą do planetoidy Psyche w rakiecie Falcon Heavy w 2022 roku leci nowa misja marsjańska Escape and Plasma Acceleration and Dynamics Explorers oraz misja Juno do badania podwójnej planetoidy NEO:

https://www.nasa.gov/press-release/nasa-awards-launch-services-contract-for-the-psyche-mission

I jak tu nie kochać SPACE X?  8)

Więcej o tej misji marsjańskiej:

https://sciencesprings.wordpress.com/tag/escapade-escape-and-plasma-acceleration-and-dynamics-explorers/

Myślę, że te orbitery jak wszystko pójdzie dobrze załatwią problem starzejącej się floty marsjańskich orbiterów i pomogą w przekazywaniu danych podczas kolejnych misji powierzchniowych, zwłaszcza Mars Sample Return!

Offline gszczepa

• Pełny
  • LOX/CH4
Odp: Escape and Plasma Acceleration and Dynamics Explorers
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2020, 17:33 »
Myślę, że te orbitery jak wszystko pójdzie dobrze załatwią problem starzejącej się floty marsjańskich orbiterów i pomogą w przekazywaniu danych podczas kolejnych misji powierzchniowych, zwłaszcza Mars Sample Return!

Hmm.  Mamy jakieś informacje o planach użycia sond w celu retransmisji? Przejrzałem kilka artykułów, nie znalazłem nic o takich zamiarach. Wydaje się temu również przeczyć krótki planowany czas trwania misji (1 rok?) i bardzo niska masa (<100 kg?).

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2020, 17:35 »
Ciekawy temat, który zasługuje na nieco więcej uwagi! Warto się przyjrzeć tej misji! :)

Offline ah

• Weteran
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2020, 18:37 »
Niestety misja nie poleci jako ładunek dodatkowy do Psyche Falconem Heavy w 2022  :(, muszą szukać nowej rakiety: https://spacenews.com/mars-smallsat-mission-bumped-from-launch/

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2020, 18:39 wysłana przez ah »

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2020, 18:37 »

Offline ekoplaneta

• Weteran
  • One planet Once chance
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2020, 19:12 »
Szkoda  :(

Offline gszczepa

• Pełny
  • LOX/CH4
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2020, 20:40 »
To jest w sumie dość ciekawe, równoległe przeniesienie na większą rakietę i usunięcię dodatkowego ładunku. Z tego co widzę to szanse na wysłanie tej misji w przewidywalnym czasie jest raczej niska.

Offline ekoplaneta

• Weteran
  • One planet Once chance
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2020, 21:58 »
Dzięki Falnonowi Heavy Psyche poleci prosto do celu, bez przelotu koło Marsa,  dlatego ESCAPADE wyleciało z lotu  :( Pytanie jaka kolejna misja marsjańska będzie mogła zabrać te cubesaty?

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2020, 21:58 »