Autor Wątek: SpX - DM2 (2020)  (Przeczytany 9802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline astropl

• Weteran
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 23, 2020, 21:46 »
Zdaje się, że niektórzy zaczynają daleko odjeżdżać od tematu wątku...
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Online Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 23, 2020, 22:12 »
Niestety tematy sa powiazane, BTW, czy i sie tylko wydaje ale jest wysyp newsow o dluzszych lotach i izolacji
na dluzsza mete na stacji. Przypadek, czy serio cos ktos sugeruje, ze ISS moglaby dluzej poczekac na misje DM2
i/lub sojuza? Jak dlugo stacja moglaby byc odcieta? Poljakow co ile dostawal swiezy chlebek?;-)
No wlansie co by bylo gdyby DM2 nie bylo w tym roku? Z powazaniem
                       Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline astropl

• Weteran
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 23, 2020, 22:33 »
Nie może poczekać, żywotność Sojuza na orbicie to 210 dni i już. Jeden raz lot przedłużono, o ile dobrze pamiętam, to o cztery dni. Zatem przedłużenie o więcej nie wchodzi w rachubę. A przypadek Poljakowa nie ma tu nic do rzeczy, chlebek dla niego dolatywał Progressami. A stacja nie powinna zostać bez załogi, bo jednak co parę miesięcy wymaga ona jakiegoś wyjścia, bo niektóre rzeczy zaczynają się sypać, a nie wszystko da się zamienić za pomocą SSRMS i Dextera. Jak pisałem wcześniej, brakuje do tego przeszkolonych osób. Dlaczego? Napisałem tutaj.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Orionid

• Weteran
  • Very easy - Harrison Schmitt
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 24, 2020, 02:00 »
Nie może poczekać, żywotność Sojuza na orbicie to 210 dni i już. Jeden raz lot przedłużono, o ile dobrze pamiętam, to o cztery dni. tutaj.
Rekordowy lot Sojuz TMA-9 : 215d 08h 22m 22s

Online kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 24, 2020, 09:33 »
Zdaje się, że niektórzy zaczynają daleko odjeżdżać od tematu wątku...

Zgadzam się. Uprzejmie proszę o skupienie się na tematyce wątku, a nie dziwnych tematach pobocznych.

Szczególną prośbę mam do Adama, który w swoim zwyczaju pisze "przeczytaj jeszcze raz". Otóż proszę o wybaczenie, ale większość z nas ma duże kłopoty ze zrozumieniem przekazu. Czy mogę poprosić o "przemyślenie jeszcze raz", zanim się napisze post?

Offline Robek

• Senior
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 24, 2020, 13:50 »
... w razie czego (a pewnie nie wycofa się ze swoich deklaracji), gdyby faktycznie musiał przestawiać produkcję (w US koronawirus dopiero się rozpędza), to pewnie może mieć to wpływ na terminy misji SpaceX (przynajmniej niektórych).

Nie wycofa się?  ;D a gdzie jest te 500 tysięcy samochód elektrycznych, które miałby być rocznie produkowane?
To co mówi Musk to tylko jakieś tam propagandowe gadanie pod publikę, nie przejmował bym się tym, a start pewnie jak zwykle, czy tam jak zawsze się opóźni, najpóźniej w lipcu to już poleci.