Kilka dni temu odbył się panel z udziałem NASA i przedstawicieli firm biorących udział w CCP. Poniżej kilka najważniejszych informacji według relacji Parabolic ARc:
NASA- NASA analizuje możliwość możliwość większej częstotliwości lotów do ISS niż dwa na rok.
SpaceX- Falcon Heavy zostanie dostarczony na wyrzutnię kosmodromu Vandenberg pod koniec 2014, start odbędzie się na początku 2015,
- firma zatrudnia już prawie 4 tys. pracowników.
Boeing- firma ma partnerstwo z Bigelowem, który pracuje nad stacja orbitalną,
- jest kilka "wonderful" pomysłów na nazwę dla CST-100, ale zostanie ona nadana dopiero w następnej rundzie CCP,
- Boeing jest zainteresowany wykorzystaniem CST-100 również jako statku cargo.
Sierra Nevada- następne loty testowe odbędą się jesienią, już z awioniką do lotów orbitalnych,
- bezzałogowy orbitalny lot testowy - listopad 2016,
- firma również jest zainteresowana lotami cargo do ISS.
Źródło:
http://www.parabolicarc.com/2014/04/10/nasa-partners-provide-updates-commercial-crew/