Boeing gets $4.2B. SpaceX gets $2.6B.
Są to pieniądze przewidziane na lata 2014-2018. Ale ile z tego naprawdę otrzymają, będzie zależało od corocznych budżetów NASA, czyli od polityków.
Szkoda, ze Boeing dostanie około 4,2 miliarda a Sierra Nevada nic. Myślę, że Boeinga stać na budowę kapsuły nawet bez pomocy NASA, to przecież światowy potentat w lotnictwie obok LM, Airbusa i innych gigantów aero. A jeszcze nie słyszałem żeby Sierra Nevada miał taki biznes. Ja ja bym rozdawał kasę, to Boeing dostałby o 2 miliardy dolarów mniej a Sierra Nevada o 2 miliardy dolarów więcej

Ciekawe czy Sierra Nevada zgodnie z zapowiedziami będzie kontynuować projekt, bez finansowego wsparcia od NASA?
P.S. Czy teraz nadszedł czas na nowy na naszym Forum wątek dla SNC, już poza CCP?