Autor Wątek: Koronawirus na świecie  (Przeczytany 5954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 01, 2020, 22:33 »
Dyrektor WHO: Europa może żyć z Covid-19 bez szczepionki
Opracowanie: Arkadiusz Grochot 1 września (13:26)

Europa może żyć z Covid-19 bez szczepionki, zatrzymując ogniska epidemii lokalnymi blokadami - powiedział we wtorek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge. Dodał, że nie spodziewa się powrotu do pełnych ograniczeń na poziomie krajowym.

Dzień, w którym pokonamy pandemię, niekoniecznie jest dniem, w którym będziemy mieć szczepionkę, (nastąpi on) wtedy, kiedy nauczymy się żyć z pandemią, a to może być jutro - powiedział Kluge w rozmowie z brytyjską stacją Sky News.

Przyznał, że nie da się kompletnie wyeliminować ryzyka, wyraził jednak opinię, że aby skutecznie żyć z koronawirusem, konieczne są dwa elementy - rządy muszą podjąć aktywną rolę w kierowaniu działaniami, a ludzie - muszą przestrzegać wprowadzanych regulacji.

Kluge powiedział, że praktycznie w każdym kraju europejskim widać wzrost liczby zakażeń i żadne państwo nie jest wolne od zagrożenia. Wskazał, że w szczególności w okresie od października do końca listopada należy się liczyć z większą liczbą zakażeń, których konsekwencją będą lokalne blokady.

Kluge zapytany, czy spodziewa się fali ogólnokrajowych restrykcji w najbliższych miesiącach, aby uniknąć drugiej fali epidemii, odpowiedział przecząco, ale zastrzegł: Jestem optymistą, ale nie możemy wykluczyć lokalnych blokad.

Jego zdaniem kraje europejskie są teraz znacznie lepiej przygotowane do sytuacji niż w lutym czy marcu i dlatego wystarczy wprowadzenie lokalnych restrykcji zamiast ogólnokrajowych.
(PAP)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-dyrektor-who-europa-moze-zyc-z-covid-19-bez-szczepionki,nId,4704919

Rosja: Nauczyciele pod presją. Boją się szczepić przeciwko Covid-19
Katarzyna Wójcik 1 września (12:29)

(...) Jak podaje agencja Reutera jedna z moskiewskich szkół już zaoferowała dobrowolne zastrzyki swoim prawie 80 pracownikom. Jedna z nauczycielek Larisa Ivanovna przyznała w rozmowie z dziennikarzami, że 20 osób wyraziło chęć zaszczepienia się. Ona sama też podjęła podobną decyzję. W strachu przed utratą pracy - dodała.

Z tego też powodu 1 września związek nauczycieli Uchitel wystosował internetową petycję przeciwko wprowadzeniu - przed zakończeniem wszystkich badań klinicznych - obowiązku szczepienia nauczycieli. To jedyny rosyjski związek nauczycielski, który opublikował tego typu pismo. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-rosja-nauczyciele-pod-presja-boja-sie-szczepic-przeciwko-cov,nId,4704816

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 01, 2020, 22:33 »
Ponad 23,5 tys. nowych zakażeń w Hiszpanii. "Wykrywamy coraz więcej ognisk"
Opracowanie: Sara Bounaoui 31 sierpnia (21:25)

(...) Wykrywamy coraz więcej ognisk zakażenia (...). To dobrze, że udaje nam się odkryć dużą liczbę infekcji, gdyż w ten sposób mamy rzeczywisty obraz sytuacji epidemicznej - oznajmił Simon, przypominając, że w sobotę i niedzielę resort zdrowia nie opublikował danych dotyczących rozwoju epidemii. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-ponad-23-5-tys-nowych-zakazen-w-hiszpanii-wykrywamy-coraz-wi,nId,4703239

Tylko jedna ofiara śmiertelna koronawirusa w stanie Nowy Jork
Opracowanie: Arkadiusz Grochot 1 września (06:43)

(...) Mieliśmy najmniejszą liczbę osób hospitalizowanych i najniższą liczbę na OIT od początku kryzysu. Jeden nowojorczyk zmarł i jego rodzina pozostaje w naszych myślach i modlitwach. Powinniśmy też przez chwilę pamiętać o fakcie (...), że dosłownie każdego dnia umierały u nas setki ludzi - zaznaczył Cuomo.

Jak ostrzegali eksperci późną zimą i wiosną do lata w Nowym Jorku mogły być setki tysięcy ofiar śmiertelnych wirusa. Liczba zgonów według ostatnich danych wynosi łącznie 25 328. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-tylko-jedna-ofiara-smiertelna-koronawirusa-w-stanie-nowy-jor,nId,4704672

W Hiszpanii w drugim kwartale pracowało tylko 30 proc. obywateli
Opracowanie: Adam Zygiel 1 września (16:22)

Tylko 30 proc. Hiszpanów de facto pracowało między kwietniem i czerwcem br. - poinformował dziennik "ABC", powołując się na ostatni biuletyn organizacji agencji ds. zatrudnienia Asempleo, zawierający wyniki badań dotyczących ludności aktywnej zawodowo. Odkąd w Hiszpanii gromadzone są dane na temat zatrudnienia, w kraju tym nie było jeszcze tak niewielu pracujących. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-w-hiszpanii-w-drugim-kwartale-pracowalo-tylko-30-proc-obywat,nId,4705059

Koronawirus w Hiszpanii. Coraz więcej zakażeń wśród policjantów
Opracowanie: Sara Bounaoui 1 września

(...) Z szacunków związków zawodowych Jupol i SUP wynika, że w sierpniu w Hiszpanii zanotowano kilkaset przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a liczba infekcji systematycznie rośnie. Oba syndykaty domagają się również wprowadzenia regularnych testów dla funkcjonariuszy w związku “z wysokim ryzykiem" zachorowania na Covid-19. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronawirus-w-hiszpanii-coraz-wiecej-zakazen-wsrod-policjant,nId,4705345

Francuzi będą pracowali w maseczkach
1 września (13:49)

Od wtorku w całej Francji obowiązuje noszenie maseczek w miejscu pracy, z możliwością jedynie chwilowego ich zdejmowania. Wyjątki od tej reguły są rzadkie – z odkrytymi ustami i nosem pracować mogą np. śpiewacy operowi.

(...) Pracownik ma prawo zdjąć maskę na jakiś czas, ale uzależnione jest to od nasilenia występowania koronawirusa w jego regionie. To nasilenie symbolizują kolory: zielony, pomarańczowy i czerwony. Strefa zielona oznacza, że jest mniej niż 10 zakażeń na 100 tys., mieszkańców. Pomarańczowa to 10-50 zakażeń, a czerwona - ponad 50. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-francuzi-beda-pracowali-w-maseczkach,nId,4704936

Przyłbice są jednak mniej skuteczne niż maseczki
Grzegorz Jasiński 1 września

Maseczki chirurgiczne czy tkaninowe skuteczniej chronią przed rozprzestrzenianiem koronawirusa niż przyłbice - przekonują w opublikowanej dziś na łamach czasopisma "Physics of Fluids" pracy naukowcy z Florida Atlantic University. Informacje mają znaczenie na początku nowego roku szkolnego, bo przyłbice zakrywające całą twarz wydawały się do tej pory wygodniejszym sposobem zabezpieczenia w pomieszczeniach, gdzie nie da się zachować odpowiedniego dystansu społecznego. Szczególnie korzystne wydawały się w przypadku osób kaszlących lub kichających. Niesłusznie. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/komentarze-ekspertow/news-przylbice-sa-jednak-mniej-skuteczne-niz-maseczki,nId,4705370

Astmatycy nie wydają się bardziej zagrożeni ciężkimi powikłaniami Covid-19
Grzegorz Jasiński  1 września (18:17)

Astma nie jest czynnikiem istotnie zwiększającym ryzyko poważnych powikłań zakażenia koronawirusem - przekonują w najnowszej, przeglądowej pracy naukowcy z Uniwersytetu Kolorado. Ich analizy, opublikowane w formie listu na łamach czasopisma "Annals of the American Thoracic Society" wskazują nawet, że to ryzyko w przypadku osób z astmą rośnie bardziej przy zakażeniu zwykłą grypą. Naukowcy nie wiedzą jednak, co dokładnie za ten efekt odpowiada. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/komentarze-ekspertow/news-astmatycy-nie-wydaja-sie-bardziej-zagrozeni-ciezkimi-powikla,nId,4705155

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 01, 2020, 22:33 »
New coronavirus tests promise to be faster, cheaper and easier
By Jack J. Lee AUGUST 31, 2020 AT 6:00 AM


Rapid diagnostic tests performed using all-in-one instruments could relieve overwhelming demand for SARS-CoV-2 tests. Quidel’s Sofia 2 (shown) returns results in 15 minutes.

Researchers are developing a smorgasbord of tests to detect the virus that causes COVID-19

(...) And another type of test, made by Abbott Laboratories and granted emergency use authorization by the U.S. Food and Drug Administration on August 26, works more like a pregnancy test. All it requires is a test card the size of a credit card, a few drops of a reaction solution and a sample from a nasal swab. Within 15 minutes, two lines appear on the card if the sample contains the virus; one line appears if it doesn’t.  (...)
https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-covid19-rapid-tests-rna-virus

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 02, 2020, 20:58 »
Koronawirus. Julia Tymoszenko wraca do zdrowia. "Udało mi się przetrwać kryzys"
2 września

Zakażona koronawirusem Julia Tymoszenko czuje się coraz lepiej. Była ukraińska premier poinformowała, że udało jej się wyjść ze stanu kryzysowego i obecnie powraca do pełni sił.

O swoim stanie zdrowia Julia Tymoszenko poinformowała w mediach społecznościowych. Liderka opozycyjnej partii Batkiwszczyna przekazała, że czuje się coraz lepiej.

"Prawie dwa tygodnie walki z ciężką chorobą zmieniają poczucie rzeczywistości. Ale o tym porozmawiamy trochę później... A dzisiaj, w końcu, kryzysowy stan udało się przetrwać, i choć do wyzdrowienia jeszcze daleko, teraz jest już możliwy powrót krok po kroku do normalnego życia" - napisała Tymoszenko na Facebooku.

Była szefowa ukraińskiego rządu podziękowała także wszystkim, którzy wspierali ją w trudnym dla niej czasie.

Właśnie teraz, dzisiaj, chcę podziękować wszystkim, którzy mnie leczyli, którzy modlili się o moje zdrowie, którzy natychmiast ruszyli na ratunek, podając mi lekarstwa, udzielając porad i sugestii terapeutycznych. Wszystko to było konieczne i pomogło mi w walce z tym problemem - dodała polityk.
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-julia-tymoszenko-wraca-do-zdrowia-udalo-mi-sie-przetrwac-kryzys-6549692487715648a

Italy's former prime minister Silvio Berlusconi has tested positive for coronavirus
Wed 2 Sep 2020

Silvio Berlusconi has tested positive for coronavirus. Photograph: Mondadori Portfolio/Getty Images

Silvio Berlusconi, the media tycoon who served as Italy’s prime minister in four governments, has tested positive for Covid-19.

The 83-year-old is currently in isolation and working from home at his house in Arcore, near Milan, his staff said in a statement on Wednesday.

The statement added that Berlusconi will still contribute to the electoral campaigns of candidates from his Forza Italia party at local elections scheduled for September despite his diagnosis.
https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/02/coronavirus-live-news-us-wont-cooperate-with-who-vaccine-china-uk-trump-brazil-cases-near-4m

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-silvio-berlusconi-zakazony-koronawirusem,nId,4707438

Nieoficjalnie: Neymar wśród piłkarzy PSG zakażonych koronawirusem
Opracowanie: Maciej Nycz 2 września (17:50)

Trzech piłkarzy Paris-Saint Germain jest zakażonych koronawirusem - poinformował klub. Dziennik "L'Equipe" podaje nieoficjalnie, że w tej grupie jest m.in. Neymar.


Neymar/David Ramos / POOL /PAP/EPA

Według informacji "L'Equipe", zakażonymi koronawirusem piłkarzami są Neymar, Angel Di Maria oraz Leandro Paredes.

Według hiszpańskiego dziennika "El Mundo", do zakażenia miało dojść podczas wakacji, jakie w ostatnim tygodniu sierpnia spędziła na Ibizie grupa zawodników PSG.

PSG zainauguruje rozgrywki ekstraklasy 10 września. Na ten dzień został przełożony ich wyjazdowy mecz 2. kolejki z Lens, który pierwotnie miał się odbyć 29 sierpnia. W pierwszej kolejce PSG nie mogło zagrać z Metz z powodu udziału w finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (0:1).

Rezerwowym bramkarzem PSG jest Marcin Bułka. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-nieoficjalnie-neymar-wsrod-pilkarzy-psg-zakazonych-koronawir,nId,4707260

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 02, 2020, 20:58 »

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 02, 2020, 20:58 »
Pękła pierwsza "turystyczna bańka" w UE. Łotwa wprowadza ograniczenia w podróżowaniu z Litwą
Opracowanie: Malwina Zaborowska 2 września (17:49)

Wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa na Litwie Łotwa od piątku wprowadza ograniczenia w przekraczaniu granicy – poinformował premier Krisjanis Karins. Od piątku po przyjeździe na Łotwę Litwinów będzie obowiązywała dwutygodniowa samoizolacja – podaje BNS.

Decyzja Łotwy oznacza, że pękła pierwsza "turystyczna bańka" w Unii Europejskiej. Od 15 maja, mimo obowiązującą jeszcze wówczas kwarantannę z powodu Covid-19, granice między Litwą, Łotwą i Estonią zostały otwarte.

Karins wyraził ubolewanie, że pomimo poprzedniego porozumienia kraje bałtyckie inaczej stosowały wymogi bezpieczeństwa epidemiologicznego, co doprowadziło do wyższego wskaźnika zachorowalności na Litwie i w Estonii.

Jak poinformowano podczas posiedzenia łotewskiego rządu, na Litwie w ciągu ostatnich 14 dni odnotowano 16,28 przypadku koronawirusa na 100 tys. mieszkańców, a w Estonii - 14,72.

Premier Łotwy zapowiedział, że sytuacja na granicy będzie omawiana szczegółowo jeszcze w tym tygodniu na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-pekla-pierwsza-turystyczna-banka-w-ue-lotwa-wprowadza-ograni,nId,4707270

WHO szuka szczepionki na koronawirusa. Stanowcza reakcja USA. Nie pomogą
02.09.2020 11:07

Administracja prezydenta Donalda Trumpa poinformowała, że USA nie przyłączą się do sojuszu COVAX, na którego czele stoi WHO. Sojusz stawia sobie za cele opracowanie i masową dystrybucję szczepionki na koronawirusa. (...)
https://www.o2.pl/informacje/who-szuka-szczepionki-na-koronawirusa-stanowcza-reakcja-usa-nie-pomoga-6549626600020864a

Od pięciu miesięcy choruje na koronawirusa. Mogła zakazić tysiące osób
Opracowanie: Sara Bounaoui 1 września (21:36)

Służby medyczne stanu Rio de Janeiro w południowo-wschodniej Brazylii, potwierdziły we wtorek trwające przez pięć miesięcy zakażenie koronawirusem. Naukowcy przypuszczają, że w okresie tym pacjentka mogła zakazić tysiące osób.
(...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-od-pieciu-miesiecy-choruje-na-koronawirusa-mogla-zakazic-tys,nId,4705409

Koronawirus w Irlandii. Przywrócenie restrykcji pomogło w walce z epidemią
Opracowanie: Sara Bounaoui 1 września (23:40)

Wygląda na to, że przywrócenie przed dwoma tygodniami w Irlandii niektórych restrykcji koronawirusowych przynosi efekty - powiedział we wtorek prof. Philip Nolan, szef zespołu modeli epidemicznych w radzie ds. kryzysowych sytuacji zdrowotnych (NPHET).

(...) Nolan powiedział też, że lokalne blokady, obejmujące poszczególne hrabstwa, są skuteczne, ale muszą być wprowadzane szybciej, bo wzrost liczby przypadków z poziomu 10-15 do 100-150 może nastąpić w przeciągu kilku dni. Wyraził zarazem opinię, że takie blokady nie powinny być pierwszą linią obrony przeciwko epidemii, gdyż powinno nią pozostać zachowywanie dystansu i ograniczanie kontaktów społecznych, które nie są niezbędne. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronawirus-w-irlandii-przywrocenie-restrykcji-pomoglo-w-wal,nId,4705436

Rekordowy wzrost zakażeń na Ukrainie. Prawie 2,5 tys. przypadków
Opracowanie: Adam Zygiel 2 września (10:16)

Na Ukrainie poprzedniego dnia potwierdzono 2495 infekcji koronawirusem, a zmarło 51 chorych - przekazał w środę ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. To najwyższy dobowy bilans zakażeń i zgonów od początku pandemii. 1015 osób uznano za wyzdrowiałe, 445 osób hospitalizowano (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-rekordowy-wzrost-zakazen-na-ukrainie-prawie-2-5-tys-przypadk,nId,4706905

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 03, 2020, 22:49 »
Batman star Robert Pattinson 'tests positive for Covid-19'
Jessica Murray Thu 3 Sep 2020 20.57 BST
Actor will reportedly self-isolate as Warner Bros halts UK production of The Batman


The British actor Robert Pattinson is best known for his role in the Twilight franchise. Photograph: Ander Gillenea/AFP/Getty Images

The actor Robert Pattinson has tested positive for Covid-19, according to US media reports, halting production of his film The Batman just days after it resumed following lockdown.

A spokesperson for Warner Bros, the Hollywood studio behind the film, said: “A member of The Batman production has tested positive for Covid-19, and is isolating in accordance with established protocols. Filming is temporarily paused.”

The studio declined to name the individual affected, but Vanity Fair and the Hollywood Reporter cited unnamed sources as saying the person who tested positive was Pattinson, the film’s star. The 34-year-old will self-isolate for two weeks before filming resumes.

The film’s production, which is taking place in the UK, in Hertfordshire, was suspended in March due to the pandemic and national lockdown.

The government gave the go-ahead in May for film production to restart, under new guidelines, drawn up by the British Film Commission and the British Film Institute, detailing rules on physical distancing, safety training and temperature tests.

The Batman franchise reboot, slated for a 2021 release, has an ensemble cast including Zoë Kravitz, Paul Dano and Colin Farrell. It is directed by Matt Reeves, whose previous works include Dawn of the Planet of the Apes.

Pattinson, best known for his role in the Twilight franchise, took on the superhero role after Ben Affleck dropped out last year.
https://www.theguardian.com/film/2020/sep/03/batman-star-robert-pattinson-tests-positive-for-covid-19

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-amerykanska-gwiazda-kina-akcji-zakazona-covid-19,nId,4708892

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 03, 2020, 22:49 »
Rekord zakażeń koronawirusem w Czechach. Władze rozważają zaostrzenie restrykcji
Opracowanie: Adam Zygiel 3 września (08:28)

Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że minionej doby w kraju zanotowano 650 nowych infekcji koronawirusem. To największy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii. Dotychczasowe maksymalne liczby niewiele przekraczały pół tysiąca.

W Czechach testy laboratoryjne potwierdziły dotychczas SARS-CoV-2 łącznie u 25 773 osób, z których 425 zmarło, a ponad 18 300 wyleczono. Obecnie chorują 7022 osoby, najwięcej od początku pandemii. Wzrosła też liczba osób hospitalizowanych - do 172; 40 pacjentów jest w stanie ciężkim.

U większości osób z koronawirusem choroba ma łagodny przebieg, a u niektórych jest całkowicie bezobjawowa.

Największy wzrost liczby zakażonych odnotowano w ciągu tygodnia w rejonie miasta Hodonin na południu Moraw - 64 przypadki na 100 tys. mieszkańców. W powiecie Trzebicz na Wyżynie Morawsko-Czeskiej oraz w Pradze wskaźnik ten wynosi 50 przypadków.

Ze względu na rosnącą liczbę infekcji minister zdrowia Adam Vojtiech ostrzegł, że mogą zostać zaostrzone środki higieniczno-sanitarne w Pradze. Nie wykluczył, że w stolicy może zostać rozszerzony obowiązek noszenia maseczek, które obecnie trzeba zakładać w środkach komunikacji publicznej, instytucjach ochrony zdrowia oraz w urzędach.

Sam Vojtiech przebywa na domowej kwarantannie po kontaktach z szefową służb sanitarnych Jarmilą Rażową, u której potwierdzono obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Pierwszy test u ministra miał negatywny wynik, ale zakażenie potwierdzono u dyrektora Instytutu Informacji i Statystyki Medycznej (UZIS) Ladislava Duszka.
(PAP)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-rekord-zakazen-koronawirusem-w-czechach-wladze-rozwazaja-zao,nId,4708961

Kiedy europejska szczepionka przeciwko Covid-19?
Opracowanie: Urszula Gwiazda 3 września (12:55)

Szczepionka przeciwko COVID-19 opracowana przez europejską formę farmaceutyczną AstraZeneca może być dostępna na rynku pod koniec tego roku - informuje Reuters. Do badań klinicznych wprowadzana jest natomiast szczepionka Sanofi oraz GSK.

Reuters powołuje się na wypowiedź włoskiego ministra zdrowia Roberto Speranzy. Podczas wystąpienia we włoskim parlamencie zwrócił on uwagę, że mowa jest o "potencjalnej szczepionce" przeciwko COVID-19, dlatego należy być bardzo ostrożnym. Jeśli się potwierdzi, że szczepionka jest bezpieczna (...), będzie dostępna pod koniec 2020 r. - podkreślił. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-kiedy-europejska-szczepionka-przeciwko-covid-19,nId,4709149

Pandemia ogłoszona za późno? Jest dochodzenie ws. działania WHO
Opracowanie: Nicole Makarewicz 3 września (19:39)

W Genewie, która jest siedzibą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), powołano w czwartek zespół mający zbadać, jak organizacja ta radziła sobie z pandemią koronawirusa. Tym samym rozpoczęło się dochodzenie, którego domagały się kraje należące do WHO - podaje AP.

(...) W czerwcu Associated Press ustaliła, że w styczniu przez kilka tygodni Chiny opóźniały przekazanie WHO szczególnie ważnych informacji na temat wirusa, łącznie z jego sekwencją genetyczną. Nagrania ze spotkań WHO dowodzą, że wysokiej rangi pracownicy organizacji narzekali na postawę Pekinu i brak danych z Chin, jednak szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus publicznie chwalił ten kraj za szybkie dostarczanie przejrzystych informacji. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-pandemia-ogloszona-za-pozno-jest-dochodzenie-ws-dzialania-wh,nId,4709609

Ponad tysiąc zgonów na Covid-19 w ciągu doby w USA. Kiedy szczepionka?
Opracowanie: Urszula Gwiazda 3 września (05:07)

1045 osób zmarło tylko w środę w Stanach Zjednoczonych na Covid-19 - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore (JHU). Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA wzrósł tym samym do 185 674.

(...) Główny epidemiolog kraju Anthony Fauci nie wyklucza , że dla niektórych grup szczepionka może być dostępna jeszcze przed zakończeniem badań klinicznych.

Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) Francis Collins w środowej rozmowie z CNN tonował jednak nastroje, mówiąc, że jest "mało prawdopodobne", aby szczepionka na koronawirusa była gotowa już w październiku. Ale bronię CDC, które stara się mieć pewność, że wszyscy będą gotowi - zastrzegł. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-ponad-tysiac-zgonow-na-covid-19-w-ciagu-doby-w-usa-kiedy-szc,nId,4708885

20-minutowy test śliny. Przesiewowe badania w Anglii
Bogdan Frymorgen 3 września (11:38)

Brytyjski rząd przygotowuje się do przetestowania na Covid-19 wszystkich mieszkańców Anglii. Początkiem jest program pilotażowy, który rozpoczęto w Manchesterze.

Wybrane losowo osoby, bez względu na to czy wykazują symptomy czy nie, zostaną wielokrotnie zbadane. Co tydzień poddawane będą 20-minutowym testom ustalającym skład chemiczny śliny.

Program pilotażowy w Manchesterze jest częścią akcji, na którą rząd przeznaczył 500 milionów funtów. Podobne działania podjęte zostaną w innych regionach, a docelowo regularnymi badaniami objęci mają zostać wszyscy mieszkańcy Anglii. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-20-minutowy-test-sliny-przesiewowe-badania-w-anglii,nId,4709099

Koronakryzys uderzył w Fatimę. Sanktuarium zapowiada zwolnienia
Opracowanie: Nicole Makarewicz 3 września (17:41)

Władze sanktuarium w Fatimie zamierzają rozpocząć zwolnienia pracowników w związku z odnotowanym wiosną drastycznym spadkiem datków, spowodowanym pandemią koronawirusa. Zwolnienia mają objąć co najmniej 50 z 300 pracowników tego miejsca kultu maryjnego. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronakryzys-uderzyl-w-fatime-sanktuarium-zapowiada-zwolnien,nId,4709416

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-komisja-europejska-krytykuje-polske-za-zakaz-lotow,nId,4709131

https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/03/coronavirus-live-news-trump-pushes-to-withdraw-who-funding-immediately

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 04, 2020, 23:05 »
Koronawirus i alarmujące dane. Tysiące pracowników służby zdrowia ofiarami COVID-19
OPRAC. REDAKCJA WP WIADOMOŚCI 4 września

Koronawirus był przyczyną śmierci co najmniej 7 tysięcy pracowników służby zdrowia z całego świata. Raport z alarmującymi danymi przedstawiła Amnesty International. Zdaniem organizacji wysoka śmiertelność z powodu zakażenia SARS-CoV-2 wśród personelu służb medycznych jest skandalem.

W Meksyku szczególnie zagrożeni są pracownicy sprzątający w szpitalach, którzy często nie są wystarczająco wyposażeni w odzież ochronną. Według sprawozdania, inne kraje, które zostały szczególnie mocno dotknięte, to Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

W Stanach Zjednoczonych ponad 1070 pracowników służby zdrowia zmarło po zakażeniu koronawirusem, podczas gdy w Zjednoczonym Królestwie liczba ta wynosiła prawie 650.

Organizacja naliczyła również kilkaset zgonów w tej grupie zawodowej w Brazylii, Rosji oraz Indiach.
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-i-alarmujace-dane-tysiace-pracownikow-sluzby-zdrowia-ofiarami-covid-19-6550489443931777a

Silvio Berlusconi w szpitalu. Polityk ma koronawirusa
Opracowanie: Arkadiusz Grochot 4 września (10:44)

Były trzykrotny premier Włoch 83-letni Silvio Berlusconi, który miał dwa dodatnie wyniki na koronawirusa, został przyjęty do szpitala w Mediolanie na dalsze badania - poinformowała w piątek jego partia Forza Italia. Agencja Ansa podała, że u Berlusconiego zdiagnozowano wczesny etap obustronnego zapalenia płuc.

Lider Forza Italia przebywał w izolacji w swoim domu w Arcore, na północ od Mediolanu, pod tym, jak przeprowadzone testy na obecność koronawirusa dały dodatnie wyniki.

Jak przekazała Forza Italia, były premier został zabrany do szpitala San Raffaele w Mediolanie "w ramach środka ostrożności". Nie ma powodów do zaniepokojenia co do jego stanu zdrowia - dodano.

Tymczasem agencja Ansa podała, że u Berlusconiego zdiagnozowano wczesny etap obustronnego zapalenia płuc. Na razie nie podano więcej szczegółów.

"Czuję się całkiem dobrze"

W czwartek Berlusconi rozmawiał przez łącze wideo ze swoimi zwolennikami. Przekazał, że minęła mu gorączka. Nie mam już gorączki ani bólu, chcę wszystkich zapewnić, że czuję się całkiem dobrze - powiedział. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-silvio-berlusconi-w-szpitalu-polityk-ma-koronawirusa,nId,4711190

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 04, 2020, 23:05 »
Koronawirus na Słowacji. Rekordowy przyrost zakażeń
Opracowanie: Arkadiusz Grochot 4 września (13:32)

Ministerstwo zdrowia Słowacji poinformowało w piątek o rekordowym przyroście zakażeń nowym koronawirusem w ciągu doby. W czwartek testy potwierdziły 137 przypadków SARS-CoV-2. Od marca stwierdzono w kraju 37 zgonów na Covid-19.

Słowacja, gdzie mieszka ok. 5,5 mln osób, miała do niedawna niewielki przyrost zachorowań. Liczba przypadków zaczęła rosnąć w lipcu, a następnie w sierpniu, gdy kilkakrotnie notowano ponad 100 zakażeń w ciągu doby.

Szef służb sanitarnych Jan Mikas zapowiadał, że początek września, czyli okres powrotów z wakacji i początek nowego roku szkolnego, mogą się odbić na statystykach zakażeń i zachorowań. Aktualnie w kraju jest 1570 aktywnych przypadków, co również jest rekordową liczbą. W szpitalach przebywa 70 pacjentów z potwierdzonym zachorowaniem na Covid-19, w tym sześć osób wymaga intensywnej opieki medyczne.

Zgodnie z zarządzeniami służb sanitarnych pracodawcy są zobowiązani do egzekwowania od pracowników przestrzegania kwarantanny, a u osób, którym nakazano przeprowadzenie testów, także spełnienie tego obowiązku. Osoby nie przedkładające stosownych zaświadczeń, nie mogą podejmować pracy. Restrykcje dotykają także uczniów. Co najmniej do 14 września w szkołach obowiązkowe są maseczki.
(PAP)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronawirus-na-slowacji-rekordowy-przyrost-zakazen,nId,4711528

KE ma propozycje dla unijnych krajów dot. walki z koronawirusem
Katarzyna Szymańska-Borginon 4 września (16:58)

Komisja Europejska proponuje jednakowe środki dla wszystkich krajów unii, które ograniczają swobodny przepływ osób w związku z pandemią koronawirusa. Chodzi o to, żeby nie zamykać wewnętrznych granic. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-ke-ma-propozycje-dla-unijnych-krajow-dot-walki-z-koronawirus,nId,4711698

Hiszpania: Władze turystycznych regionów ograniczają wstęp na plaże nocą
Opracowanie: Urszula Gwiazda 4 września (14:59)

Rządy regionów Andaluzji oraz Balearów w związku ze wzrostem liczby przypadków zachorowań na Covid-19 wprowadziły zakazy wchodzenia na plaże po zapadnięciu zmroku. Wieczorne spotkania wczasowiczów nad brzegiem morza mogą sprzyjać rosnącej liczbie infekcji - twierdzą. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-hiszpania-wladze-turystycznych-regionow-ograniczaja-wstep-na,nId,4711593

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-rekordowy-wzrost-zakazen-koronawirusem-w-hiszpanii-ponad-10-,nId,4711909

Rekord zachorowań na COVID-19 we Francji. Blisko 9 tys. nowych zakażeń
4 września (19:45)

8975 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby - poinformowało francuskie ministerstwo zdrowia. To najwyższy dobowy przyrost od początku pandemii w tym kraju. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-rekord-zachorowan-na-covid-19-we-francji-blisko-9-tys-nowych,nId,4711920

Chaos w Wielkiej Brytanii. Powodem przepisy ws. pandemii
Bogdan Frymorgen 4 września (12:19)

Chaos strategiczny w Wielkiej Brytanii w związku z pandemią koronawirusa. Wprowadzano tam zalecenia dotyczące kwarantanny, które są inne dla różnych regionów kraju. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-chaos-w-wielkiej-brytanii-powodem-przepisy-ws-pandemii,nId,4711282

https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/04/coronavirus-live-news-brazil-cases-pass-4m-israel-to-impose-partial-lockdown

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 05, 2020, 22:07 »
Zdecydowali się na szczepionkę z Rosji. W ciągu doby zakaziło się tam 50 tys. osób
Wojciech Darewicz 05.09.2020 10:57

Sytuacja wywołana pandemią koronawirusa jest w Brazylii bardzo poważna. Prezydent kraju, Jair Bolsonaro, bagatelizuje epidemię. Tymczasem na COVID-19 zmarło już ponad 125 tys. Brazylijczyków. Nic dziwnego, że lokalne władze szukają ratunku na własną ręką. W stanie Parano zdecydowano się wykorzystać "Stupnik V", czyli szczepionkę stworzoną przez Rosjan.

Tragiczne liczby z Brazylii. Według nowych doniesień w ciągu ostatniej doby wykryto tam 50 163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu tych samych 24 godzin COVID-19 zabił 888 osób. Całkowita liczba zakażeń w Brazylii to blisko 4,1 mln. Od początku pandemii zmarło tam 125 502 osób.

Koronawirus w Brazylii. Lokalna władze pokładają nadzieję w rosyjskiej szczepionce

Brazylijski Instytut Technologiczny w stanie Parano ogłosił w piątek, że ma zamiar przetestować szczepionkę na koronawirusa o nazwie "Sputnik V". Wcześniej wyraził zgodę na produkcję stworzonej w Rosji szczepionki.

Trzecia faza testów rosyjskiej szczepionki. Będzie miała miejsce w Brazylii, gdzie zostanie podana 10 tys. ochotników. Na potrzeby testów "Sputnik V" zostanie sprowadzony z Rosji, ale w 2021 roku planowane jest w stanie Parana uruchomienie osobnej linii produkcyjnej.

Szef Instytut Technologicznego odrzuca głosy sceptyków. Mówią one, że działanie szczepionki jest wątpliwe. Jednym z głównych argumentów jest czas, w jakim została ona stworzona. Jednak zdaniem Jorge Callady badania wykazują, że szczepionka z Rosji wywołuje w organizmie człowieka przeciwciał na COVID-19.

Brazylia należy do drugiego po USA, najbardziej dotkniętego pandemią kraju na świecie. Znajdujące się w Ameryce Południowej państwo liczy 212 mln mieszkańców.
https://www.o2.pl/informacje/zdecydowali-sie-na-szczepionke-z-rosji-w-ciagu-doby-zakazilo-sie-tam-50-tys-osob-6550717137107840a

https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/04/coronavirus-live-news-brazil-cases-pass-4m-israel-to-impose-partial-lockdown

https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/05/coronavirus-live-news-iraq-hospitals-in-crisis-as-anti-lockdown-rallies-loom-in-victoria

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 05, 2020, 22:08 »
Koronawirus. Jaka jest prawda? Już nawet WHO to przyznaje
Jacek Dyrdak 05.09.2020 7:44

Już ponad 870 tys. ludzi na całym świecie zmarło z powodu koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznaje jednak, że statystyki są niepełne i ofiar pandemii jest nawet więcej.

Liczba osób, które zmarły w wyniku zachorowania na COVID-19, rośnie każdego dnia. Ile ich tak naprawdę jest – tego nie wiadomo. WHO podkreśla, że z pewnością więcej, niż mówią oficjalne statystyki

Wiemy na pewno – i jest to całkowicie jasne – że było dotychczas więcej zgonów na COVID-19, niż wynika to z danych. Zgony, o których nie wiemy, wynikają prawdopodobnie stąd, że choroba albo nie została rozpoznana, albo nie została zgłoszona – powiedział podczas piątkowego briefingu dr Bruce Aylward, starszy doradca w WHO, którego cytuje CNN.

Wtóruje mu Maria Van Kerkhove, epidemiolog z WHO. Zaznaczyła wprawdzie, że jest za wcześnie na konkluzje, ale dodała, że "ważne jest, aby wiedzieć, że w tej chwili liczba zgonów z powodu koronawirusa jest zaniżona".

Koronawirus na świecie

Do tej pory stwierdzono ponad 26,5 miliona przypadków koronawirusa na całym globie. Zmarło przeszło 873 tys. ludzi.

Pandemia zaczęła się pod koniec 2019 roku w Wuhan w Chinach. Od tego czasu wirus, na którego nie ma na razie szczepionki, rozprzestrzenił się na blisko 200 państw.
https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-jaka-jest-prawda-juz-nawet-who-to-przyznaje-6550669868170048a

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 06, 2020, 22:17 »
Koronawirus w Rosji. Ponad 5 tysięcy nowych zakażeń
Opracowanie: Arkadiusz Grochot 6 września (12:33)

W Rosji w ciągu minionej doby 5195 osób zakaziło się koronawirusem - poinformował w niedzielę sztab ds. walki z pandemią. Tym samym, liczba zachorowań wzrosła do 1 025 505. Zmarło od soboty 61 osób, a ogółem od początku pandemii - 17 820. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronawirus-w-rosji-ponad-5-tysiecy-nowych-zakazen,nId,4715042

Prawie 3 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii
6 września (18:47)

Aż 2988 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii. To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 22 maja. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-prawie-3-tys-nowych-zakazen-koronawirusem-w-wielkiej-brytani,nId,4715120

Koronawirus we Francji. Ponad 7 tys. nowych zakażeń
6 września

7071 zakażeń koronawirusem odnotowano we Francji w ciągu minionej doby. Z powodu Covid-19 zmarły trzy osoby, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju do 30 701. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronawirus-we-francji-ponad-7-tys-nowych-zakazen,nId,4715137

"Żadnej maseczki w szkole, żadnego dystansu". Protest w Rzymie
Opracowanie: Maciej Nycz 5 września (21:42)Około tysiąca osób demonstrowało w centrum Rzymu przeciwko obowiązkowi szczepienia dzieci w wieku szkolnym i noszenia maseczek ochronnych z powodu pandemii koronawirusa. "Nie dla obowiązku szczepień, tak dla wolności wyboru", "Żadnej maseczki w szkole, żadnego dystansu', "Wolność osobista jest nienaruszalna" i "Niech żyje wolność" - takie transparenty nieśli protestujący. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-zadnej-maseczki-w-szkole-zadnego-dystansu-protest-w-rzymie,nId,4713605

Portugal records biggest surge in infections since May – as it happened
1d ago 17:48

Portugal reported 486 new coronavirus cases on Saturday, its biggest daily increase since the week its lockdown was lifted in May.

The increase brought the cumulative total to 59,943, the health authority DGS said.

Portugal, with 10 million people, has reported just 1,838 deaths so far, a significantly lower rate per capita than in many European countries including neighbouring Spain.

It initially won praise for its quick response to the pandemic, but a wave of localised outbreaks in Lisbon has worried authorities and forced them to re-impose some restrictions.

The majority of the new coronavirus cases registered on Saturday were in and around Lisbon and across the northern region, where the country’s second biggest city Porto is located.

Stricter measures to curb the coronavirus outbreak will be introduced across Portugal from mid-September as students return to schools and many workers go back to the office, although details have yet to be announced.

Although Portugal remains on the list of “safe” destinations, for English tourists at least, rumours to the contrary sparked a wave of cancellations last week, after the UK ambassador to Portugal fuelled speculation that the country would soon revert to the quarantine list.
https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/05/coronavirus-live-news-iraq-hospitals-in-crisis-as-anti-lockdown-rallies-loom-in-victoria?page=with:block-5f53bf948f08c5bb9a75556c#block-5f53bf948f08c5bb9a75556c

https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/05/coronavirus-live-news-iraq-hospitals-in-crisis-as-anti-lockdown-rallies-loom-in-victoria

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 07, 2020, 21:05 »
Największy od maja wzrost zakażeń w W. Brytanii. Dotyczy młodych osób
Opracowanie: Joanna Potocka 7 września (12:47)

Wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii w ostatnich dniach jest niepokojący – przyznał minister zdrowia Matt Hancock. Zapewnił jednocześnie, że sytuacja nie wymknęła się spod kontroli.

W niedzielę w Wielkiej Brytanii zanotowano aż 2988 nowych zakażeń, co jest najwyższą dobową liczbą od 22 maja i wzrostem o 1175 w stosunku do bilansu z poprzedniego dnia, który już był jednym z najwyższych w ostatnich kilkunastu tygodniach.

Minister zdrowia Matt Hancock przypomniał, że "cały kraj musi przestrzegać dystansu społecznego. Możemy to zrobić (tj. zatrzymać epidemię - red.) tylko jako całe społeczeństwo - każdy ma swoją rolę do odegrania".

Przyznał, że nieprzestrzeganie dystansu, zwłaszcza przez osoby poniżej 25. roku życia, staje się coraz większym problemem.

"Wzrost liczby przypadków, który obserwujemy w ostatnich dniach, dotyczy w dużej mierze osób młodych" - mówił.

Wskazał też, że rośnie liczba zakażeń w zamożniejszych częściach kraju czy dzielnicach miast.

"Latem mieliśmy szczególny problem na niektórych z najbardziej ubogich obszarów. Teraz wzrost, którego jesteśmy świadkami w ostatnich kilku dniach, rozkłada się bardziej równomiernie. To właśnie wśród bardziej zamożnych młodych ludzi obserwujemy ten wzrost" - wyjaśnił.

Hancock zapowiedział też, że rząd podejmie zdecydowane działania, jeśli ludzie nadal będą chodzić na duże imprezy towarzyskie.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-najwiekszy-od-maja-wzrost-zakazen-w-w-brytanii-dotyczy-mlody,nId,4716728
 
Chiny: 12 nowych przypadków Covid-19 w ciągu ostatniej doby
Opracowanie: Urszula Gwiazda 7 września (05:21)

Narodowa komisja zdrowia poinformowała, że podczas ostatniej doby odnotowano w Chinach 12 nowych przypadków Covid-19. Wszystkie to infekcje "importowane", przywiezione przez podróżnych z zagranicy. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-chiny-12-nowych-przypadkow-covid-19-w-ciagu-ostatniej-doby,nId,4716515

Szczepionka na koronawirusa za 10 euro? Wielki koncern farmaceutyczny oszacował cenę
Katarzyna Domagała 7 września

Olivier Bogillot, szef francuskiego giganta farmaceutycznego Sanofi poinformował w sobotę, że szczepionka przeciwko COVID-19 dla jednej osoby, nad którą pracuje przedsiębiorstwo, będzie kosztować blisko 10 euro. To prawie cztery razy więcej niż produkt zaproponowany przez inną firmę farmaceutyczną. (...)
https://portal.abczdrowie.pl/szczepionka-na-koronawirusa-za-10-euro-wielki-koncern-farmaceutyczny-oszacowal-ceny

https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/07/coronavirus-live-news-cases-rising-in-22-us-states-as-france-declares-more-covid-19-red-zones

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 08, 2020, 22:45 »
Nowe zasady kwarantanny w Wielkiej Brytanii
Opracowanie: Adam Zygiel
7 września (22:45)

Brytyjski rząd zmienił zasady kwarantanny po przyjeździe z zagranicy, dopuszczając odmienne traktowanie kontynentalnej części jakiegoś kraju i należących do niego wysp. Przy okazji przywrócił kwarantannę po przyjeździe z siedmiu greckich wysp. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-nowe-zasady-kwarantanny-w-wielkiej-brytanii,nId,4717191

Madryt wprowadza zakaz tańczenia na weselach
Opracowanie: Joanna Potocka 8 września (06:44)

W autonomicznym regionie Madrytu obowiązują nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Wprowadzono między innymi zakaz spotkań w domach prywatnych więcej niż 10 osób oraz zakaz tańczenia na weselach. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-madryt-wprowadza-zakaz-tanczenia-na-weselach,nId,4718534

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronawirus-zmienia-plany-europoslow,nId,4719252

https://www.theguardian.com/world/live/2020/sep/08/coronavirus-live-news-spain-cases-top-500000-in-european-first-as-global-deaths-pass-890000

Online Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 15813
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 09, 2020, 19:27 »
AstraZeneca wstrzymuje testy szczepionki na Covid-19
09 Września 2020, 9:36 Beata Pieniążek-Osińska

O wstrzymaniu testów klinicznych eksperymentalnej szczepionki na koronawirusa poinformował brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny AstraZeneca we wtorek. Powodem jest to, że u jednej z osób, która brała udział w testach, wykryto groźne skutki uboczne.

AstraZeneca współpracuje z brytyjskim uniwersytetem Oxford i wspólnie opracowana szczepionka na Covid-19 jest testowana w kilku krajach na świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie wykryto przypadek skutków ubocznych groźnych dla życia.

O przerwaniu testów poinformował rzecznik koncernu, według którego "standardowy proces przeglądu wyników skłonił do przerwy w szczepieniach w celu zbadania zabezpieczeń". Jak ocenił było to działanie "rutynowe".

Przerwa w testowaniu szczepionki może opóźnić końcową fazę wypróbowywania szczepionki. Szacowano, że nastąpi to do końca tego roku lub na początku przyszłego.

Źródło: statnews.com
https://www.politykazdrowotna.com/64026,astrazeneca-wstrzymuje-testy-szczepionki-na-covid-19

https://www.politykazdrowotna.com/64036,producenci-szczepionek-przeciw-covid-bez-pospiechu

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Koronawirus na świecie
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 09, 2020, 19:27 »