Autor Wątek: Polskie Towarzystwo Rakietowe  (Przeczytany 6244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Polskie Towarzystwo Rakietowe
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2019, 09:09 »
Czy tam różne "fatałaszki" nie wylatują przypadkiem z silnika?

Offline wini

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2019, 11:40 »
Czy tam różne "fatałaszki" nie wylatują przypadkiem z silnika?

No tak to wygląda, pytanie tylko czy to jakieś zanieczyszczenia, jakaś specjalna warstwa która tak ma działać czy niepoprawne działanie silnika. Chyba tylko twórcy będą w stanie odpowiedzieć na te pytania;)

Offline docktor

• Pełny
  • Astronautyka w domu i zagrodzie
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 19, 2020, 10:39 »

Czy PTR całkiem już zrezygnowało z jakichś ambitniejszych przedsięwzięć i wraca do poziomu modelarstwa?
O rozmaitych "rakietnikach" słychać już prawie 20 lat. Rzeczywistych osiągnięć zero. W tym czasie studenckie rakiety z innych krajów pokonały linię Karmana.
Bądźmy normalni, nośmy hawajskie koszule z gołymi babami, na pohybel politpoprawusiom!

Offline Kacper

• LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2020, 19:25 »
Cześć! To mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przywitać. Zapalony rakieciarz, jeden z założycieli PTR a obecnie wiceprezesujący. Witam wszystkich entuzjastów astronautyki! :)

Czy PTR całkiem już zrezygnowało z jakichś ambitniejszych przedsięwzięć i wraca do poziomu modelarstwa?
Cały czas główną częścią działalności PTR jest modelarstwo rakietowe. Jednak coraz to ambitniejsze projekty również są realizowane. Ostatnio z kiepskim efektem ale jednak został przeprowadzony kolejny start naszej flagowej konstrukcji:
https://www.youtube.com/watch?v=9IEZWGxugNs

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9IEZWGxugNs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9IEZWGxugNs</a>
Prace nad poprawą projektu trwają.

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie odnośnie pracy silnika - te "fatałaszki", które wylatują z silnika to efekt erozji dyszy ablacyjnej. Jest wykonana z kompozytu, który się stopniowo wypala przy okazji generując iskry i farfocle. Składa się głównie z włókna węglowego. Niestety taki urok tej technologii choć w porównaniu do zwykłych dysz grafitowych ma ogromne zalety w postaci kilkukrotnie mniejszej masy i nieakumulowania ciepła. 

« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2020, 20:18 wysłana przez kanarkusmaximus »

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2020, 19:25 »

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2020, 20:19 »
Witamy na forum i dzięki za wyjaśnienia! :)

Czy byłaby szansa, abyś informował kiedy i gdzie się będą odbywać kolejne starty konstrukcji PTR? Sądzę, że wcześniej czy później któryś z forumowiczów chciałby zobaczyć lot lub loty. :)

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2020, 20:19 »