To CME, akurat moim zdaniem na podstawie tego co było widać na obrazach z LASCO C3, miało dość jednorodną
gęstość w części skierowanej w Ziemię, więc tak mi się wydaje, że tutaj akurat dostaliśmy od razu właściwą częścią CME

.
Wstępnie szacowana wartość Dst na godzinę 10:00 UT / 12:00 CEST to -81 nT, więc jak na razie szału nie ma.
Wartość ta jednak zostanie skorygowana później i może się okazać niższa.
EDIT: CME dotarło do DSCOVR dokładnie w 29.3 h od rozbłysku, co oznacza, że miało średnią prędkość ok. 1 420 km/s.
Jest to więc najszybsze CME w tym cyklu, a możliwe, że i w dwóch ostatnich cyklach. CME odpowiedzialne za burzę z maja
zeszłego roku miało ok. 1 320 km/s. Mieliśmy też kilka z przedziału 1 000 - 1 200 km/s.