Do południa dotarło CME. Mamy obecnie stabilny B
Z na poziomie -7 nT przy prędkości
500 km/s i gęstości ok. 6 p/cm
3. Na kamerach IAP na 54°N widoczna jest ładna zielona
zorza, więc i u nas, jeśli jest dobra pogoda, to na północy i może w centrum powinno być coś widać.
Burza jest obecnie maksymalnie na poziomie G1 przy k
P = 5.
EDIT: kamera na plaży w Świnoujściu pokazuje niską zorzę. Tymczasem kamera w Collm (51°N)
pokazuje prawdopodobnie idący przez całe niebo czerwony Stable Auroral Arc (SAR). Szkoda, że u mnie
są chmury, więc nie mam jak sprawdzić czy i u nas coś widać

.