Dzisiejszy rozbłysk X4 wytworzy jasne CME, niestety skierowane w większości z dala od Ziemi.
Widoczna jest jednak otoczka typu full-halo, więc coś tam się nam dostanie. Z prostych wyliczeń
wynika, że powinno ono dotrzeć jutro około północy. W przypadku asymetrycznych CME jednak
często zdarza się, że CME się spóźnia. Może będzie z tego G2. Czekamy na oficjalną prognozę
i zaktualizowane modele.
