Autor Wątek: Sierra Space / Dream Chaser  (Przeczytany 157147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8605
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #405 dnia: Wrzesień 10, 2018, 08:05 »
Zas kiedy pierwszy lot na orbitę (testowy rzecz jasna)?
Mamy ciąg niekończących się zapowiedzi, grafik i innych wypełniaczy-przeciągaczy czasu. na horyzoncie niestety zero konkretów. Jakis nowy deadline?

Święta prawda Station. Z jednej strony bardzo dobrze, że SNC myśli o załogowym Dream Chaser, z drugiej strony brak konkretnego deadline  :(

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #406 dnia: Wrzesień 10, 2018, 10:21 »
Zas kiedy pierwszy lot na orbitę (testowy rzecz jasna)?

2020.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #407 dnia: Wrzesień 10, 2018, 11:32 »
Zas kiedy pierwszy lot na orbitę (testowy rzecz jasna)?

2020.
2020-2021

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #408 dnia: Wrzesień 10, 2018, 12:55 »
2020-2021

Drugi lot w 21, pierwszy w 20. Rzecz jasna to są plany, z terminowym wykonaniem może być różnie.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #408 dnia: Wrzesień 10, 2018, 12:55 »

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #409 dnia: Wrzesień 19, 2018, 12:13 »
Nie śledziłem dotąd postępów SNC ponieważ sceptycznie podchodzę do wątku lotów komercyjnych, a mam takie pytanie - czy któryś z istniejących prototypów DreamChasera jest już egzemplarzem "lotnym" czy takie dopiero zamierzają zbudować - podają daty startu jakby już mieli zbudowany pojazd w pełni operacyjny.

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3840
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #410 dnia: Wrzesień 19, 2018, 14:18 »
Czysty PR Panie, czysty PR. Musk też już podał daty lotu BFR a ledwo co SpaceX zaczął przy nim rzeźbić. Daty oczywiscie tylko pod publikę, zapewne rzeczywistosc nakazuje dodać do tego przynajmiej 3 lata.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline artpoz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3798
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #411 dnia: Wrzesień 19, 2018, 14:33 »
Ja bym dodał 5 lat. Start Falcona Heavy zapowiedziano na 2013, a poleciał w 2018.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23228
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #412 dnia: Wrzesień 19, 2018, 18:15 »
Tak w zasadzie to jakie testy na lotnisku i atmosferyczne czekają jeszcze ten mini-wahadłowiec?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23228
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #413 dnia: Grudzień 07, 2018, 10:34 »
Coś takiego znalazłem. Ponoć świeże.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8605
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #414 dnia: Grudzień 31, 2018, 08:31 »
SNC dostała od NASA zgodę na budowę pełnoskalowego wahadłowca Dream Chaser:

WASHINGTON — Sierra Nevada Corporation (SNC) has won NASA approval to begin full-scale production of its Dream Chaser cargo spacecraft scheduled to make its first flight in about two years.

The company announced Dec. 18 that it completed a milestone in its Commercial Resupply Services (CRS) 2 contract called Integrated Review 4. With that milestone, the company is cleared to move ahead into assembly of the Dream Chaser vehicle that will deliver cargo to the station.

"NASA's acknowledgement that SNC has completed this critical milestone and its approval of full production of the first Dream Chaser spacecraft is a major indication we are on the right path toward increasing vital science return for the industry," John Curry, CRS-2 program director at the company, said in a statement announcing the milestone. [In Pictures: Dream Chaser Space Plane Aces Glide Flight]


https://www.space.com/42787-dream-chaser-space-plane-full-scale-production.html

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 22, 2019, 17:13 »
SNC opublikowała minutowy filmik, na którym pokazuje zdjęcia powstającego kadłuba pierwszego egzemplarza przeznaczonego na orbitę:


adres: vimeo.com/326380792

Fim pochodzi sprzed miesiąca. Przykładowe zdjęcia:



Nie wiem dlaczego zdjęcia podpisał Lockheed Martin - pewno tam kadłub jest wykonywany.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 18:52 wysłana przez JSz »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 22, 2019, 18:04 »
SNC moze byc najwiekszym wygranym ostatniego zamieszania z wybuchami w pojazdach muska. Z powazaniem
                                                                                                                                                Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 18:21 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline ah

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1346
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 22, 2019, 18:22 »
...
Nie wiem dlaczego zdjęcia podpisał Lockheed Martin - pewno tam kadłub jest wykonywany.

Odpowiedź jest w twoim filmiku - popatrz od 00:20:



SNC moze byc najwiekszym wygranym ostatniego zamieszania z wybuchem ladownika SX. Z powazaniem
                                                                                                                                                Adam Przybyla

Pod warunkiem, że już byliby na etapie, na którym w rzeczywistości będą dopiero za 4-5 lat.  ::)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 22, 2019, 19:02 »
...
Nie wiem dlaczego zdjęcia podpisał Lockheed Martin - pewno tam kadłub jest wykonywany.

Odpowiedź jest w twoim filmiku - popatrz od 00:20:

Dzięki AH! - przegapiłem. Tymczasem filmik zniknął, pewno blokada przed linkowaniem...

SNC moze byc najwiekszym wygranym ostatniego zamieszania z wybuchem ladownika SX. Z powazaniem
                                                                                                                                                Adam Przybyla

Pod warunkiem, że już byliby na etapie, na którym w rzeczywistości będą dopiero za 4-5 lat.  ::)

Według NSA pierwszy start DCh jest planowany na wiosnę 2021. Ale to tylko zapowiedź.

Natomiast SNC, mimo tego, co kiedyś zapowiadał, nie pracuje nad wersją załogową DCh. Tak więc nie jest żadną konkurencją dla SpX i Boe. Główną konkurencję może stanowić dla nich poradziecki Sojuz, ewentualnie Orion w wersji light.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 22, 2019, 19:38 »
To zalezy od opoznien, jak beda naprawde duze, a po tym paskudnym wybuchu moga, istotnie moze sie skonczyc lotami
Oriona, mozliwe, ze ze na FH lub delta heavy. A moze nawet i jakis derywat pride zdarzy sie zalapac, jak pojawia sie nastepn eproblemy;-)
Z powazaniem
                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 22, 2019, 19:38 »