Autor Wątek: Bigelow Aerospace  (Przeczytany 127563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

• Weteran
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #435 dnia: Marzec 20, 2015, 10:29 »
Cosik mały ten moduł. Ciekawy jak duży będzie po nadmuchaniu?  :)

Offline deathrider

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #436 dnia: Marzec 20, 2015, 14:38 »
http://www.space.com/28855-inflatable-space-station-habitat-bigelow.html -> jest trochę fotek, także "porównawczych", czyli obok ludzi :)

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #437 dnia: Marzec 20, 2015, 18:33 »
Ciekawy jak duży będzie po nadmuchaniu?  :)

Różne źródła podają trochę różnie, ale mniej więcej:
- złożony 2 x 1,5 m
- po rozłożeniu 3,2 x 4 m

Zakładam, że w tym ujęciu na stojaku rozłoży się on przede wszystkim w górę, zatem jego proporcje się odwrócą.

Masa 1,36 t, pojemność użytkowa 16 m3. Jak wiadomo, nie będzie miał systemu podtrzymywania życia, choć o ile dobrze pamiętam, Bigelow robi taki system dla CST-100 Boeinga.

Offline Adrian

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 22, 2015, 00:26 »
Cosik mały ten moduł. Ciekawy jak duży będzie po nadmuchaniu?  :)

I znów ludziki do skali

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 22, 2015, 00:26 »

Offline KEP

• Pełny
« Odpowiedź #439 dnia: Marzec 22, 2015, 13:15 »
Do września zostało niewiele czasu, przekonamy się jak ten moduł funkcjonuje.
Mogę się założyć, że Bigelow poza ziemską orbitą myśli o Księżycu.
http://www.kosmonauta.net/2015/03/duze-jaskinie-lawowe-na-ksiezycu/
Umieszczenie w tunelu lawowym dawało by dodatkową ochronę i zmniejszyło koszty. Ale to oczywiście bajka przyszłości.
Nie wierz w cuda, polegaj na nich.

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #440 dnia: Marzec 22, 2015, 18:50 »
I znów ludziki do skali

To makieta, którą Bigelow zrobił jeszcze przed zawarciem kontraktu z NASA. Rozmiary chyba z grubsza pasują, ale reszta może mocno odbiegać od finalnej postaci.

Offline Adrian

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #441 dnia: Marzec 22, 2015, 21:41 »
To makieta. Może nie dość okazała ale w pełnej skali, wymiary takie jak podałeś 3,2m średnicy i 4m wysokości. Nie wiem jaka jest grubość ścian oryginału ale gdzieś w granicach 15-30 cm.
Nadmuchiwane moduły to fajna rzecz. Nie dość, że da się uzyskać 2-3 większą objętość mieszkalną przy tej samej wadze co metalowe habitaty, to jeszcze można je skompresować do małych rozmiarów przy starcie. No i podobno mają lepszą wytrzymałość na uderzenia mikrometeorytów i innych małych śmieci, wiele warstw kewlaru robi swoje.

Offline magiczny

• Senior
« Odpowiedź #442 dnia: Marzec 23, 2015, 18:09 »

Online Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #443 dnia: Marzec 23, 2015, 19:15 »
To makieta. Może nie dość okazała ale w pełnej skali, wymiary takie jak podałeś 3,2m średnicy i 4m wysokości. Nie wiem jaka jest grubość ścian oryginału ale gdzieś w granicach 15-30 cm.
Nadmuchiwane moduły to fajna rzecz. Nie dość, że da się uzyskać 2-3 większą objętość mieszkalną przy tej samej wadze co metalowe habitaty, to jeszcze można je skompresować do małych rozmiarów przy starcie. No i podobno mają lepszą wytrzymałość na uderzenia mikrometeorytów i innych małych śmieci, wiele warstw kewlaru robi swoje.
               ... zastanawiams ie and slowem "nadmuchiowane", gdzie krazyly plotki o przechowywaniu np. wody w sciankach modulow bigelowa,  wartaloby to zweryfikowac ... moze to slowo nie jest zbyt adekwatne;-) Z powazaniem
                                                                                Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline deathrider

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #444 dnia: Marzec 31, 2015, 09:34 »
Hej, czy pojawił się już może termin, kiedy moduł ma być dostarczony do ISS ?

Offline deathrider

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #445 dnia: Marzec 31, 2015, 09:42 »
Oki, przepraszam za spamowanie, sam znalazłem:
http://spacexstats.com/mission.php?launch=29 ;)

Offline KEP

• Pełny
« Odpowiedź #446 dnia: Lipiec 01, 2015, 11:09 »
W związku z katastrofą ostatniego Falcona, czy wrześniowy termin wyniesienia BEAMa został przeniesiony ?
Nie wierz w cuda, polegaj na nich.

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #447 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:12 »
Jak piszemy w odpowiednim wątku, decyzji odnośnie zmian w harmonogramie lotów Dragona jeszcze nie ma. Najprawdopodobniej będą one opóźnione.

Jednak jest jeszcze drugi problem, że w niehermetycznym bagażniku w CRS-8 miał lecieć BEAM, zaś w CRS-9 IDA-2. Skoro IDA-1 został stracony, to przypuszczam, że teraz priorytetem dla NASA jest dowiezienie na ISS tego drugiego egzemplarza. O ile będzie gotowy na najbliższy start CRS. Zatem BEAM może dobrych kilka miesięcy poczekać.

Offline astropl

• Weteran
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #448 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:30 »
Jak piszemy w odpowiednim wątku, decyzji odnośnie zmian w harmonogramie lotów Dragona jeszcze nie ma. Najprawdopodobniej będą one opóźnione.

Jednak jest jeszcze drugi problem, że w niehermetycznym bagażniku w CRS-8 miał lecieć BEAM, zaś w CRS-9 IDA-2. Skoro IDA-1 został stracony, to przypuszczam, że teraz priorytetem dla NASA jest dowiezienie na ISS tego drugiego egzemplarza. O ile będzie gotowy na najbliższy start CRS. Zatem BEAM może dobrych kilka miesięcy poczekać.

Ja rozumiem, że BEAM może poczekać, ale z drugiej strony dwie IDY na ISS w tej chwili, to też spory nadmiar. Pewnie, że trzeba je jeszcze okablować, ale to dość prosta robota. Myślę, że grafik może zostać trochę "przemieszany". Ale to tylko moje, niczym niepoparte przypuszczenie.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #449 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:46 »
Dwie IDY na ISS to raczej dość odległa przyszłość. Pierwsza jest w Atlantyku, a trzecią chyba trzeba dopiero zamawiać. Zatem wydaje mi się, że NASA będzie chciała mieć przynajmniej tę jedna już na ISS. Skoro planowali obie umieścić na ISS w tym roku, to może jednak prace z ich instalacją nie są takie szybkie.

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #449 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:46 »