Autor Wątek: Bigelow Aerospace  (Przeczytany 124444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline astropl

• Weteran
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #450 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:53 »
Dwie IDY na ISS to raczej dość odległa przyszłość. Pierwsza jest w Atlantyku, a trzecią chyba trzeba dopiero zamawiać. Zatem wydaje mi się, że NASA będzie chciała mieć przynajmniej tę jedna już na ISS. Skoro planowali obie umieścić na ISS w tym roku, to może jednak prace z ich instalacją nie są takie szybkie.

Z tego, co wiem, to na jej podłączenie przeznaczono w sierpniu jedną tylko sesję EVA, która oczywiście teraz została już odwołana. Więcej prac przy niej chyba nie przewidywano.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline velo

• Weteran
    • OrientSpace - Sektor kosmiczny okiem orientalisty
« Odpowiedź #451 dnia: Sierpień 25, 2015, 14:11 »
http://www.parabolicarc.com/2015/08/25/tim-pickens-leaves-moon-express-bigelow-aerospace/

Ha! Bigelow Aerospace dostanie nowego managera z branży kosmicznej Czyżby to nadzieja, że coś się u nich zmieni na lepsze? Mam kolegę który tam parę lat temu pracował i straszliwie pomstował na niekompetencje managementu u Bigelowa, którzy nie znali się na rzeczy i do Pana Bigelowa mówili tylko "tak, oczywiście, będzie działać" i nawet nie potrafili mu nigdy zaprzeczyć. Podobne opisy widziałem też kiedyś na jakimś serwisie, który opiniował pracowadców. inni byli pracownicy Bigelowa też na ten problem narzekali.

Offline magiczny

• Senior
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 06, 2015, 23:11 »
Aż zdziwiłem się, że nikt nie wrzucił tutaj żadnych zdjęć tego modelu. Moduł Olympus w pełnej skali. Oczywiście to nie są nowe zdjęcia, tylko sprzed kilku miesięcy.

Offline ekoplaneta

• Weteran
« Odpowiedź #453 dnia: Listopad 07, 2015, 00:07 »
Wow!!!!!  8) Ciekawe kiedy coś tak dużego poleci w kosmos?  :)

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #453 dnia: Listopad 07, 2015, 00:07 »

Online kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #454 dnia: Listopad 07, 2015, 10:31 »
Śliczne! Czekam na dedykowany lot kilku modułów rakietą SLS, w celu zbudowania porządnej bazy na LEO. Nie na sześć osób, ale na 60. :)

"Pan ma roczną misję? ja też! że też się jeszcze nie poznaliśmy!"

Offline Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #455 dnia: Listopad 07, 2015, 10:40 »
Śliczne! Czekam na dedykowany lot kilku modułów rakietą SLS, w celu zbudowania porządnej bazy na LEO. Nie na sześć osób, ale na 60. :)

"Pan ma roczną misję? ja też! że też się jeszcze nie poznaliśmy!"
              ... raczej obstawiam, ze to sie bardziej nada na misje poza LEO;-) Tz zalogi nie beda za duze na poczatku, za to bedzie mozna taki modul zabezpieczyc nardziej dowozac do niego wode;-) Sam modul jest pewnie lekki dlatgeo latwo da sie go dowiesc nawet na duza odleglosc. BTW, o ile dobrze kojarze te obrazki to niestety byly tylko makiety. Z powazazaniem
                               Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • Go Perseverance go
« Odpowiedź #456 dnia: Listopad 23, 2015, 16:43 »
Efekciarski moduł, nie powiem :)

Poczekajmy jednak z zachwytami na wersję "namacalną", nie dedykowaną dla mediów wersją oklejoną ledami jak choinka i podświetloną od środka halogenikami. Po prostu czekamy na coś co faktycznie działa i samo w sobie będzie realnym, rozsądnym dodatkiem do ISS czy jakiejkolwiek innej stacji orbitalnej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2015, 16:47 wysłana przez station »
Rogozin zapowiedział budowę bazy wojskowej na Mimasie, potem - jak starczy rubli - ewentualnie na Charonie.

LooZ^

• Gość
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 03, 2016, 03:42 »
Widać, że Bigelow powoli się ogarnia i rozkręca.

Macie szanse być ich fanami na FB poniżej 1000 lajków ;)

https://www.facebook.com/bigelowaerospace/

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • Go Perseverance go
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 05, 2016, 15:56 »
Czekam na konkrety w postaci nadmuchanego modułu testowego przy ISS, wtedy ich "polajkuję" obiema rękoma.
Rogozin zapowiedział budowę bazy wojskowej na Mimasie, potem - jak starczy rubli - ewentualnie na Charonie.

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:13 »
Aż zdziwiłem się, że nikt nie wrzucił tutaj żadnych zdjęć tego modelu. Moduł Olympus w pełnej skali. Oczywiście to nie są nowe zdjęcia, tylko sprzed kilku miesięcy.

To zdjęcie rzeczywiście nie jest nowe, Bigelow z jakiegoś powodu niedawno je odgrzebał. Ale poniższy rysunek Olympusa widzę chyba pierwszy raz. Bigelow ćwierknął nim dzisiaj:

Online kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 09, 2016, 19:44 »
A tymczasem pojawiła się wiadomość, że Bigelow (znowu?) zwalnia ludzi:
http://spacenews.com/layoffs-hit-bigelow-aerospace/

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 09, 2016, 20:25 »
Tylko że tym razem Bigelow tłumaczy to nie brakiem roboty dla nich, ale przeprowadzoną etatyzacją:

we analyzed the amount of staff that we employed throughout all of our departments at Bigelow Aerospace, and discovered that numerous departments were overstaffed

LooZ^

• Gość
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 09, 2016, 20:34 »
A wręcz tym, że teraz przechodzą restrukturyzację z firmy R+D na firmę produkcyjną, co wymaga zmiany rodzaju zatrudnienia w firmie.

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 11, 2016, 22:58 »
Bardzo zaskoczyło mnie ostatnie ćwierknięcie Bigelowa. Otóż na pytanie:

Dennis ‏@DennisStolwijk 5.01
.@BigelowSpace When do u expect the first flight ready BA-330 will be ready for launch? Will u launch one as demo?

odpowiedział:

Bigelow Aerospace ‏@BigelowSpace 4 godz.4 godziny temu
@DennisStolwijk As of today, by 2020 we could have the first B330 ready for launch, but depends on NASA

Pomijam, że dotychczas była mowa o roku 2018, bo obsuwy można było oczekiwać. Ale co ze stwierdzeniem, że to "zależy od NASA"? Czy należy rozumieć, że Bigelow przestał liczyć na klientów w postaci agencji kosmicznych, firm, czy turystów, a jedynym realnym klientem została NASA?

Czyli albo NASA zafunduje sobie B330, albo Bigelow pójdzie z torbami... Chyba że to bardzo ostry skrót myślowy.

Offline jsc

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 11, 2016, 23:03 »
I bańka kosmiczna zrobi spektaktularne bum.

Chyba że to bardzo ostry skrót myślowy.

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 11, 2016, 23:03 »