Autor Wątek: Bigelow Aerospace  (Przeczytany 182504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 03, 2016, 10:02 »
A teraz Bigelow szykuje kolejny moduł dla ISS, tym razem największy, bo BA330

O XBASE Bigelow mówi już od kilku tygodni. Na Forum też o tym pisaliśmy.

Na kiedy mamy pierwsze wejście do BEAMa ?

Miało być ok. tygodnia po napełnieniu. Czyli wypadałoby jutro?

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 03, 2016, 17:08 »
Ciekawe kiedy pokażą renderek ISS z większym modułem Bigelowa? Fajnie będzie wyglądać ISS z takim balonikiem  8)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 21, 2016, 23:04 »
Robert T. Bigelow przeprowadził rozmowę z Jerrym Williamsem, który był głównym bohaterem zmagań z BEAM-em. Bigelow rozmawiał z centrum kontroli lotów w swojej firmie:



Williams powiedział: BEAM is perfectly clean, quiet and has a "new car smell".

Źródło: ‏@BigelowSpace

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 02, 2017, 21:52 »
W związku z zapowiedzią SPACE X o przygotowywanym załogowym oblocie Ksieżyca przez Dragon 2 Bigelow zaproponował umieszczenie na orbicie Srebrnego Globu swojego nadmuchiwanego modułu, do którego mógłby przycumować Dragon 2:

http://florydziak.com/blogger/2017/03/marzenia-bigelowa.html

Tylko, że wówczas Dragon musiałby wejść na orbitę Księżyca a na to nie będzie miał paliwa. Ale wracając do Bigelowa jego propozycja jest dobrą alternatywą dla pomysłów NASA na stację Cis-Lunar. Zamiast iluś modułów jeden duży. Brakuje tylko lądownika a pełne badania Księżyca mogłyby zacząć się już za kilka lat. Będziemy mieli SLS i Oriona, Falcon Heavy i Dragon 2 i możliwa jest stacja Cis-Lunar tzw. ISS BETA  ;) złożona albo z iluś tam modułów z róznych państw albo z jednego od Bigelowa.
Tylko kto zbuduje taki lądownik i kiedy? Może NASA zleciłaby SPACE X dodanie do Dragona 2 modułu lądującego i startowego. Zapewne do 2025 SPACE X dałoby radę coś takiego zrobić o ile wcześniej nie będą mieli marsjańskiego megakolosa ITS, w co mam wątpliwości  ::)

Ehm zrobił się mały OT. Już kończę.....


Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 02, 2017, 21:52 »

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #559 dnia: Marzec 03, 2017, 08:45 »
Kilka dni temu Bigelow zaproponował wykorzystanie B-330 jako stacji cis-lunar. Na Forum to umknęło, gdyż większość była zajęta wykazywaniem albo swojego entuzjazmu albo zdystansowania do nowych rewelacji SpaceX ;).

A ostatnio Bigelow wyćwierkał troszkę szczegółów:

Cytuj
Robert Bigelow‏ @RobertTBigelow 1.03

What if the B330 was launched to LEO, then redeployed by two @ulalaunch ACES busses to a low lunar orbit to serve as a lunar depot?
What if the @SpaceX V2 and/or the @LockheedMartin Orion were engaged as the transportation vehicles to and from the lunar depot?
If initiated soon, a lunar depot could be in operation by the end of 2020.

Tak by to wyglądało (B-330 + 2 x ACES):


velo

  • Gość
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 03, 2017, 09:28 »
Według United Launch Alliance obecnie stopień ACES będzie używany nie wcześniej, niż 2024-2025, to i mamy tu jeszcze większy hardware-fiction niż w przypadku SpaceX i Księżyca ;)

Nie mówię, że się nie da - na tym etapie to może być jednak tylko "powerpointowa" koncepcja jakich znamy setki.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 03, 2017, 09:48 »
Już nawet nie chce mi się komentować tych kolejnych "rewelacji" :-)

W tym całym "hardware-fiction" jak to ujął Michał jest duży PLUS polegający na tym, że wszyscy nagle chcą latać w kierunku Księżyca, także za chwilę dostaniemy porcję bajek od Rosjan, ESA też pewnie zleci grafikom opracowanie jakiejś wizualizacji ;-)

Wreszcie Marsa pozostawiono robotom!   

Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 03, 2017, 09:52 »
Według United Launch Alliance obecnie stopień ACES będzie używany nie wcześniej, niż 2024-2025, to i mamy tu jeszcze większy hardware-fiction niż w przypadku SpaceX i Księżyca ;)

Zgadza się. Ale czy tylko ACES może spełniać tę rolę? Czy nie wystarczy DCSS czy Centaur? Tego drugiego zdaje się Lockheed Martin chce wykorzystywać w podobnym celu w swoim habitacie wokółksiężycowym.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 03, 2017, 16:08 »
Tutaj w grę wchodzi pewnie jakieś dokowanie na orbicie i podłączanie tych członów napędowych. A póki co tylko ACES ma szansę utrzymać paliwo kriogeniczne przez czas dłuższy od kilkunastu godzin.

Odnośnie dmuchanego worka w locie ku Księżycowi mam opinię taką, że skoro nie ma on okien to jest to pomysł głupi.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #564 dnia: Marzec 03, 2017, 16:41 »
No wlasnie, ale to cos ma dwie zalety, nie jest to metalowa puszka, ktora jak sie ja strumieniem wysokoenergetycznych czastek sama staje sie zrodlem promieniowania. Mozn aja wypelnic woda w sciankach co jeszcedz bardziej moze ograniczyc ilosc promieniowanai w srodku - same zalety;-) A okna, cooz, mam takie dziwne wrazenie, ze przy oknie na ISS tez zadko ktos siedzi;-)
Z powazaniem
                                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #565 dnia: Marzec 03, 2017, 17:48 »
Odnośnie dmuchanego worka w locie ku Księżycowi mam opinię taką, że skoro nie ma on okien to jest to pomysł głupi.

Jak nie ma? Przecież na tym obrazku, który wkleiłem, widać przynajmniej dwa...

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #566 dnia: Marzec 03, 2017, 18:33 »

Jak nie ma? Przecież na tym obrazku, który wkleiłem, widać przynajmniej dwa...

Faktycznie! To okna mogą być. Rendery wszystko przyjmą ;). Ciekawe, czy kibel też jest nadmuchiwany ;).

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #567 dnia: Marzec 03, 2017, 18:51 »

Jak nie ma? Przecież na tym obrazku, który wkleiłem, widać przynajmniej dwa...

Faktycznie! To okna mogą być. Rendery wszystko przyjmą ;). Ciekawe, czy kibel też jest nadmuchiwany ;).
Oj, ze stwierdzenia, że nadmuchiwany Pan Bigelow nie byłby zadowolony ;) Myślę, że okien w samym B330 nawet nie musiałoby być, wystarczy coś w stylu Cupoli tak jak na ISS - do selfie w zupełności wystarczy. A co do samego pomysłu Bigelowa stacji cis-lunar, to akurat typowe przyklejenie się do gorącego w ostatnich tygodniach tematu w stylu: "jak wszyscy gadają, to nie gadają też o nas". :)

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #568 dnia: Marzec 04, 2017, 08:45 »
A co do samego pomysłu Bigelowa stacji cis-lunar, to akurat typowe przyklejenie się do gorącego w ostatnich tygodniach tematu w stylu: "jak wszyscy gadają, to nie gadają też o nas". :)

Dokładnie tak, dlatego pozwoliłem sobie na niezbyt naukowe komentarze. Coś się dzieje ale raczej nie na tym froncie. Ameryka nadal za priorytet musi mieć powrót do regularnych lotów załogowych a do tego jeszcze nieco daleko.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #569 dnia: Marzec 04, 2017, 11:13 »
To normalne, wszyscy tak robią, także ci najwięksi - Musk i Bezos. Wiadomo, że niewiele z tych wszystkich ogłoszeń wyniknie, ale właśnie w ten sposób wykluwa się coś, co za kilkanaście lat stanie się rzeczywistością. Ta rzeczywistość będzie bardzo różna od tych zapowiedzi, zwłaszcza, że wymiana amerykańskiego rządu sprzyja wszelkim nawet globalnym zmianom.

Ale tak to działa - możemy śledzić jak to wszystko będzie ewoluować, upadać, itd. A możemy też pisać w kółko zblazowane komentarze ;).

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #569 dnia: Marzec 04, 2017, 11:13 »