Autor Wątek: Projekt Polskie Loty Kosmiczne  (Przeczytany 2160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kemott

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 1
  • LOXem i ropą! ;)
Projekt Polskie Loty Kosmiczne
« dnia: Listopad 22, 2015, 23:53 »
Witam,
Dołączyłem do forum by powiedzieć Wam o pewnym projekcie który właśnie zacząłem organizować. Nie od dziś marzeniem wielu osób (na tym forum zapewne większości) jest możliwość skolonizowania kosmosu a także dokładniejszej jego eksploracji. Sama rzecz jakkolwiek niewątpliwie ciekawa to póki co lekko nierealna. Ale czy my, Polacy, znamy takie słowa jak "nie da się"? :) Od jakiegoś czasu opracowuję pomysł założenia w Polsce firmy zajmującej się czerpaniem zysków z przestrzeni kosmicznej. Jednym ze wstępnych pomysłów jest utworzenie systemu wynoszenia sprzętu i ludzi na orbitę geostacjonarną na której znajdzie się stacja orbitalna będąca wypadową na pozostałą część kosmosu. Brzmi może abstrakcyjnie ale założeniem mojego projektu jest opracowanie technologii i pozyskanie sponsorów by coś takiego było możliwe. Projekt już teraz zapowiada się ogromny dlatego utworzyłem dla niego osobne forum: http://polskielotykosmiczne.fora.pl. W tej chwili poszukuję osób zainteresowanych współpracą w ramach tego projektu. W zasadzie każdy może w jakimś stopniu pomóc (choćby pomysłem) ale najbardziej zależy mi na osobach, które są po studiach albo chociaż bardzo dobrze znają się na jakiejś konkretnej tematyce. W tej chwili w szczególności poszukuję osób znających się na projektowaniu maszyn (najlepiej samolotów lub rakiet) oraz materiałoznawców. Zapraszam więc już teraz wszystkich na forum samego projektu. Mam nadzieję że jak najwięcej z nas się przyłączy i za jakiś czas będziemy mogli pochwalić się pierwszymi efektami projektu.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Projekt Polskie Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2015, 10:18 »
Poszedłeś na maksa, Kemott!

Zacznę od ogólnych pytań:
1) Jaki masz kapitał początkowy? (Zdajesz sobie sprawę, że będziesz musiał dysponować już nie miilardami, ale bilionami.)
2) Jaki masz plan biznesowy? Skąd dalsze fundusze?
3) Jakie przewidujesz wynagrodzenia dla osób, którym proponujesz współpracę?

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6533
  • Realista do bólu;-)
Odp: Projekt Polskie Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2015, 10:28 »
Dolacz do istniejacej grupy, zacznij np od http://rakiety.org.pl/ , dzieki temu w iesiac osiagniesz to co udaloby Ci sie osiagnac w lata;-) Uprzedam, miesca prezesa i skarbnika sa juz u nich obsadzone;-) (taka cytata, kto zgadnie skad?) Z powazaniem
                                    Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Projekt Polskie Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2015, 11:19 »
I czy masz coś więcej ponad pomysł? Umiejętności, wiedzę, doświadczenie, kontakty, pieniądze itd.
Sam pomysł jest warty tyle co kubek kawy. Każdy z nas ma miliony pomysłów. Liczy się głównie realizacja.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Projekt Polskie Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2015, 11:19 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Projekt Polskie Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2015, 11:31 »
Wydaje mi się, że w polskich, a kto wie czy i nie światowych realiach, firma, która skupiałaby się na lotach załogowych BEO to niemożliwe do zrealizowania przedsięwzięcie.

Zobaczcie, że prawdopodobnie Golden Spike z USA nie dał rady, więc co dopiero w Europie to miałoby się udać...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Projekt Polskie Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2015, 11:31 »