Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1348408 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1425 dnia: Grudzień 12, 2013, 23:30 »
Ta rakieta chyba bezpośrednio konkuruje obecnie z Zenitem w usłudze Sea Launch? Parametry jednej i drugiej są chyba porównywalne?

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1426 dnia: Grudzień 12, 2013, 23:48 »
Ta rakieta chyba bezpośrednio konkuruje obecnie z Zenitem w usłudze Sea Launch? Parametry jednej i drugiej są chyba porównywalne?

Falcon 9 to niemal klon Zenita.

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1427 dnia: Grudzień 13, 2013, 15:01 »
A teraz czekamy - kiedy SpaceX zacznie podpisywać kolejne kontrakty na wyniesienie satelitów na GEO ;)
Eee, biorąc pod uwagę manifest, mają już na najbliższe lata aż nadto roboty.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1428 dnia: Grudzień 13, 2013, 15:46 »
Ta rakieta chyba bezpośrednio konkuruje obecnie z Zenitem w usłudze Sea Launch? Parametry jednej i drugiej są chyba porównywalne?

Falcon 9 to niemal klon Zenita.

Hmm... Coś w tym rzeczywiście jest!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1428 dnia: Grudzień 13, 2013, 15:46 »

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1429 dnia: Grudzień 13, 2013, 16:07 »
A teraz czekamy - kiedy SpaceX zacznie podpisywać kolejne kontrakty na wyniesienie satelitów na GEO ;)
Eee, biorąc pod uwagę manifest, mają już na najbliższe lata aż nadto roboty.

Jak to w ogóle wygląda? Mamy w roku X terminów startów i jest to nie do przekroczenia, czy wraz z ilością zamówień można teoretycznie zwiększyć produkcję i brać kolejne zlecenia?

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1430 dnia: Grudzień 13, 2013, 16:13 »
A teraz czekamy - kiedy SpaceX zacznie podpisywać kolejne kontrakty na wyniesienie satelitów na GEO ;)
Eee, biorąc pod uwagę manifest, mają już na najbliższe lata aż nadto roboty.

Jak to w ogóle wygląda? Mamy w roku X terminów startów i jest to nie do przekroczenia, czy wraz z ilością zamówień można teoretycznie zwiększyć produkcję i brać kolejne zlecenia?

Z logistycznego punktu widzenia jest to możliwe lecz trzeba zaplanować zwiększoną produkcję no i plus oczywiście trzeba mieć hajs i surowce. Nie jestem jednak pewien czy tak to działa w logistyce kosmicznej, bo kurczę tego nie ma w podstawie programowej w Tech. Logistycznym. nad czym ubolewam. ;/  :)
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1431 dnia: Grudzień 13, 2013, 17:09 »
A teraz czekamy - kiedy SpaceX zacznie podpisywać kolejne kontrakty na wyniesienie satelitów na GEO ;)
Eee, biorąc pod uwagę manifest, mają już na najbliższe lata aż nadto roboty.

Jak to w ogóle wygląda? Mamy w roku X terminów startów i jest to nie do przekroczenia, czy wraz z ilością zamówień można teoretycznie zwiększyć produkcję i brać kolejne zlecenia?

Nie jestem pewien, ale moim zdaniem jest to bardziej związane z dostępną infrastrukturą naziemną, z której SpaceX musi skorzystać podczas startów (np. tracking). One mogą ograniczać częstotliwość startów.

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1432 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:53 »
Wczoraj przeprowadzono udane próbne odpalenie przed startem z Thaicom-6:
http://www.nasaspaceflight.com/2013/12/spacex-falcon-9-v1-1-static-fire-test-thaicom-6-launch/

"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1433 dnia: Styczeń 01, 2014, 13:33 »
Nowa ciekawa strona ze statystykami :)

http://spacexstats.com/index.php

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1434 dnia: Styczeń 01, 2014, 13:44 »
Nowa ciekawa strona ze statystykami :)

http://spacexstats.com/index.php

Ciekawa strona! SpaceX planuje 11 startów w 2014 r. Zakładam, że testy LAS nie będą orbitalne, zostaje więc 9. A w tym FH, o którym piszą, że "FH enables future mission concepts include a Mars lander and Dragon-around-the-moon-and-back- scenarios."

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1435 dnia: Styczeń 01, 2014, 14:01 »
To zakładając bezproblemowy rozwój FH i Dragona w którym roku możemy się spodziewać załogowego oblotu Księżyca?
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1436 dnia: Styczeń 01, 2014, 15:17 »
Ja strzelam, że będzie 7 (zakładam, że Thaicom poleci pomyślnie). FH oraz grudniowe obsuną się do 2015, plus zwyczajowa dawka "SpaceX time".

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1437 dnia: Styczeń 01, 2014, 15:34 »
To zakładając bezproblemowy rozwój FH i Dragona w którym roku możemy się spodziewać załogowego oblotu Księżyca?

Nie słyszałem by Musk planował sfinansowanie takiego lotu, chyba że coś mi umknęło. Raczej przedstawia taką możliwość ewentualnym zainteresowanym. Tylko kto byłby w stanie taką misję przeprowadzić? Golden Spike, Space Adventures, Bigelow?

Raczej wątpię. Space Adventures od lat od nie może znaleźć drugiego pasażera chętnego na taką wycieczkę przeprowadzoną Protonem. Golden Spike ciągle nie wykazał się, że nie jest wydmuszką, a Bigelow jest po prostu za cienki finansowo. Planetary Resources, który chyba jedyny sprostałby przedsięwzięciu finansowo, zmierza w innym kierunku.

Myślę, że Musk raczej zerka na NASA...

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1438 dnia: Styczeń 01, 2014, 16:06 »
Hmm a ten cytat: "FH enables future mission concepts include a Mars lander and Dragon-around-the-moon-and-back- scenarios." nie wskazywałby na taki lot?
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1439 dnia: Styczeń 01, 2014, 16:07 »
Traktowałbym to (na razie ;) ) bardziej marketingowo, jako możliwości wywalenia sporego ładunku na np. TLI.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1439 dnia: Styczeń 01, 2014, 16:07 »