Autor Wątek: serial "from the earth to the moon" - wersja polska  (Przeczytany 21996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:40 »
Hej X-15,

witamy na forum. :)

Generalnie sądzę, że znalazło by się tylu zapaleńców, ale ich pracę musiałby ktoś koordynować i 'popychać', tak żeby nikt zapału nie stracił. Bez tego, po początkowej eksplozji radości i entuzjazmu szybko wszyscy dadzą dyla do swoich spraw...

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:53 »
witamy:)

Hmm nie wiem czy to dobry pomysł, ale może wrzucić to na google docs, dać tu linka i każdy kto będzie chciał w wolnej chwili będzie mógł coś tam przetłumaczyć;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:06 »
Tylko wpierw bez cienia wątpliwości rozwiążmy kwestie prawne. Tak by nikt się nie przyplątał...

X15

  • Gość
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:29 »
Jeśli chodzi o nadzorowanie pracy, to myślę, że każdy na jeden odcinek jest się w stanie zmobilizować, szczególnie, że tak jak mówiłem wcześniej mam angielskie skrypty z timingiem :), kwestia tak naprawdę naniesienia poprawek, ale to myślę nie jest już nadmierny wysiłek, mając z grubsza zrobione tłumaczenie ... jeśli chodzi o kwestie prawne, to szczerze nie mam pojęcia jak to wygląda i prawdę powiedziawszy wychodzę z założenia, że jeśli nie wrzucimy tego na serwer, a jedynie ograniczymy się do przesłania mailowo między sobą (powiedzmy, że chodzi tylko o tych którzy tłumaczyli  :P) to raczej przestępstwa się tutaj nikt nie dopatrzy, ja w każdym razie jestem w stanie podjąć takie ryzyko, bo bardzo mi zależ na tym, żeby moja Piękna obejrzała ten serial, a  potem "In the shadow of the moon" i w końcu zrozumiała czym ja się tak w tym wszystkim ekscytuję :D

A tak nawiasem mówiąc - w sumie to zasługuje na osobny watek - widzieliście "In the shadow of the moon", jeśli tak to z chęcią posłucham opinii innych o tym filmie (może rzeczywiście utworzę nowy watek :) )

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:29 »

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2011, 23:26 »
żeby moja Piękna obejrzała ten serial, a  potem "In the shadow of the moon" i w końcu zrozumiała czym ja się tak w tym wszystkim ekscytuję :D
To się nazywa szczytny cel!
Mam ten sam problem :P.

X15

  • Gość
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2011, 17:30 »
I tak uważam, że najcięższe zadanie mam już za sobą, bo przekonałem ją, żeby w ogóle serial i film zobaczyła  :P teraz znalezienie, lub zrobienie napisów to małe piwo :)

Offline ah

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1346
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2011, 14:12 »
Przypominam sobie, że serial ten leciał w 2003 roku na TVN/TVN7 i nawet miałem zgranych 6 odcinków na 6 CD (.avi), ale obecnie już nie do odczytu  :'(.
Niemniej, może chcieliby zarobić i wydać ten serial na DVD, o ile mają prawa, lub udostępnić tłumaczenie?

PS: Pozdrawiam wszystkich, pierwszy raz aktywnie na Forum

Offline Marioo

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 1
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2011, 00:40 »
Witam serdecznie. Ja też od jakiegoś czasu planuję zakup tego serialu, ale powstrzymuje mnie właśnie brak polskiej wersji językowej. Czy coś udało się zrobić w kwestii napisów?

Offline Wuzetek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:25 »
Witam,
jestem bardzo zainteresowany polskimi napisami do serialu; widziałem, że w wątku była mowa o przetłumaczonych pierwszych odcinkach, jak mógłbym uzyskać to tłumaczenie?

W zamian mogę zobowiązać się do przetłumaczenia odcinka ostatniego "Le Voyage Dans La Lune", w terminie, powiedzmy 1 miesiąca.

Co do strony prawnej- nie zgodne z prawem karnym jest bezprawne rozpowszechnianie materiałów chronionych prawem autorskim nieokreślonemu kręgowi osób (więc samego filmu lub ew. istniejących napisów do niego) lub modyfikowanie wyżej wymienionych i udostępnianie w zmienionej postaci. Sporządzać własne napisy można (choć z ostrożności nie zaszkodzi ich nie rozpowszechniać- gdyż to właśnie "rozpowszechnienie" jest z zasady penalizowane), podobnie jak można na własny użytek wykonywać kopie i modyfikacje chronionych prawem autorskim materiałów.

Powyższe napisałem z pamięci, ale jak ktoś sobie zażyczy dokładniejszych informacji to mogę to sprawdzić.

Pozdrawiam, Wuzetek.

Offline Owain

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2011, 12:08 »
Z przyjemnością informuję, iż po 5 latach prac zakończył się authoring dvd serialu From The Earth To The Moon - Dysponuję zatem kopią zapasową mojego oryginalnego dvd kupionego za granicą - z dodanymi napisami w języku poskim (6 dvd jednowarstwowych po dwa odcinki każdy) Jednocześnie duże podziękowania dla Bartolo za przetłumaczenie 12 odcinka (choć pozwoliłem sobie na poprawki;P) Oczywiście w dvd z wersją polską jest pewnie sporo błędów, ale ja już nie mam sił na ich poprawianie (napisy do każego odcinka były przeglądane z 8 razy a i tak zawsze się trafi literówka). Moim zdaniem jednak oglada się płynnie i sympatycznie. Oczekuję teraz Waszych propozycji odnośnie ewentualnego dzielenia się tym materiałem. Sam oczywiście nie mam czasu by kopiować każdemu authoringowane  6 dvd i dbać by każdy dysponował oryginałem w celu pozostawania w zgodzie z prawem. Może jest tu jakiś Ojciec Dyrektor-Super-Fan-Serialu, który zostałby powiernikiem takiej kopii? A może inne pomysły...

Offline skrzyp

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 846
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2011, 19:46 »
Hmm.. udostępnić 6 DVD to nie lada wyzwanie i jedyne co mi przychodzi do głowy to wrzucenie tego na rapida / hot fila albo torrenta pod nazwa "bal u cioci na imieninach" - ktoś kojarzy skąd się wziela ta nazwa? ;) i pilnowanie linkow :)

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 27, 2011, 20:42 »
Nie widzi mi się wrzucenie całości, to są gigabajty danych. Z serwisów typu rapidshare zawsze może to zostać usunięte ze względu na prawa autorskie, musiało by też zostać podzielona na masę fragmentów (ale to też zależy od np. kompresji materiału) co utrudniało by ściągniecie gdy ktoś nie ma konta (wtedy nawet parę części to mordęga). Również pilnowanie linków w tym wypadku nie ma sensu. Torrent z kolei też nie jest za dobry bo musiał by się utrzymać w wąskiej grupie osób, i znów, gigabajty danych do przesłania. Najlepiej by było udostępnić same napisy - w końcu tego przecież tyczy się temat! Może po prostu link do zipa w offtopie/dziale technicznym? A zip wrzucony gdzieś w "głębokie ukrycie", gdzie pajączki nie zindeksują a zwykli internauci nie zobaczą.

Offline skrzyp

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 846
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 27, 2011, 21:49 »
Masz racje, jmwh. Ten rapid i reszta to byl tylko pomysł, ale tak naprawdę 6 płyt DVD gdzies umiescic to jest koszmar.
A napisy można wrzucić choćby na jakiś ruski, chinski czy inny serwer, podać linki (za to chyba nikt nie ściga) i kto komu udowodni że to właśnie dana osoba umieściła?

Offline Wuzetek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 27, 2011, 22:46 »
A może np. wymiana na privie adresów e-mail i przekazywanie sobie napisów pocztą?

PS napisy do pierwszego odcinka znalazłem w internecie, niemniej wprowadziłbym tam parę poprawek, ktoś ma coś przeciwko?

LooZ^

  • Gość
Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 28, 2011, 01:31 »
Panowie, bez przesady :) Sad stwierdzil juz jakis czas temu, ze tlumaczenie napisow nie jest nielegalne.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: serial "from the earth to the moon" - wersja polska
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 28, 2011, 01:31 »