Autor Wątek: pulskosmosu.pl  (Przeczytany 24571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline timbertodrewno

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Puls Kosmosu
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 10, 2016, 23:21 »
Czołem,

co do pisania artykułów - do teraz byłem ja, teraz jednak dołączył Tomasz i dobrze pisze. Z uwagi na zobowiązania zawodowe pisze trochę mniej niż ja. Ale pisze i to dobry znak. A co najważniejsze przechodzi bez problemu przez moje sito - bo artykuły są naprawdę dobre. Więc i tak i nie - w 99% to co widzisz na stronie to moja robota, ale jednocześnie teraz już raczej "piszemy" niż " ja piszę" - to krok w dobrą stronę.

Komentarze funkcjonują tylko przez FB, bo nikomu nigdy się nie chciało wypełniać pól "Imię/email/treść" itd, poza tym zdarzały nam się jakieś ataki gdzie nagle pojawiał się spam w komentarzach. Z tego co widzę wtyczka komentarzy FB też za dobrze nie działa - ale to jest do doszlifowania.

Licznik czytających mi się podoba jak jest dużo wyświetleń, nie podoba się jak jest ich mało :)

Nie ma możliwości czytania wg chronologii bo takie coś jest raczej domeną bloga, a od tego piętna staramy się uwolnić.

Więcej pytań nie dostrzegłem :)

R

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 11, 2016, 06:24 »
Czyli rozwój :)

Mam tylko wątpliwość  techniczno - ekologiczną.

Po szybkości ładowania nawet potrafię ocenić czy to Ty , czy Tomasz jest autorem artykułu.
Jak ostatnio Tomasz wlepił do artykułu plamę słoneczną na 2 MG to istotnie wydłużyło to ściąganie całości.
(pewnie mam słaby internet). Niektórzy alternatywnie podają tylko linki do obrazów w pełnej rozdzielczości.

Nie jestem specjalistą od energetyki, ale masowe ściąganie przez internet treści nazbyt "ciężkich", mogłoby się spotkać z protestem ekologów, którzy mogliby uznać, że może to mieć wpływ na nadmierne zużywanie nieodnawialnych źródeł  energii. ( a praktycznie cała zużywana przez ludzkość energia jest pochodną tej słonecznej)   Np. stosowanie w komputerze z opcji  paska z zapisanymi stronami jest mniej energochłonne,  niż szukanie strony przez wyszukiwarkę. Jest to chyba problem tzw.  śladu węglowego.

A poza tym czy zbyt ciężkie obrazki nie będą spowalniały strony ? Chyba jest jakieś racjonalne ograniczenie ,że na PFA do jednego postu można tylko dołączyć 4 zdjęcia i to do 400 kB co najwyżej każde.

Nie wiem czy to jest powodem, ale KOSMONAUTA jakby szybciej był technicznie dostępny. KOSMONAUTA, gdy chodzi o dostępność treści jak i ich formę techniczną ,  jest niejako dla mnie takim "metrem z Sèvres".

5 artykułów dziś to dużo. I ciekawe oczywiście.
Życzę dalszego rozwoju :)

O

« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 07:31 wysłana przez Orionid »

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 11, 2016, 07:11 »
A poza tym czy zbyt ciężkie obrazki nie będą spowalniał strony ? Chyba jest jakieś racjonalne ograniczenie ,że na PFA do jednego postu można tylko dołączyć 4 zdjęcia i to do 400 kB co najwyżej każde.

Nie wiem czy to jest powodem, ale KOSMONAUTA jakby szybciej był technicznie dostępny. KOSMONAUTA, gdy chodzi o dostępność treści jak i ich formę techniczną ,  jest niejako dla mnie takim "metrem z Sèvres".
Jestem wstępnie umówiony na optymalizację strony (m.in. pod kątem szybkości wczytywania), więc chwila cierpliwości i będzie dobrze :)

Offline tomaszandel

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • "Sky is the limit!"..no.. its just the beginning..
    • Pulskosmosu.pl
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 12, 2016, 02:45 »
Ogolnie.. wprowadzimy w najblizszym czasie troche zmian ktore powinny poprawic sytuacje. Ja czesto uzywam fotografii referencyjnych od zrodla ktore sa dosyc ciezkie, ale to sie zmieni, polinkujemy bardziej "smart", mysle ze za tydzien/dwa ustalimy pewne procesy sensowne i bedzie to troche czytelniejsze i przyjemniejsze w odbiorze. Niedlugo zreszta sami sie przekonamy ;-)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 12, 2016, 02:45 »

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 12, 2016, 16:23 »
Witam Tomek i Radek,

tak z "technicznej" ciekawości, szablon serwisu jest postawiony na bootstrap'ie 4 ?

btw. świetna robota z trzymaniem poziomu informacyjnego

Pozdro,
Maciej
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline timbertodrewno

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Puls Kosmosu
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2016, 17:44 »
Na szablon to spuśćmy zasłonę milczenia. Powoduje on u mnie siwienie skroni za każdym razem jak dodaję kolejną informację.

Chętnie natomiast porozmawiam o szablonie za tydzień, dwa. ;)

Dzięki za dobre słowo.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5263
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 12, 2016, 18:37 »
Komentarze funkcjonują tylko przez FB, bo nikomu nigdy się nie chciało wypełniać pól "Imię/email/treść" itd, poza tym zdarzały nam się jakieś ataki gdzie nagle pojawiał się spam w komentarzach. Z tego co widzę wtyczka komentarzy FB też za dobrze nie działa - ale to jest do doszlifowania.


A jak wygląda sprawa czytania komentarzy i ew. reagowania na nie? Bo pozwoliłem sobie jeden napisać (artykuł o Roskosmosie), gdzie zwróciłem uwagę na pewne nieścisłości i błędy. Tymczasem mijają cztery dni i żadnej reakcji nie ma...
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline timbertodrewno

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Puls Kosmosu
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 12, 2016, 18:56 »
@astropl dzięki za informację. Właśnie widzę, że komentarz się pojawił - natomiast w panelu administrowania komentarzami nie ma o nim wzmianki - dlatego też nie doczekał się odpowiedzi. Serdecznie dzięki za uwagi krytyczne.

Tej konkretnej wtyczki (komentarze FB) nie będziemy już poprawiać, bo kompleksowo reorganizujemy stronę i jestem przekonany, że wtedy będzie wszystko działać absolutnie bez zarzutu.

Pozdrawiam i dzięki za informacje!

Offline tomaszandel

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • "Sky is the limit!"..no.. its just the beginning..
    • Pulskosmosu.pl
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 13, 2016, 00:14 »
Dokładnie, przebudowa trwa, za niedługo nowa odsłona, bo tak jak Radek mówi.. Obecnie to jest jakaś makabra i przebijanie głową muru :-) Jakościowo też musimy jeszcze trochę podciągnąć. Pracujemy dalej :)

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:54 »
Chyba od paru dni mamy dobrą zmianę. Pojawiło się wiele zaległych artykułów. Nawet niemało styczniowych artykułów Tomasza Andela udało mi się po raz pierwszy przeczytać. Jest nowa forma serwisu. Czy już wszystkie zaległości zostały uzupełnione ?

Poza tym trzeba się chyba wykazać refleksem, gdy chodzi o śledzenie nowości, których tylko 5 jest na widoku.

Jak ktoś się trochę spóźni , to będzie się musiał trochę naszukać w poddziałach, których znacząca ilość przybyła :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 12:57 wysłana przez Orionid »

Offline gelo

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 215
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 31, 2016, 13:08 »
Po prawej masz takie okienko z zakładkami "Facebook", "Twitter", oraz "Najnowsze". I w najnowszych jest tego trochę więcej. Choć tak czy inaczej przydałby się chronologiczny spis treści. Na kosmonaucie mi się przydaje jak na przykład przez kilka dni nie mogłem przeglądać wiadomości. Oczywiście nie namawiam do kopiowania z kosmonauty ;)

Offline tisher

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 81
  • LOXem i ropą! ;)
    • Blog o rowerach elektrycznych
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 31, 2016, 14:39 »
Dlaczego na stronie nie może być jakiejś prostej, czytelnej listy wszystkich wpisów chronologicznie?
Teraz wchodzę i widzę jakieś panele, kafelki, przesuwane banery, listy, grafiki na całą stronę, raz US, raz podbój kosmosu wszystko i nic w jednym miejscu.
Ja chcę po prostu przeczytać co jest nowego od mojej ostatniej wizyty, a nie da się bo strona główna wygląda, jak losowy zlepek bez ładu i składu.

Ja wiem, że w modzie jest udziwnianie, ale być może sukcesem jest zrobić coś prosto i czytelnie, bo zamiast cieszyć to męczycie odbiorcę :(


« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 19:16 wysłana przez tisher »
Mój blog o rowerach elektrycznych: Ebike Blog

Offline Jacob

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 31, 2016, 17:10 »
Jak dla mnie zmiana na minus. Strasznie chaotycznie to wygląda.

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 31, 2016, 20:59 »
Pewnie poprawią te niefunkcjonalności.
Kilka dni temu autorem artykułu o 30-leciu katastrofy Challengera był Paweł Ziemnicki, a dziś Radosław Kosarzycki. Artykuł w treści jest identyczny.

Offline timbertodrewno

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Puls Kosmosu
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 31, 2016, 21:25 »
Hej, od razu odpowiadam.

Autor się zmieni jak tylko Paweł prześle informacje do stopki autorskiej - czekam na info od niego. Póki co musiałem go pod siebie podłączyć, aby móc opublikować post. :) To raz.

Co do innych kwestii - strona powinna być czytelniejsza niż poprzednia. Bo tak: główny slider - 5 najnowszych informacji. Obok niego informacje z astrofizyki i kosmologii, pod nim z układu słonecznego, dalej podbój kosmosu, potem wideo, a potem inne. To jest logiczne. Jak wchodzicie np. na gazeta.pl to też poszczególne działy mają swoje miejsca.
Jeżeli ktoś chce przelecieć ostatnie posty to wchodzi w pierwszy lepszy post, i po prawej stronie wybiera najnowsze - tam są wszystkie ostatnio publikowane posty w kolejności chronologicznej.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 31, 2016, 21:25 »