Autor Wątek: Punkty szczepień [MAPA]  (Przeczytany 901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Orionid

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 22372
  • Very easy - Harrison Schmitt
Punkty szczepień [MAPA]
« dnia: Styczeń 05, 2021, 23:58 »
Gdzie można się zaszczepić? Punkty szczepień [MAPA]
Marlena Chudzio 5 stycznia (11:05)

Ministerstwo Zdrowia opublikowało lokalizację punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Najwięcej punktów jest na Mazowszu i Śląsku (...)

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-gdzie-mozna-sie-zaszczepic-punkty-szczepien-mapa,nId,4968169

Online Orionid

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 22372
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Punkty szczepień [MAPA]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2021, 23:57 »
Kolejność szczepień przeciw COVID-19. Sprawdź, do której grupy należysz
Tatiana Kolesnychenko 13 I

W Polsce trwa narodowy program szczepień przeciw COVID-19, który będzie składał się z 4 etapów. Będą one realizowane w miarę dostępności szczepionki. Już 25 stycznia rozpocznie się akcja szczepień osób z "grupy I".

1. Kolejność szczepień przeciw COVID-19 w Polsce

27 grudnia w całej Unii Europejskiej rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. W Polsce jako pierwsza została zaszczepiona Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie. Tym samym w kraju rozpoczął się narodowy program szczepień, który będzie się składał z czterech etapów. "Etap 0" nadal trwa. Osoby należące do "Etapu I" będą mogły zarejestrować się na szczepienia już 15 stycznia i zaszczepić od 25 stycznia. O kolejnych etapach szczepień rząd będzie informował na bieżąco. Do tej pory zaszczepiono ponad 200 tys. osób.

Zaszczepieni zostaną:

pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), w tym diagności laboratoryjni, farmaceuci, psycholodzy kliniczni,
pracownicy DPS i MOPS,
personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych,
nauczyciele akademiccy uczelni i studenci kierunków medycznych,
rodzice wcześniaków, których dzieci przebywają w szpitalach.

"Etap I" (Rozpoczyna się 25 stycznia, ale zapisy na szczepienia ruszają już 15 stycznia)

Zaszczepieni zostaną:

pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,
nauczyciele,
służby mundurowe (żołnierze Wojska Polskiego, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze policji, straży granicznej, straży gminnej i miejskiej, straży pożarnej, pracownicy TOPR oraz GOPR, którzy biorą bezpośredni udział w działaniach przeciwepidemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe.

"Etap II"

Zaszczepieni zostaną:

osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19,
osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne m.in.: pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, usług teleinformatycznych, poczty, bezpieczeństwa żywności i leków, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, funkcjonariusze służb celno-skarbowych.

"Etap III"

Zaszczepieni zostaną:

przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii,
pozostała część populacji dorosłej, również obcokrajowcy, posiadający prawo do stałego lub czasowego pobytu w Polsce.

2. Lista chorób przewlekłych kwalifikujących do szczepienia w ramach "Etapu II"

Lekarze przyznają, że najwięcej pytań dostają właśnie w sprawie "Etapu II", podczas którego szczepienie będą mogły otrzymać osoby poniżej 60. roku życia, obciążone chorobami przewlekłymi.

Oto opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia lista chorób współistniejących, które będą kwalifikować do szczepienia przeciw COVID-19:

przewlekłe choroby nerek,
deficyty neurologiczne (np. demencja),
choroby płuc,
choroby nowotworowe,
cukrzyca,
przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP),
choroby naczyń mózgowych,
nadciśnienie tętnicze,
niedobory odporności,
choroby układu sercowo-naczyniowego,
przewlekłe choroby wątroby,
otyłość,
choroby związane z uzależnieniem od nikotyny,
astma oskrzelowa,
talasemia,
mukowiscydoza,
anemia sierpowata.
Do szczepień będą również uprawnione osoby, które są w trakcie diagnostyki lub leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia.


Lista chorób przewlekłych została zarekomendowana przez Radę Medyczną.
https://portal.abczdrowie.pl/kolejnosc-szczepien-przeciw-covid-19-sprawdz-do-ktorej-grupy-nalezysz

Punkty szczepień przeciw Covid-19 mają już dostęp do e-rejestracji pacjentów. Jak działa system?
Mariusz Piekarski 13 stycznia (12:40)

Punkty szczepień przeciw Covid-19 mają już dostęp do centralnego systemu rejestracji pacjentów: mogą wprowadzać tam konkretne godziny wizyt na szczepienia. Zapisywanie chętnych ma ruszyć pojutrze, a w pierwszej kolejności, przypominamy, zapisywać się mogą osoby powyżej 80. roku życia.

System e-rejestracji to kalendarz, który ma wystawić każdy z punktów szczepień. To zapis, w które dni i o których konkretnych godzinach możliwe jest szczepienie w danym miejscu: np. w poniedziałek od 11:00 do 13:00 co 15 minut.

Ten sam grafik szczepień ma być zapełniany podczas rejestracji na infolinii, a także w danej przychodni i przez internet.

Ja wpisuję dane w tym samym systemie, w którym wpisuje infolinia lub pacjent przez Internetowe Konto Pacjenta - tłumaczy dr Tomasz Zieliński, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych. I dodaje: Barierą jest limit 30 dawek szczepionki na tydzień dla każdego punktu szczepień.

Możemy ustalić 30 osób jednego dnia i podczas pozostałych dni tygodnia już nie szczepić albo jednego dnia szczepić 6, innego 12 pacjentów - tak, żeby w tydzień łącznie było ich 30 - wyjaśnia.

Na razie nie ma sensu próba rejestracji osób poniżej 80. roku życia: system pozwoli bowiem zapisać tylko osoby z odpowiednim PESEL-em i wystawionym w systemie e-skierowaniem.

Przypomnijmy, każdy punkt szczepień otrzyma tylko 30 dawek szczepionki tygodniowo, bo na razie w każdym tygodniu przyjeżdża do Polski 360 tys. porcji, a połowa z nich jest od razu odkładana do magazynu.

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Od 15 stycznia ruszą zapisy dla seniorów powyżej 80 lat, tydzień później dla tych powyżej 70 lat. Ich szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Od 18 do 22 stycznia zespoły wyjazdowe zaszczepią natomiast pensjonariuszy domów opieki społecznej.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-punkty-szczepien-przeciw-covid-19-maja-juz-dostep-do-e-rejes,nId,4984283

Jak założyć Internetowe Konto Pacjenta? Poradnik krok po kroku
Marlena Chudzio 8 stycznia (09:34)

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) ma ułatwić pacjentom korzystanie z usług cyfrowych i uporządkować rozproszone dotąd informacje medyczne o naszym stanie zdrowia. Jest bezpłatne i może z niego skorzystać każdy, kto ma PESEL. Wystarczy się tylko zalogować. Internetowe Konto Pacjenta udostępnia informacje o naszym przeszłym, aktualnym lub planowanym leczeniu i pozwala załatwić szereg spraw bez konieczności wizyty w przychodni lub poradni. (...)
https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-jak-zalozyc-internetowe-konto-pacjenta-poradnik-krok-po-krok,nId,4974165
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2021, 23:36 wysłana przez Orionid »

Online Orionid

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 22372
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Punkty szczepień [MAPA]
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2021, 23:52 »
Kto ma prawo do szczepienia poza kolejnością?
Tatiana Kolesnychenko 18 I

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Kto może się zgłosić i kiedy dostanie termin szczepienia? Wokół Narodowego Programu Szczepień panuje wiele niejasności. Oto szczegółowy poradnik, dzięki któremu dowiesz, w jakiej grupie jesteś i kiedy masz prawo do zaszczepienia się poza kolejnością

1. Czym jest rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19?

W Polsce ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Chęć szczepienia mogą zgłosić wszyscy Polacy w wieku od 18. roku życia. Jednakże tylko osoby najstarsze otrzymają konkretne terminy szczepień.

Od 15 stycznia na szczepienia przeciw COVID-19 mogą się rejestrować osoby powyżej 80. roku życia, czyli urodzeni w 1941 roku i wcześniej. Od 22 stycznia możliwość umówienia się na konkretny termin szczepień będą mieli także seniorzy, którzy skończyli 70 lat, czyli roczniki 1951-1942. Szczepienia osób najstarszych powinny się rozpocząć 25 stycznia.

Na szczepienie przeciw COVID-19 można się zapisać na trzy sposoby

Telefonicznie, dzwoniąc pod numer 989. Jest to bezpłatna i całodobowa infolinie Narodowego Funduszu Zdrowia.
Elektronicznie za pomocą strony gov.pl/szczepimysie.
Osobiście w punkcie szczepień (mapa punktów szczepień jest dostępna na stronie Ministerstwa Zdrowia).

2. Zapisy na szczepienia osób w wieku 18-69 lat

Możliwość rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 została udostępniona również osobom w wieku 18-69 lat. Wystarczy wejść na gov.pl/szczepimysie i wybrać opcję "zgłoszenie". Po uzupełnieniu danych osobowych i podaniu numeru pesel otrzymasz na maila prośbę o potwierdzenie zgłoszenia.

System ten jednak działa zupełnie inaczej niż w przypadku emerytów. Złożenie zgłoszenia nie jest tożsame z przedzieleniem konkretnego terminu szczepienia. Jest to jedynie deklaracja.

Jak wyjaśnia resort zdrowia, kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie. Wtedy pojawi się możliwość zarejestrowania na konkretny termin.

Zadzwoniliśmy pod infolinię Narodowego Programy Szczepień, żeby upewnić się, czy szczepienia osób w wieku 18-69 lat będą realizowane od najstarszych do najmłodszych. Czy wcześniejsza rejestracja daje pierwszeństwo w swojej grupie wiekowej? Niestety, konsultantka nie była w stanie wyjaśnić wątpliwości. "Nie mamy jeszcze żadnych oficjalnych informacji o tym, jak będą realizowane szczepienia osób w wieku 18-69 lat. Prawdopodobnie jednak pierwszeństwo będą miały osoby starsze" - usłyszeliśmy.

W każdym przypadku osoby wieku 18-69 lat powinny uzbroić się w cierpliwość. Wedle optymistycznych szacunków szczepienia w tej grupie rozpoczną się nie wcześniej niż pod koniec 2021 roku.

3. Nauczyciele i mundurowi. Jak rejestrują się na szczepienie?

25 stycznia w Polsce rusza "Etap I" Narodowego Programu Szczepień. Oprócz 70-80-latków oraz pensjonariuszy DPS-sów, szczepienie na COVID-19 się będą mogli otrzymać również nauczyciele, mundurowi oraz prokuratorzy.

W ich przypadku obowiązuje inna ścieżka zgłoszeń. Osoby z wymienionych grup zawodowych nie muszą rejestrować się poprzez stronę Ministerstwa Zdrowia. Deklaracje chęci szczepienia zbiera, a następnie zgłasza do NFZ-tu zakład pracy. Na tej podstawie pracownicy otrzymują e-skierowania.

Szacuje się, że "Etap I" obejmie prawie 10 mln Polaków.

4. Kto ma prawo do szczepienia poza kolejnością?

W przypadku niektórych osób w wieku 18-65 lat istnieje możliwość zaszczepienia się poza kolejnością. O wcześniejsze skierowanie mogą wystąpić osoby należące do gryp ryzyka, czyli obciążone chorobami współistniejącymi, które mogą zwiększać ryzyko zgonu z powodu COVID-19. Szczepienia dla osób przewlekle chorych są przewidziane podczas realizacji "Etapu II" Narodowego Programu Szczepień.

Jak otrzymać skierowanie na wcześniejsze szczepienie? Zgodnie z zaleceniem resortu zdrowia, po e-skierowanie trzeba zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Pacjent jednak będzie musiał "udowodnić", że choruje i przedstawić odpowiednie dokumenty - historię choroby, wyniki badań. Na tej podstawie lekarz podejmie decyzję o wystawieniu skierowania.

Skierowania mogą być wydawane podczas teleporad. Na razie jednak lekarze POZ nie wydają skierowań do szczepienia w ramach "Etapu II".

- Program szczepień jest realizowany z opóźnieniem, ponieważ producent szczepionki ma kilkutygodniowy przestój. Jako lekarz powinienem zostać zaszczepiony w ramach "etapu 0", jednak w dalszym ciągu nie dostałem szczepienia. Teraz zaczynamy szczepienia w DPS-ach, potem będą 80- 70- i 60-latkowie. Później szczepienia otrzymają mundurowi, a dopiero wtedy przyjdzie kolej na osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi. Kiedy to się stanie? Na razie nikt tego nie wie - opowiada dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

5. Jakie choroby kwalifikują do wcześniejszego szczepienia na COVID-19?

Oto opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia lista chorób współistniejących, które będą kwalifikować do szczepienia przeciw COVID-19:

przewlekłe choroby nerek,
deficyty neurologiczne (np. demencja),
choroby płuc,
choroby nowotworowe,
cukrzyca,
przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP),
choroby naczyń mózgowych,
nadciśnienie tętnicze,
niedobory odporności,
choroby układu sercowo-naczyniowego,
przewlekłe choroby wątroby,
otyłość,
choroby związane z uzależnieniem od nikotyny,
astma oskrzelowa,
talasemia,
mukowiscydoza,
anemia sierpowata.
Do szczepień będą również uprawnione osoby, które są w trakcie diagnostyki lub leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia.

Eksperci nie wykluczają, że Ministerstwo Zdrowia wprowadzi pierwszeństwo dla niektórych chorób.

6. Etapy Narodowego Programu Szczepień

Jak już pisaliśmy wcześniej, rząd podzielił szczepienia na COVID-19 na cztery etapy

"Etap 0" (Trwa od 27.12.2020)

Zaszczepieni zostaną:

pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), w tym diagności laboratoryjni, farmaceuci, psycholodzy kliniczni,
pracownicy DPS i MOPS,
personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych,
nauczyciele akademiccy uczelni i studenci kierunków medycznych,
rodzice wcześniaków, których dzieci przebywają w szpitalach.
"Etap I" (Rozpoczyna się 25 stycznia, ale zapisy na szczepienia ruszyły od 15 stycznia)

Zaszczepieni zostaną:

osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,
pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
nauczyciele,
funkcjonariusze albo żołnierze: Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, policji, Straży Granicznej, ABW, Agencji Wywiadu, CBA, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, służby więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, straży ochrony kolei,
prokuratorzy i asesorzy prokuratury,
członkowie ochotniczych straży pożarnych,
ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze.

"Etap II" (lato 2021 roku)

Zaszczepieni zostaną:

osoby w wieku 18-60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19,
osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, usług teleinformatycznych, poczty, bezpieczeństwa żywności i leków, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, funkcjonariusze służb celno-skarbowych.

"Etap III" (zima 2021 roku)

Zaszczepieni zostaną:

przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii,
pozostała część populacji dorosłej, również obcokrajowcy, posiadający prawo do stałego lub czasowego pobytu w Polsce.

https://portal.abczdrowie.pl/szczepsieniepanikuj-kolejnosc-szczepien-wyjasniamy-kiedy-osoby-z-chorobami-wspolistniejacymi-a-kiedy-nauczyciele
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2021, 23:47 wysłana przez Orionid »

Online Orionid

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 22372
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Punkty szczepień [MAPA]
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2021, 23:58 »
Szczepienia na COVID-19. Zmiany w harmonogramie szczepień w etapie
Ewa Rycerz 21 I

Zmieniają się zasady kolejności szczepień w etapie pierwszym. Według zaktualizowanego harmonogramu zaszczepić się będą mogły także osoby chore przewlekle.

1. Etap pierwszy szczepień przed zmianami

Korekta rozporządzenia, które dotyczy kolejności szczepień wynika z ograniczeń w dostawie szczepionek Pfizera. Zmiany sugerowała także Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim, która domagała się szczególnego potraktowania osób z chorobami przewlekłymi.

Do tej pory w ramach etapu pierwszego zaszczepieni mieli być:

pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz hospicjów stacjonarnych,
seniorzy,
służby mundurowe, prokuratorzy i asesorzy prokuratury, członkowie OSP, ratownicy górscy i wodni,
nauczyciele i inni pracownicy pedagogiczni,
nauczyciele akademiccy.

2. Etap pierwszy szczepień - po zmianach

Zmiany w etapie pierwszym przedstawił Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Po odświeżeniu, najbliższe szczepienia mają mieć taką kolejność:

seniorzy powyżej 60 r.ż., rejestracja osób powyżej 70 r.ż. startuje już 22 stycznia,
osoby z chorobami przewlekłymi,
służby mundurowe oraz nauczyciele.

3. Jakie choroby przewlekłe upoważniają do zaszczepienia na COVID-19?

Lista chorób przewlekłych, które uprawniają do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, zawarta jest w Narodowym Programie Szczepień. Aby z tego prawa skorzystać, należy posiadać odpowiednie skierowanie od lekarza.

Jakie to choroby?

Mowa tu m.in. o przewlekłych chorobach nerek, deficytach neurologicznych (np. demencji), chorobach płuc, nowotworach, cukrzycy, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, nadciśnieniu tętniczym, niedoborach odporności, astmie oskrzelowej czy otyłości lub mukowiscydozie.

Lista jest dość długa, ale premier już zaznaczył, że w jej ramach możliwe są "drobne korekty". Ta kwestia podlega jeszcze dyskusjom.


https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-na-covid-19-zmiany-w-harmonogramie-szczepien-w-etapie-1

https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-kalkulator-kolejki-sprawdz-kiedy-mozesz-zostac-zaszczepiony-,nId,5000744
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2021, 23:51 wysłana przez Orionid »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Punkty szczepień [MAPA]
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2021, 23:58 »

Online Orionid

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 22372
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Punkty szczepień [MAPA]
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2021, 23:50 »
Szczepionka na COVID. Kiedy trzeba odroczyć szczepienie? Wytyczne MZ
OPRAC. ARKADIUSZ JASTRZĘBSKI 2 II

Szczepienie przeciw COVID-19 powinno zostać odroczone, jeśli w ostatnich tygodniach wynik testu na koronawirusa był pozytywny oraz wtedy, gdy w dniu szczepienia pacjent ma objawy infekcji - wynika z kwestionariusza opublikowanego przez resort zdrowia.

Wytyczne dotyczące szczepień zawiera opublikowany właśnie przez Ministerstwo Zdrowia kwestionariusz, który przed wizytą u lekarza powinna wypełnić każda osoba zgłaszająca się na szczepienie przeciw COVID-19.

Pacjent musi poinformować m.in. o tym, czy w ciągu ostatnich czterech tygodni otrzymał dodatni wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2, a także czy miał kontakt z osobą zakażoną lub wykazującą objawy COVID-19.

Zgłaszający się na szczepienie powinien też poinformować o gorączce, kaszlu lub utracie węchu i smaku w ostatnich dwóch tygodniach. Pacjent jest też pytany, czy w dniu, w którym zgłosił się na szczepienie, nie czuje się przeziębiony, nie ma biegunki czy wymiotów.

W kwestionariuszu znalazły się również pytania o pobyt w ostatnich 14 dniach w innym kraju (ze strefą czerwoną) oraz o przyjęcie jakiejkolwiek innej szczepionki.

"Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest pozytywna, szczepienie przeciw COVID-19 powinno zostać odroczone. Na szczepienie należy zgłosić się wtedy, gdy wszystkie odpowiedzi na ww. pytania będą negatywne" - poinformowano w kwestionariuszu.
https://wiadomosci.wp.pl/szczepienia-z-zastrzezeniami-kiedy-trzeba-zrezygnowac-wytyczne-mz-6603772097907232a

Online Orionid

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 22372
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Punkty szczepień [MAPA]
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2021, 23:57 »
Nieco użytecznych czasem linków:

https://portal.abczdrowie.pl/kwarantanna

https://portal.abczdrowie.pl/testy-na-covid-19

https://portal.abczdrowie.pl/nadzor-epidemiologiczny

https://portal.abczdrowie.pl/szczepionka-na-koronawirusa

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-koronawirusa-osoczem-ozdrowiencow-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-przeciwko-covid-19-jakich-lekow-nie-przyjmowac-przed-i-po-szczepionce-eksperci-wyjasniaja

https://portal.abczdrowie.pl/e-recepta

https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-na-covid-19-czy-mozna-wybrac-sobie-szczepionke-wyjasniamy

Jak zapisać się na szczepienia przeciw COVID-19? Wyjaśniamy krok po kroku
https://portal.abczdrowie.pl/jak-zapisac-sie-na-szczepienia-przeciw-covid-19-wyjasniamy-krok-po-kroku

Koronawirus. Kiedy powinniśmy wezwać karetkę? Ekspert tłumaczy
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-kiedy-powinnismy-wezwac-karetke-ekspert-tlumaczy


Koronawirus. Wysypki na ciele mogą być jedynym objawem COVID-19. Jak rozpoznać te "covidowe"?
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-wysypki-na-ciele-moga-byc-jedynym-objawem-covid-19

https://portal.abczdrowie.pl/nowe-nietypowe-objawy-covid

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-po-czym-mozna-poznac-ze-przeszedles-wirusa-bezobjawowo-oto-kilka-oznak

Koronawirus, zasady kwarantanny. Czy obowiązuje ozdrowieńców? Czy są nią objęci domownicy skierowanego na test?
https://portal.abczdrowie.pl/czy-jesli-sie-jest-ozdrowiencem-a-ktos-w-domu-zachoruje-to-obowiazuje-na-kwarantanna

Testy na COVID-19 dla dzieci. Możesz zapisać dziecko przez internet
https://portal.abczdrowie.pl/testy-na-covid-19-dla-dzieci-mozesz-zapisac-dziecko-przez-internet

Kwestionariusz. 18 pytań, na które należy odpowiedzieć przed szczepieniem przeciw COVID-19
https://portal.abczdrowie.pl/kwestionariusz-18-pytan-na-ktore-nalezy-odpowiedziec-przed-szczepieniem-przeciw-covid-19

Spędzałeś święta wielkanocne z rodziną? Sprawdź, kiedy wykonać test na COVID-19
https://portal.abczdrowie.pl/spedzales-swieta-z-rodzina-sprawdz-kiedy-wykonac-test-na-covid-19

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/porady/news-saturacja-jaka-powinna-byc-prawidlowa-jak-sprawdzic-jej-pozi,nId,5138993

Obostrzenia po 9 kwietnia. Co się zmieni? Wyjaśniamy
OPRAC. BARTOSZ KOŁODZIEJCZYK  07-04-2021 12:22
https://wiadomosci.wp.pl/nowe-obostrzenia-po-9-kwietnia-co-sie-zmieni-wyjasniamy-6626447527094944a

Testy na przeciwciała SARS-CoV-2 w Hebe. Opłaca się je kupować?
https://portal.abczdrowie.pl/testy-na-przeciwciala-sars-cov-2-w-hebe-oplaca-sie-je-kupowac


Szczepienia na COVID-19. Uproszczenia w programie szczepień. Będzie nowy kwestionariusz
https://portal.abczdrowie.pl/uproszczenia-w-programie-szczepien-bedzie-nowy-kwestionariusz

Czy będąc przeziębionym można się zaszczepić? Prof. Jacek Wysocki odpowiada (WIDEO)
https://portal.abczdrowie.pl/czy-bedac-przeziebionym-mozna-sie-zaszczepic-prof-jacek-wysocki-odpowiada-wideo

Koronawirus w Polsce. Czy można brać leki na alergię przed szczepieniem? Prof. Szuster-Ciesielska odpowiada
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-czy-mozna-brac-leki-na-alergie-przed-szczepieniem-prof-szuster-ciesielska-odpowiada

Nocne zmiany rządu ws. szczepień. Teraz sprawdzisz online, czy już twoja kolej MDO 12.04.2021 8:13
https://www.o2.pl/informacje/nocne-zmiany-rzadu-ws-szczepien-teraz-sprawdzisz-online-czy-juz-twoja-kolej-6628176604592992a

Maska ochronna FFP2 (N95) - charakterystyka, właściwości, budowa, jak długo nosić
https://portal.abczdrowie.pl/maska-ffp2

Czy ozdrowieńcy powinni się szczepić na COVID? Wyjaśniamy
https://portal.abczdrowie.pl/czy-ozdrowiency-powinni-sie-szczepic-na-covid-wyjasniamy

Koronawirus. Jaki test wykonać przed wyjazdem na majówkę? Tłumaczymy krok po kroku
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jaki-test-wykonac-przed-wyjazdem-na-majowke-tlumaczymy-krok-po-kroku

Jak przygotować się do szczepienia na Covid-19 - zasady, niezbędne dokumenty, postępowanie przed i w trakcie
https://portal.abczdrowie.pl/jak-przygotowac-sie-do-szczepienia-na-covid

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Punkty szczepień w poszczególnych województwach
https://portal.abczdrowie.pl/gdzie-moge-sie-zaszczepic-na-covid-19

Dlaczego po szczepieniu nie powinno się stosować leków z ibuprofenem? Wyjaśnia prof. Flisiak
https://portal.abczdrowie.pl/szczepsieniepanikuj-dlaczego-po-szczepieniu-nie-wolno-stosowac-lekow-z-ibuprofenem-wyjasnia-prof-flisiak


Nowy kwestionariusz kwalifikujący na szczepienie przeciw COVID-19. Są pytania odnośnie zakrzepicy
https://portal.abczdrowie.pl/nowy-kwestionariusz-na-szczepienie-przeciw-covid-19-sa-pytania-odnosnie-zakrzepicy

Czego możesz się spodziewać po szczepieniu Johnson&Johnson? Jakie są najczęstsze NOP-y
https://portal.abczdrowie.pl/czego-mozesz-sie-spodziewac-po-szczepieniu-johnson-johnson-jakie-sa-najczestsze-nopy

Szczepienie przeciw COVID-19. Czy przed i po szczepieniu można pić alkohol? Eksperci obalają mity
https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-przeciw-covid-19-czy-przed-i-po-szczepieniu-nie-mozna-pic-alkoholu-eksperci-obalaja-mity

Koronawirus. Co osłabia działanie szczepionki przeciwko COVID-19? Eksperci wyjaśniają
Katarzyna Gałązkiewicz 3 V
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-co-oslabia-dzialanie-szczepionki-przeciwko-covid-19-eksperci-wyjasniaja

Comirnaty (szczepionka Pfizer) - działanie, skuteczność, bezpieczeństwo
Kinga Olchowy 4 V
https://portal.abczdrowie.pl/comirnaty

Nowe warianty koronawirusa. Które są najgroźniejsze?
Katarzyna Grzęda-Łozicka 4 V
https://portal.abczdrowie.pl/mutacje-koronawirusa-czym-rozni-sie-wariant-brytyjski-od-brazylijskiego-i-poludniowoafrykanskiego

Nudności i wymioty po szczepieniu przeciw COVID-19. Eksperci wyjaśniają, czy te objawy są groźne
Katarzyna Grzęda-Łozicka 4 V
https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci-i-wymioty-po-szczepieniu-przeciw-covid-19-eksperci-wyjasniaja-dlaczego-pojawiaja-sie-objawy-od-strony-ukladu-trawiennego

Co dalej z mobilnymi punktami szczepień? "Przekażemy je do gmin, gdzie jest najmniej punktów szczepień"
Tatiana Kolesnychenko 4 V
https://portal.abczdrowie.pl/co-dalej-z-mobilnymi-punktami-szczepien-przekazemy-je-do-gmin-gdzie-jest-najmniej-punktow-szczepien

Nie mogę zgłosić się na drugą dawkę szczepionki. Co zrobić?
Katarzyna Grzęda-Łozicka 4 V
https://portal.abczdrowie.pl/co-w-sytuacji-kiedy-moge-zglosic-sie-na-druga-dawke-szczepionki

Kolejność szczepień przeciwko COVID-19. Aktualne informacje
Katarzyna Gałązkiewicz 5 V
https://portal.abczdrowie.pl/kolejnosc-szczepien-przeciwko-covid-19-aktualne-informacje


Jakie jest ryzyko zarażenia się koronawirusem u fryzjera i kosmetyczki?
Katarzyna Gałązkiewicz 5 V
https://portal.abczdrowie.pl/jakie-jest-ryzyko-zarazenia-sie-koronawirusem-u-fryzjera-i-kosmetyczki

Kiedy szczepionki na Covid-19 zaczynają działać i jak długo chronią przed koronawirusem?
Kinga Olchowy 5 V
https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-szczepionki-zaczynaja-dzialac

Koronawirus w Polsce. Czy można brać leki w dniu szczepienia? Dr Bartosz Fiałek rozwiewa wątpliwości (WIDEO)
Maria Krasicka 5 V
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-czy-mozna-brac-leki-w-dniu-szczepienia-dr-bartosz-fialek-rozwiewa-watpliwosci-wideo

Jak się przygotować do szczepienia? Dr Fiałek podpowiada (WIDEO)
Maria Krasicka 5 V
https://portal.abczdrowie.pl/jak-sie-przygotowac-do-szczepienia-dr-fialek-podpowiada-wideo

Kiedy szczepionki na Covid-19 zaczynają działać i jak długo chronią przed koronawirusem?
Kinga Olchowy 6 V
https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-szczepionki-zaczynaja-dzialac

Półpasiec po szczepieniu na COVID-19. "Ból nie ustępuje nawet na chwilę"
Tatiana Kolesnychenko 6 V
https://portal.abczdrowie.pl/polpasiec-po-szczepieniu-na-covid-19-bol-nie-ustepuje-nawet-na-chwile

Jak odzyskać węch po COVID-19? Prof. Rejdak wyjaśnia, na czym polega trening węchu
Tatiana Kolesnychenko 6 V
https://portal.abczdrowie.pl/trening-wechu-ratunkiem-dla-osob-ktore-stracily-powonienie-po-covid-19-prof-rejdak-wyjasnia

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19? Instrukcja
Katarzyna Gałązkiewicz 12 V
https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-ozdrowiencow-juz-po-miesiacu-od-choroby-prof-parczewski-nie-zgadza-sie-z-pomyslem-rzadu-wideo

Jak przyśpieszyć szczepienie przeciw COVID-19? Ta mapka wolnych terminów podbija internet
Tatiana Kolesnychenko 12 V
https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-termin-szczepienia-przeciw-covid-19-bardzo-pomocna-mapka-od-krasnala-halabaly

Antygenowy test na koronawirusa z Lidla. Jest skuteczny? Diagnosta wyjaśnia
Tatiana Kolesnychenko 19 V
https://portal.abczdrowie.pl/antygenowy-test-na-koronawirusa-z-lidla-diagnosta-wyjasnia-czy-jest-sens-go-stosowac


Jakie badania warto wykonać po przejściu COVID-19? Wyjaśniają pulmunolog, kardiolog i neurolog
Katarzyna Grzęda-Łozicka 23 V
https://portal.abczdrowie.pl/jakie-badania-warto-wykonac-po-przejsciu-covid-19-wyjasniaja-pulmunolog-kardiolog-i-neurolog

https://portal.abczdrowie.pl/unijny-certyfikat-covid-ucc-jak-go-zdobyc-i-jakie-mozliwosci-dla-nas-otwiera

Testy na koronawirusa - rodzaje, metody, przeciwciała anty-SARS-CoV-2, interpretacja wyników
Kinga Olchowy 18 VI
https://portal.abczdrowie.pl/testy-na-covid-19

Koronawirus Delta - rozprzestrzenianie się, objawy, powikłania, szczepienia
Paula Jakubasik 24 VI
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-delta

Koronawirus. Jaki test wykonać przed wyjazdem na wakacje? Tłumaczymy krok po kroku
Tatiana Kolesnychenko 26 VI
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jaki-test-wykonac-przed-wyjazdem-na-wakacje-tlumaczymy-krok-po-kroku

Nie stawiłem się na drugą dawkę, co teraz? Czy muszę powtarzać całe szczepienie?
Tatiana Kolesnychenko 29 VI
https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-przeciw-covid-19-co-jesli-opoznilem-2-dawke-czy-musze-powtarzac-cale-szczepienie-wyjasnia-dr-grzesiowski

Jak zapisać się na loterię szczepionkową? Wyjaśniamy krok po kroku
Katarzyna Grzęda-Łozicka 1 VII
https://portal.abczdrowie.pl/jak-zapisac-sie-na-loterie-szczepionkowa-wyjasniamy-krok-po-kroku

Szczepienia COVID-19 - druga dawka i młodzież - pytania i odpowiedzi
Artykuł sponsorowany Patrycja Nowak
https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-covid-19-druga-dawka-i-mlodziez-pytania-i-odpowiedzi

Chrońmy siebie – i chrońmy innych. SARS-CoV-2 nie jest w odwrocie!
Partner materiału: Batist Medical Patrycja Nowak 20 VII
https://portal.abczdrowie.pl/chronmy-siebie-i-chronmy-innych-sars-cov-2-nie-jest-w-odwrocie

Poradnik dla ozdrowieńców. Jak powrócić do formy sprzed choroby?
Katarzyna Grzęda-Łozicka,  13.09.2021 21:09
https://portal.abczdrowie.pl/poradnik-dla-ozdrowiencow-jak-powrocic-do-formy-sprzed-choroby

Koronawirus. Ile trwa izolacja, ile kwarantanna? Czy można je skrócić? Poradnik
Katarzyna Grzęda-Łozicka 2 II 2022
https://portal.abczdrowie.pl/ile-trwa-izolacja-ile-kwarantanna-czy-mozna-je-skrocic-wyjasniamy

Jakie leki przeciwbólowe stosować podczas COVID-19? Komu nie są zalecane? Eksperci wyjaśniają
Katarzyna Gałązkiewicz 02.02.2022 19:53
https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac-podczas-covid-19-komu-nie-sa-zalecane-eksperci-wyjasniaja

W razie potrzeby wątek będzie aktualizowany
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2022, 20:32 wysłana przez Orionid »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Punkty szczepień [MAPA]
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2021, 23:57 »