Autor Wątek: Commercial Spaceflight Federation - Federacja Komercyjnej Astronautyki Załogowej  (Przeczytany 11678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Chyba tak naprawdę dopiero jutro będzie wiadomo coś konkretnego. Na razie to są tylko informacje-zajawki na Twitterze. Jutro pewnie CSF opublikuje oficjalnie coś spójnego.

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Dochodzą dość rozbieżne informacje jeśli idzie o nośnika dla CST-100: raz się mówi, że Ariane 5 i H-II, teraz zaś mowa o EELV, czyli ULA i Atlas 5. W każdym razie pierwszym rozdającym będzie zapewne Bigelow.

FH też próbuje startować w konkurencji EELV - wzmianka o EELV może dotyczyć tej rakiety.

EELV to Evolved Expendable Launch Vehicle - system rozwijany przez ULA dla USAF (Delta IV i Atlas V). SpaceX w to nie wchodzi.

Mylisz sie :) SpaceX chce żeby FH było częścią programu EELV - Musk o tym mówił wczoraj, zreszta przy prezentacji FH tez o tym wspominali.
Zapraszam na mój blog :)

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Wieczór zapadł, a obiecanej rewelacji nie ma. Czyżby "Ariane 5" w wersji amerykańskiej?
Zapraszam na mój blog :)

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
i?

Polskie Forum Astronautyczne


Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
i?

I Ariane V... Tym "wielkim" wydarzeniem była nominacja nowego szefa...
Zapraszam na mój blog :)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Dochodzą dość rozbieżne informacje jeśli idzie o nośnika dla CST-100: raz się mówi, że Ariane 5 i H-II, teraz zaś mowa o EELV, czyli ULA i Atlas 5. W każdym razie pierwszym rozdającym będzie zapewne Bigelow.

FH też próbuje startować w konkurencji EELV - wzmianka o EELV może dotyczyć tej rakiety.

EELV to Evolved Expendable Launch Vehicle - system rozwijany przez ULA dla USAF (Delta IV i Atlas V). SpaceX w to nie wchodzi.

Mylisz sie :) SpaceX chce żeby FH było częścią programu EELV - Musk o tym mówił wczoraj, zreszta przy prezentacji FH tez o tym wspominali.

Więc chyba jednak się nie mylę  ;) - SpaceX nie wchodzi w EELV. Inna sprawa, że chce. Czy wejście SpaceX z FH w EELV oznaczałoby finansowanie nie tylko samych startów dla USAF, ale również utrzymanie całej infrastruktury? Dla SpaceX byłaby to kura znosząca złote jajka, ale koszty dla wojska bezsensowne - z wielką nadwyżką niwelujące niższe ceny rakiet.

Polskie Forum Astronautyczne