Autor Wątek: Początek działalności POLSA - 2014-2015  (Przeczytany 64344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

velo

  • Gość
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 16, 2015, 22:13 »
Ja formalnie też po filologii (i to orientalnej) a pracuję w sektorze kosmicznym. Co jak co, ale ukończone studia nie mogą (dys)kwalifikować do pracy w różnej branży i być uznawane za uchybienia.

Co do innych punktów - jeżeli możesz to wykazać, że były nieprawidłowości,  to należy głośno o tym pisać.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 16, 2015, 22:19 »
Dobra Velo, masz też bardzo kosmiczny dyplom z ISU... ;) To zupełnie inna para skanfadrów kosmicznych z księżycowymi kaloszami!

Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 17, 2015, 08:42 »
Ja formalnie też po filologii (i to orientalnej) a pracuję w sektorze kosmicznym. Co jak co, ale ukończone studia nie mogą (dys)kwalifikować do pracy w różnej branży i być uznawane za uchybienia.

Co do innych punktów - jeżeli możesz to wykazać, że były nieprawidłowości,  to należy głośno o tym pisać.

Sęk w ty, że na wysokie stanowiska powinno zatrudniać się ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tym co będą tam robić. Merytoryką zajmą się szeregowi pracownicy.
Może ty nie masz wykształcenia kosmicznego ale jak piszesz doświadczenie zawodowe już tak i to się barrrdzooo liczy. A pani, którą opisałem nie ma wiedzy, doświadczenia, zaangażowania w temat itp.
 
Wiecej o tym co dzieję się w Polsa piszą na portalu trojmiasto.pl

Bez obaw, nikt tutaj nie będzie robić problemów za komentarze i wątpliwości. Można spokojnie pisać.  :)

Rochu, do jakiego stanowiska aplikowałeś? Czy jesteś pewien, że pasowałeś do niego wiedzą i doświadczeniem? Pytam, bo zupełnie nie oglądałem ofert na stanowiska i nie wiem, jak one się mają do rzeczywistości.
.

Spełniałem z dużym naddatkiem ;D
Ale to teraz jest już bez znaczenia,
carpe diem 8)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 09:29 wysłana przez roch »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 17, 2015, 08:44 »
Rochu, czy jesteś z Trójmiasta? :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 17, 2015, 08:44 »

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 17, 2015, 09:58 »
Czy ktoś może potwierdzić informacje z http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowa-dyrektor-Polskiej-Agencji-Kosmicznej-wczesniej-pracowala-w-salonie-samochodowym-n91321.html ?

Z tego artykułu wynika, że nabór na dyrektora organizacyjnego trwał 4 dni, dokumenty zdążyło złożyć 2 kandydatów i dyrektorem została osoba, która wcześniej kierowała salonem samochodowym... W wywiadach mówi, że odpowiada m.in. konkurs na logo, który niezbyt wyszedł. Jeżeli to prawdziwe informacje, samemu pracując w małym biznesie, obawiam się że prowadzenie lokalnego salonu z maksymalnie kilkunastoma osobami pod sobą (i to głównie samymi handlowcami), a agencji kosmicznej z 50 osobami i międzynarodowym polem działania to jednak dwie inne pary księżycowych kaloszy.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 17, 2015, 13:01 »
Ten krótki okres czasu to chyba już był komentowany ze strony agencji. W tym konkretnym przypadku chodziło o osobę "od ogarnięcia", czyli nie jakiegoś profesora czy pani doktor, ale osoby, która wie jak kupić papierki do drukarki i jak zorganizować przeloty.

Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 11, 2015, 19:40 »
Dzisiaj Polsa opublikowała kolejne wyniki z rekrutacji na 7 stanowisk pracy. Podobnie jak poprzednio, okazało się że w 40 mln społeczeństwie żaden z kandydatów nie spełnił wymagań formalnych!!!
hmmm, jeśli nie chcą zatrudniać to niech nie dają ogłoszeń, no chyba że szykują miejsce dla ludzi z nominacji i potrzebują tylko podkładki, że w procesie rekrutacji nie dało się wybrać odpowiednich pracowników >:(

Czarne są myśli me :'(

Ten krótki okres czasu to chyba już był komentowany ze strony agencji. W tym konkretnym przypadku chodziło o osobę "od ogarnięcia", czyli nie jakiegoś profesora czy pani doktor, ale osoby, która wie jak kupić papierki do drukarki i jak zorganizować przeloty.
Czyli taka sekretarka w randze dyrektorki ;D

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 12, 2015, 20:57 »
Zastanawiam się, o co tutaj chodzi z POLSĄ i tym procesem rekrutacji. Postawili poprzeczkę za wysoko? Szukają ludzi z trudnym do znalezienia w Polsce doświadczeniem? Moim zdaniem warto monitorować tę sytuację i dowiadywać się, kto został zatrudniony.

Rochu, możesz nieco więcej napisać na temat wymagań formalnych? Przyznaję, że nie czytałem ofert w POLSA - chcę być po drugiej, komercyjnej stronie kosmicznego kijka. :)

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 12, 2015, 21:20 »
http://pak.bip.gov.pl/search/joboffers/

Na ichnim BIP-ie wchodząc w odpowiednie oferty można zobaczyć wymagania na stanowisko i ewentualne wyniki rekrutacji.

Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 04, 2016, 16:13 »
Napisałem olbrzymiego mejla do Polsy a właściwie kobiety zajmującej się tam sprawami kadrowymi plus do wiadomości na ogólny sekretariat Polsy. Raz by było bardziej oficjalnie a dwa, żeby mnie kobitka nie olała.  8)

W swoim mejlu powołałem się na ogólną dyskusję na forach internetowych z zapodaniem odpowiednich linków dotyczącą procesu rekrutacji. Zadałem pytania po co robią kolejne nabory z wyższymi wymaganiami skoro wcześniejsze kandydaci nie spełniali, czy oby na pewno nikt się nie zgłaszał jak pisali i że jak już kogoś wybrali to żeby wyniki naboru konkludowali więcej niż jednym zdaniem, a nie sformowaniem - wybrany kandydat okazał się najlepszy, a i jeszcze coś im tam naskrobałem.

I jest rezultat:-)
Ze strony biuletynu Polsy zniknęły wszystkie oferty pracy, za wyjątkiem dwóch najaktualniejszych :-X
Choć i tak wszystkie stare łącznie z wymogami i wynikami można jeszcze podejrzeć na biuletynie prezesa rady ministrów. ;D

Ps. Wcześniej na stronie Polsy pojawił się wynik naboru do departament współpracy międzynarodowej. Jeżeli wierzyć wujkowi googlowi wygrał gościu po japonistyce (nie mam nic przeciwko). Piękny życiorys, ale mógł chociaż w zakładce hobby napisać że jak był mały to miał lunetę albo że jest fanem star treka, no cokolwiek. Zupełne nic, zero, null czegokolwiek  o kosmosie :'(

------------------------------
Właśnie otrzymałem mejla od Polsy, że ustosunkują się do moich pytań.
Kurczę sukces, ale jestem z siebie dumny, chyba się posikam z radochy:-)

Ciekaw jestem co wydumają, w każdym razie teraz wiedzą że ludzie patrzą im na ręce.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2016, 11:57 wysłana przez roch »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 12, 2016, 21:18 »
Rochu, dobre informacje przekazujesz! Jeśli uzyskasz odpowiedź z POLSY - daj ją także na forum.

Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 13, 2016, 12:04 »
Oczywiście, inaczej być nie może ;D

---------------------------
Właśnie pojawiły się wyniki naborów do agencji, na stanowiska począwszy od referendarzy poprzez głównego specjalistę aż do ekspertów.

Krótko, stanowiska ekspertów zostały "rozdane" zgodnie z kluczem partyjnym i ogólnie za zasługi. Wyższe stanowiska to spadochroniarze z innych instytucji państwowych np. byłego Ministerstwa Gospodarki, reszta co pomniejsze stanowiska to już ruletka, wymagania sobie - wybrani kandydaci sobie (znaczy wiedzą tyle o kosmosie i biznesie ile ja o balecie, czyli niewiele).

Byłem na niejednej konferencji i warsztatach organizowanych przez MG i PARP itp. Poznałem mnóstwo ludzi zarówno tych z wielką kosmiczną pasją, choć pracujących w profesjach niezwiązanych z szeroko rozumianym kosmosem, jak również tych którzy pracują bezpośrednio w biznesie kosmicznym.
Liczyłem, że właśnie wśród nich znajdą się przyszli pracownicy Polsy. Liczyłem, że dzięki ich kontaktom i wiedzy wejdziemy w kosmos z przytupem. Tymczasem czytając wyniki rekrutacji, nie jestem w stanie uwierzyć że nikt z tego fantastycznego grona się nie zgłosił albo że nikt z nich nie spełniał wymogów formalnych!

Sorki za te moje wypociny ale tak bardzo wierzyłem w Polsę
niestety szybciutko zostałem sprowadzony na ziemię.

Jak mi odpiszą na mojego mejla to dam znać:-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2016, 12:17 wysłana przez roch »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 14, 2016, 17:34 »
Rochu, czy masz może link do opisu tych wybranych ludzi? Niestety nie widziałem tego, a chętnie bym skomentował.

Poza tym - skoro byłeś na warsztatach i konfach MG oraz PARP, to czy mieliśmy szansę się spotkać i rozmawiać? (W razie czego PW :) ).

Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 15, 2016, 12:08 »
Po prostu wejdź na stronę biuletynu Polsy, reszta to wujek google.



« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 11:21 wysłana przez roch »

Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 27, 2016, 11:58 »
Rochu, dobre informacje przekazujesz! Jeśli uzyskasz odpowiedź z POLSY - daj ją także na forum.

Moje mejlowe wypociny do Polsy (tylko proszę się nie śmiać):

Szanowna Pani,

Od dłuższego czasu na  kosmonata.net ( http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=1932.90 ) będącym największym portalem w Polsce zajmującym sie tematyką kosmiczną opisywane  są początki i osiągnięcia POLSY.

Niestety dyskusja ku zdziwieniu wielu sympatyków kosmosu zeszła na poziom bardzo ziemski a odnosi się do kwestii zatrudniania nowych pracowników w agencji. Było wiele zapewnień ze strony Pana Prezesa Banaszkiewicza, że zatrudnione zostaną osoby fachowo przygotowane do objęcia nowych stanowisk. Z lektury forum można dowiedzieć się, że właściwie tak nie jest. Osoby nowo zatrudniane, o których wiadomo z informacji znajdujących się na stronie biuletynu informacji publicznej mają małe albo żadne pojęcie o kosmosie. Wśród forumowiczów przeważają opinie, z którymi trudno się nie zgodzić, że nowi pracownicy powinni mieć chociaż małe pojęcie o kosmosie i pracy w agencji.

Oczywiście pominę tutaj panią dyrektor wcześniej zatrudnioną w salonie samochodowym oraz nowego dyrektora biura w Rzeszowie. Przypadki te zostały już w prasie ogólnopolskiej opisane bardzo dokładnie, więc nie ma tutaj już nic do dodania.
 
Niemniej z opisu na forum wynika, co również zostało potwierdzone informacjami znajdującymi się w biuletynie, że prowadzicie Państwo nabory do różnych departamentów i to z różnym skutkiem. Unieważniliście Państwo pierwsze nabory podając jako przyczynę brak kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami albo brakiem chętnych. Wywołało to wielkie zdziwienie w środowisku tym bardziej, że wielu z nas mających doświadczenie i wiedzę aplikowało i dowiedziało się że odpadło z powodu braku kwalifikacji. Poczyniliście Państwo drugi nabór z podobnym efektem, tyle że poprzeczkę w ofertach pracy podnieśliście wyżej. Pojawiło się więc pytanie wśród forumowiczów, skoro poprzednio osoby nie spełniły wymagań formalnych to raczej powinniście je obniżyć zamiast podwyższać. Odpowiedzi na forum było wiele poczynając od czysto politycznych, chęci zatrudniania z mianowania, a kończąc na braku woli zatrudniania kogokolwiek ze strony agencji.

Zgodnie z prawem wyniki naborów są informacją publiczną i jako takie są publikowane w biuletynie wraz z uzasadnieniem. Oczywiście  jak to w urzędach obowiązuje, uzasadnienie jest jednozdaniowe, z którego to właściwie nic nie wynika. Forumowicze są świadomi tego, że urzędnicy nie chcą się tłumaczyć z powziętych decyzji, ale byłoby niezwykle właściwym by nowa agencja będąca napędem innowacji wyszła ponad szereg i swoje decyzje, w tym o naborach uzasadniała nieco większą ilością informacji.  Raz by rozwiać wszelkie wątpliwości, a dwa by inni lepiej przygotowali się na nowe konkursy czy nabory.

Nikt nie kwestionuje faktu, że wszystkie decyzje są zgodne z przepisami prawa, niemniej jak wspomniałem agencja kosmiczna bez wątpienia powinna być inna od innych państwowych instytucji, powinna być nadwyraz innowacyjna w każdej sferze swojej działalności. Wszakże to właśnie działalność w kosmosie przeciera szlaki nowym technologiom i związanym z nimi procedurom.

Mam nadzieję, że nie czuje się Pani w jakikolwiek sposób urażona. Forumowicze kosmonata.net są bardzo zaangażowani we wszelkie prace związane z kosmosem, który jest dla nas pasją a dla niektórych stanowi dodatkowo część życia zawodowego.

z poważaniem



pozwoliłem sobie na opcję kopiuj wklej, chyba Polsa się nie pogniewa:

w odpowiedzi na Pana e-mail przesyłam poniżej parę słów wyjaśnienia:

Polska Agencja Kosmiczna ogłosiła dotychczas nabory na około 40 stanowisk. W zdecydowanej większości były to stanowiska merytoryczne, na które poszukiwaliśmy specjalistów z bardzo dobrym przygotowaniem w konkretnych dziedzinach, np. zobrazowań satelitarnych, nawigacji satelitarnej, łączności satelitarnej. W przypadku stanowisk starszych specjalistów wymagaliśmy również odpowiedniego doświadczenia zawodowego.

Niektóre nabory nie zostały rozstrzygnięte po pierwszym ogłoszeniu z różnych powodów, np. oferty kandydatów nie spełniały wszystkich wymagań formalnych.

Zdarzało się też, że osoby biorące udział w rekrutacji nie uzyskały wystarczającej liczby punktów na rozmowie kwalifikacyjnej – w takich przypadkach przy powtarzaniu ogłoszenia o naborze doprecyzowaliśmy wymagania dotyczące wykształcenia, aby zapewnić niezbędny poziom merytoryczny kandydatów.

Polska Agencja Kosmiczna prowadzi rekrutację pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Nabory pracowników do agencji trwają – planujemy, aby docelowo nasz zespół liczył około 50 osób.

Pozdrawiam


Ogólnie jest to odpowiedź wymijajaca na moje pytania. Pani z Polsy nie odpowiedziała na moje bardzo precyzyjnie zadane pytania dlatego pozwoliłem sobie odpisać raz jeszcze wskazując konkretne przypadki osób zatrudnianych bez doświadczenia mimo wymogów. Wskazałem że nie tylko wymogi wykształcenia zostały doprecyzowane, ale dodano zupełnie nowe wymogi, odniosłem się do kwestii ogłaszania wyników wyboru kandydatów, no i oczywiście nie zażuciłem że nabory są prowadzone niezgodnie z prawem (debilem nie jestem mogli sobie darować takie kwiatki) i jeszcze parę kwestii tam podniosłem. W każdym razie zero meritum w ich odpowiedzi za to same piękne ogólniki.

Jak odpiszą na mój nowy to dam znać.

A tymczasem borem lasem:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Polska-Agencja-Kosmiczna-blizej-Warszawy-niz-Gdanska-n98347.html?strona=3#opinie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 12:03 wysłana przez roch »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 27, 2016, 11:58 »