Autor Wątek: Creotech Instruments  (Przeczytany 65952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 07, 2021, 19:28 »
Ciekawa ta historia z Creotech. To będzie pierwsza spółka na giełdzie od czasów Techmexu, czyli około 10 lat.

Offline Szaniu

• Weteran
  • Szepty Ziemi.
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 07, 2021, 20:58 »
Bardzo ciekawe! Rozumiem, że wkrótce poznamy ich wyniki finansowe z ostatnich lat.

Offline Tomasz Noga

• Senior
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 27, 2021, 21:29 »
Oferta publiczna już jest, obejmuje memorandum z opisem rynku, planem biznesowym, etc. ;)

http://creotech.pl/pl/oferta-publiczna/

Offline wini

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 28, 2021, 07:17 »
Ktoś planuje kupić trochę akcji? Bo sam się zastanawiam.

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 28, 2021, 07:17 »

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 28, 2021, 12:03 »
Rzeczywiście, jest to interesujące i warte uwagi.
Jak ich oferta się ma względem innych polskich spółek technologicznych?

Offline R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 28, 2021, 20:40 »
Po szybkim zapoznaniu się z ich ofertą są dużo lepsi od większości spółek idących na NC. Po pierwsze maja pokaźne obroty i zamówienia na przyszłość. 80% spółek wchodzących na NC zazwyczaj albo obiecuje sprzedaż w przyszłości albo ma sprzedaż raczkujaca. Na duży plus jest także to że generują  zyski i EBITDA jest przy tej planowanej wycenie niezla (znow wiekszosc firm technologicznych wchodzących na NC jedzie na stracie lub na granicy zera). Jak dla mnie sprzedają się poniżej prostej wyceny wynikającej z jakiegoś przyzwoitego przemnożenia EBITDA i cashu w spółce (granty plus zamowienia). Czuje że krotko i średnio terminowo będzie to zarobek. Nie wiem jak z długimi terminami, bo tu nie wiele upubliczniają. Problemem może być też branża. Znacznie łatwiej dobrze wycenić spółki robiące gry komputerowe. Dla mnie najlepsza rekomendacja jest jednak to, że będzie podobno pokaźna transza, ktora będą mogli kupić pracownicy. A wiara ludzi w spółce w spółkę jest chyba najważniejsza.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2021, 20:53 wysłana przez R1 »

Offline wini

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 28, 2021, 21:07 »
Tak na szybko przejrzałem zasady zapisu ale trochę to skomplikowane widzę. Z tego co rozumiem można to zrobić tylko za pośrednictwem firmy https://www.navigatorcapital.pl/. Nie wiem czy dobrze widzę ale minimalna ilość akcji na jaką można się zapisać to 165? Czy źle to rozumiem?

https://www.navigatorcapital.pl/oferta-publiczna-akcji-spolki-creotech-instruments/

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 28, 2021, 21:08 »
To fakt, że problemem jest branża - po prostu dość mało wiemy o całej branży kosmicznej w Polsce. Dla mnie to całkiem pozytywna oferta.

Offline R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 28, 2021, 21:28 »
Tak. To w mojej opinii bardzo pozytywna oferta. Podstawy spółki przyzwoite (obroty, zyski, ebitda, pipeline, własna technologia, dywersyfikacja rynków - jak widzę chwalą się dostawami do ponad 30 krajów). Wycena też nie jest jakaś odjechana i trzyma się parametrów.

Co do nabycia akcji, to widzę, że to pre-ipo, czyli oferta musi iść przez jakiś dom maklerski. Navigator chyba jest lepszym domem dla niewielkich ofert w Warszawie. Z tego co widziałem to współpracuje przy tym też ccgroup. Firma, która odpowiadała chyba za pozyskiwanie kapitału dla radarów z Finlandii... A na pre-ipo w procesie upubliczniania warto chyba trochę poświęcić czasu. Zeszłoroczne wyniki debiutów znalazłem tutaj: https://www.fxmag.pl/artykul/100-na-debiucie-gieldowym-da-sie-wiecej-sprawdz-nasz-raport-ipo-2020. W statystykach dla NC jest, że 11 na 14 firm na debiucie poszło do góry. Rekordzista o ponad 600%. Pewnie dla nowej branży nie ma co liczyć na taki duży wzrost, ale że wzrośnie jest dość prawdopodobne. No chyba, że giełda się załamie.

Offline gszczepa

• Administrator
  • LOX/CH4
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 28, 2021, 21:53 »
Z zasady nie kupuję na NC.

Offline Orionid

• Weteran
  • Very easy - Harrison Schmitt
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 28, 2021, 23:57 »
Nie wiem czy dobrze widzę ale minimalna ilość akcji na jaką można się zapisać to 165? Czy źle to rozumiem?
https://www.navigatorcapital.pl/oferta-publiczna-akcji-spolki-creotech-instruments/
jest 185.000 (sto osiemdziesiąt pięć tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii H o wartości nominalnej 0,10 PLN
Nie wnikałem głębiej , ale dziwnie niska wydaje mi się ta wycena.
A jest informacja ile maksymalnie można zamówić akcji (185 000) ?

Offline gszczepa

• Administrator
  • LOX/CH4
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 29, 2021, 00:11 »
To jest wartość nominalna, to nie jest wycena.

Offline Orionid

• Weteran
  • Very easy - Harrison Schmitt
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 29, 2021, 00:17 »
To jest wartość nominalna, to nie jest wycena.

Teraz jest jaśniej  :)

Cena Maksymalna wynosi 61,00 zł (sześćdziesiąt jeden złotych) za jedną Akcje Oferowaną.
Cena emisyjna Akcji Oferowanych zostanie przedstawiona w formie Suplementu do Memorandum Informacyjnego po zakończeniu budowania księgi popytu na Akcje Oferowane.
https://creotech.pl/wp-content/uploads/2021/03/Memorandum-PUBLIKACJA_26.03.21_FINAL.pdf

Offline R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 29, 2021, 09:34 »
Tymczasem Creotech uruchomił swój kanał youtube. Aktualnie są tam dwa filmy prezentujące platformę HyperSat:

https://www.youtube.com/channel/UCeT-bIbhkwlB1C5K097ky1Q

Offline Szaniu

• Weteran
  • Szepty Ziemi.
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 29, 2021, 14:01 »
Ojej.. ja przez ten cały czas myślałem, że rozmawiamy o GPW ;D

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 29, 2021, 14:01 »