Autor Wątek: Filmy fabularne  (Przeczytany 65341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online gszczepa

• Administrator
  • LOX/CH4
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 24, 2020, 20:14 »
  • Marsjanin
  • Interstellar
  • The Expanse

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 24, 2020, 20:27 »
Technicznie, to "ze ekspans" filmem nie jest, więc się nie kwalifikuje! :)

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • Go Perseverance go
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 28, 2020, 21:58 »
Ad astra (2019). 3/10 i szkoda komentować więcej.
Jedne wielkie rozczarowanie

A mi się film tak w połowie podobał, głównie dzięki znakomitemu aktorstwu oraz oczywiście wspaniałym ujęciom. Oczywiście w scenariuszu do przesady położono w nim nacisk na psychologię, ale naprawdę nie było aż tak źle. W skali 1-10 dałbym mu 5. Poprawny po prostu. Na szczęście nie był to kolejny, płaściuteńki jak stół i kolorowo-wybuchowy, Abramsowy Star Trek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2020, 22:23 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Online Orionid

• Weteran
  • Very easy - Harrison Schmitt
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 12, 2020, 11:01 »
Tom Hanks Says He Has Coronavirus
The actor said he and his wife, Rita Wilson, had tested positive while in Australia, where he was set to begin production on a film. (...)

With the seriousness of the pandemic still being debated in some corners of the media, learning that Mr. Hanks, the star of films like “Saving Private Ryan” and “Apollo 13,” has been stricken may make the situation seem much more tangible to some Americans. At virtually the same time that Mr. Hanks released his statement, the N.B.A. announced it was suspending its season. Hours before, the N.C.A.A. said its men’s and women’s basketball tournaments would be played without spectators.(...)
https://www.nytimes.com/2020/03/11/business/media/tom-hanks-coronavirus.html

Tom Hanks w szpitalu. To tu przebywa w izolacji
Tom Hanks, ukochany aktor milionów widzów na całym świecie, poddał się badaniu na obecność koronawirusa - wynik był niestety pozytywny. Tak samo jak u jego żony, Rity. (...)
https://gwiazdy.wp.pl/tom-hanks-w-szpitalu-to-tu-przebywa-w-izolacji-6488067872831105a

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 12, 2020, 11:01 »

Offline Rafał

• Weteran
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 20, 2020, 13:33 »
Odkryłem serialową perełkę: For All Mankind (2019). W jednym zdaniu - alternatywna historia, w której Rosjanie pierwsi lądują na Księżycu, opowiedziana z perspektywy przegrywającej NASA. Po dwóch odcinkach, moim zdaniem zaskakująco dobry scenariusz, nie boi się podjęcia kontrowersyjnych tematów, a przede wszystkim jest świeże w stosunku do klasycznego patetycznego kina amerykańskiego. Niestety tylko po angielsku i wypuszczone na AppleTV, ale poza tym lata szeroko po internecie, a i napisy można znaleźć ;) Warto, dla osób wczutych w historie tamtych lat to prawdziwa gratka.

Offline Szywru

• LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 20, 2020, 16:24 »
Niestety szybko zamienia się w poprawnie polityczną papkę o tym jak kobiety i osoby homoseksualne są dyskryminowane...

Offline ekoplaneta

• Weteran
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 23, 2020, 22:44 »
Właśnie na Polsacie leci Marsjanin. Bardziej mi się teraz on podoba niż wtedy gdy oglądałem go pierwszy raz  :) Oprócz marsjańskiej serii National Geographic byłby to dla mnie najlepszy film sci-fiction ostatniej dekady  :)

Offline Snoopy

• Junior
  • **
  • My God, it's full of stars!
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 10, 2020, 17:00 »
Przed chwilą oglądałem film "Clara" dostępny na HBO i Cinemax.
Jest to chyba najbardziej realistyczne pokazanie pracy astrofizyków.
Historia astrofizyka poszukującego egzoplanet, który poznaje asystentkę i....
Nazwałbym ten film "naukowym dramatem romantycznym" dla geeków.
Ostrzegam, że film ciężki i raczej nieśpieszny w akcji, ale na mnie wywarł wrażenie, bo nie podlizuje się widzowi.
Końcowe napisy wyjaśniają, dlaczego ten film jest taki realistyczny pod względem naukowym. Producentem wykonawczym jest Brian Cox. I to powinno być rekomendacją samą w sobie. Tak wygląda film, gdzie producent orientuje się w temacie i nie idzie na komercję.
Jestem ciekaw waszej opinii.

Offline mars76

• Weteran
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 12, 2020, 01:57 »
Przed chwilą oglądałem film "Clara" dostępny na HBO i Cinemax.
Jest to chyba najbardziej realistyczne pokazanie pracy astrofizyków.
Historia astrofizyka poszukującego egzoplanet, który poznaje asystentkę i....
Nazwałbym ten film "naukowym dramatem romantycznym" dla geeków.
Ostrzegam, że film ciężki i raczej nieśpieszny w akcji, ale na mnie wywarł wrażenie, bo nie podlizuje się widzowi.
Końcowe napisy wyjaśniają, dlaczego ten film jest taki realistyczny pod względem naukowym. Producentem wykonawczym jest Brian Cox. I to powinno być rekomendacją samą w sobie. Tak wygląda film, gdzie producent orientuje się w temacie i nie idzie na komercję.
Jestem ciekaw waszej opinii.
Dobry film:)

Offline Rafał

• Weteran
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 09, 2020, 20:06 »
"Lucy in the sky" (2019) - odradzam, kiepski film z wyjątkowo sztywną Natalie Portman. Okazało się, że całkiem osobliwą historię o Lisie Nowak można opowiedzieć w nudny sposób.

Offline Rafał

• Weteran
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 30, 2020, 11:50 »
"Sputnik" (2020) - horror o kosmonaucie, technicznie (jak zwykle w rosyjskim kinie) wyszedł bardzo ładnie, no i aktorka zjawiskowa ;) warty obejrzenia z uwagi na zdecydowanie zbyt rzadko eksplorowany klimat, czyli klimat radzieckiego horroru w UAZach i tajnych ośrodkach badawczych.

Online gszczepa

• Administrator
  • LOX/CH4
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 30, 2020, 21:04 »
Technicznie się nie kwalifikuje bo to serial a nie film...,

Jednakże polecam:
Space Force

Komediowy serial o amerykańskim wojsku w kosmosie wracającym na Księżyc.
Dziesięć pół godzinnych odcinków. Bardzo przyjemnie się ogląda.
Jak na lekki, całkowicie rozrywkowy serial, zaskakująco wierny realiom.

Offline astropl

• Weteran
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 01, 2021, 13:40 »
Obejrzałem w sylwestrowy wieczór dzieło pt. "Gwiazdy o północy". Nie wiem, może ja się nie znam, ale podobnego kitu już dawno nie widziałem. Najżałośniejsza scena to przelot statku zdążającego z Jowisza na Ziemię przez nieznany obszar, wypełniony meteoroidami. Moja żona bardzo trafnie opisała ją, jako "obrzucenie statku kamieniami przez Jowiszaków" :)
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline ah

• Weteran
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 10, 2021, 18:36 »
Odkryłem serialową perełkę: For All Mankind (2019). W jednym zdaniu - alternatywna historia, w której Rosjanie pierwsi lądują na Księżycu, opowiedziana z perspektywy przegrywającej NASA. Po dwóch odcinkach, moim zdaniem zaskakująco dobry scenariusz, nie boi się podjęcia kontrowersyjnych tematów, a przede wszystkim jest świeże w stosunku do klasycznego patetycznego kina amerykańskiego. Niestety tylko po angielsku i wypuszczone na AppleTV, ale poza tym lata szeroko po internecie, a i napisy można znaleźć ;) Warto, dla osób wczutych w historie tamtych lat to prawdziwa gratka.
W końcu obejrzałem i mam mieszane uczucia. Na początku byłem zachwycony zachowaniem realizmu (oczywiście trochę zawieszenia niewiary było wymagane).
Pamiętam tamte czasy i z dużą przyjemnością znajdowałem liczne smaczki techniczne, polityczne i społeczno-obyczajowe. Ciekawe było też rozpoznawanie postaci historycznych i ich alternatywnych losów, oraz innych różnic w przebiegu wydarzeń. Niestety od 6. odcinka stopniowo poświęcano realizm na rzecz widowiskowości, a 9. i 10. bardziej przypominały film "Grawitacja" niż "Apollo 13".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2021, 18:41 wysłana przez ah »

Offline Rafał

• Weteran
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 11, 2021, 21:35 »
Niestety od 6. odcinka stopniowo poświęcano realizm na rzecz widowiskowości, a 9. i 10. bardziej przypominały film "Grawitacja" niż "Apollo 13".
Mam dokładnie te same wnioski. Słowa o perełce pasują niestety tylko do kilku pierwszych odcinków. To zresztą choroba wielu współczesnych seriali.

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 11, 2021, 21:35 »