Autor Wątek: Pomysł na nowego łazika eksploracyjnego  (Przeczytany 1783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof105

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 1
  • LOXem i ropą! ;)
Pomysł na nowego łazika eksploracyjnego
« dnia: Wrzesień 17, 2018, 11:11 »
Witam wszystkich oraz przepraszam jeżeli piszę nie w tym forum co trzeba ale chyba chwytam się ostatniej deski ratunku :) Właśnie ostatnio działanie łazika marsjańskiego podsunęło mi pewien pomysł na nowy projekt łazika z bardzo ciekawym kierunkiem badań marsa . Niestety jestem amatorem , pomimo zainteresowań astronautyka , nie wiem jak ruszyć tą sprawę żeby brano mnie poważnie . Pisałem do PAK i innych firm , niestety z zerowym zainteresowaniem . Nie jestem kimś ważnym ani ze znajomościami więc nikt nie chce mnie słuchać ( nie mówiąc już o aspekcie finansowej )  I tutaj może ktoś będzie mi w stanie pomóc a jeżeli udało by się zebrać grupę takich samych amatorów którzy potrafili sprawę rozwinąć i popchnąć we właściwym kierunku oczywiście z pewną korzyścią dla każdego uczestnika to było by ciekawym przypadkiem nawet w skali międzynarodowej . Jeszcze raz przepraszam temat w tym dziale i z góry dziękuję za pomoc .

Wątek przesunięty - Adminus I - Caesar Forum Astronautiae :>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2018, 12:58 wysłana przez Maquis »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8592
Odp: Pomysł na nowego łazika eksploracyjnego
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:32 »
Witam wszystkich oraz przepraszam jeżeli piszę nie w tym forum co trzeba ale chyba chwytam się ostatniej deski ratunku :) Właśnie ostatnio działanie łazika marsjańskiego podsunęło mi pewien pomysł na nowy projekt łazika z bardzo ciekawym kierunkiem badań marsa . Niestety jestem amatorem , pomimo zainteresowań astronautyka , nie wiem jak ruszyć tą sprawę żeby brano mnie poważnie . Pisałem do PAK i innych firm , niestety z zerowym zainteresowaniem . Nie jestem kimś ważnym ani ze znajomościami więc nikt nie chce mnie słuchać ( nie mówiąc już o aspekcie finansowej )  I tutaj może ktoś będzie mi w stanie pomóc a jeżeli udało by się zebrać grupę takich samych amatorów którzy potrafili sprawę rozwinąć i popchnąć we właściwym kierunku oczywiście z pewną korzyścią dla każdego uczestnika to było by ciekawym przypadkiem nawet w skali międzynarodowej . Jeszcze raz przepraszam temat w tym dziale i z góry dziękuję za pomoc .

Krzysztofie załóż nowy wątek, zamiast pisać o swoich pomysłach na wątku o Curiosity. Prośba jak najbardziej może być napisana na naszym Forum bo dotyczy astronautyki :-) Myślę, że najlepiej byłoby się skontaktować z konstruktorami łazików z URC i ERC. A dopiero wczoraj konkurs ERC się zakończył w Starachowicach  8)

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Pomysł na nowego łazika eksploracyjnego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:43 »
Zacznij o kontaktów z organizacjami studenckimi np. SKA. Oni mają już doświadczenie w konstruowaniu urządzeń, a niektórzy także łazików, więc to dobry pierwszy krok.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Pomysł na nowego łazika eksploracyjnego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:43 »